359 dni
6H 22M 4S

BLUEFIN KALENDARZ

sierpień »

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

NEWS
02.04.19
- Bluefin Sailnews
« POWRÓT

Matrix PBP - sezon pierwszy - odcinek 7 - Puchar Bałtyku Południowego - dalej żenada? czy idzie na lepsze?


Matrix PBP - Sezon Pierwszy - odcinek 7

04.12.2013 - nowa korespondencja PBP

Oto najnowsze wieści nieco już zapomnianego tematu - czyli żenada czy sukces nowego rankingu Pucharu Bałtyku Południowego (od dzisiaj w skrócie - Matrix PBP)?

Po żenującej i kompromitującej reakcji biura PBP na to, że ośmieliliśmy się nikczemnie jako jeden z organizatorów delikatnie zwrócić uwagę na kilkumiesięczne nierzetelne prowadzenie nowego rankingu, po usłyszeniu od Matrixa że: jestem pieniaczem, że ranking jest wspaniały, że nie ma w nim błędów (sic!) tylko w moim sprawozdaniu błędy były? .... , a te które się nagle poprawiły po mojej interwencji to ich nie było, po usłyszeniu że moje rady nikomu nie są potrzebne i że mam za dużo testosteronu który powinienem użyć gdzie indziej ..... itd itp, (szczerze dziękuję Matrixie za rady) - po tym wszystkim z wypiekami szczęścia na twarzy przeczytałem najnowszą publikację podsumowania PBP 2013 (rodem z Matrixa):

Sprawozdanie można by rzec napisane profesjonalnie: dużo treści, frazesów, dużo optymizmu i sukcesu ..... piękne słowa, piękna literatura - a jak to się ma do rzeczywistości? o tym będzie za chwilę, a tymczasem eureka:

otrzymałem w prezencie nawet jeden akapit - wspaniale :) hurraaaa: jestem dumny, Jaśnie Państwo przydzielili mi dwie linijki tekstu, w końcu mogę się polansować - wspaniale - ale halo halo o co kaman? ..... mój prywatny akapit mówi że: "Na wniosek organizatora Polonez Race Cup złożony po rozegraniu regat, wprowadzono jako odrębne pozycje regaty klasyfikowane dla jachtów prowadzonych jednoosobowo (samotnicy) i z załogami dwuosobowymi" o co chodzi? czyżby organizator byłtak głupi że złożył sam na siebie wniosek - aby odebrać punkty swojej imprezie i swoim uczestnikom? czy ktoś z Matrixa po raz kolejny majstruje w przepisach aby dowalić jednej z imprez klasyfikowanych? promując tylko te właściwe?

Hmm - tak się składa, że znam osobiście organizatora Baltic Polonez Cup - zaręczam, że nic nie wie o takim wniosku -

i czar prysł  - po raz kolejny uniżenie, jak najniżej dotykając samej podłogi uprzejmie poprosiłem Jaśnie Państwa z biura PBP o wyjaśnienia w tej sprawie i poprosiłem o sprostowanie nieprawdziwego tekstu .....

No bo skoro mam już swoje miejsce w akapicie reklamowym to może warto byłoby zamieścić w nim odpowiedź na wnioski które składałem? za kolejne problemy uniżenie Matrixie przepraszam .....

Tak się składa że składałem kilka wniosków i wydaje mi się że były one dosyć precyzyjne (poniżej w korespondencji), żaden nie wnioskował o to co opisuje przedstawiciel Matrixa - na prawdziwe wnioski odpowiedzi do dzisiaj brak .... zapewne jaśnie Państwo zgubili mój adres mailowy (przypominałem im się natrętnie kilka razy, bez skutku), numeru telefonu nie zmieniałem, ale Matrix chyba go zagubił w czeluściach swojej machiny - a może ten akapit z sufitu to długo oczekiwana odpowiedź na moje prawdziwe wnioski? heheh dom wiariatów ... Panie - Dom wariatów .... Matrix ......

i szczerze mówiąc nie spodziewam się od mojej uniżonej prośby za wiele - do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi na pytania dotyczące uściślenia zasad wypełniania druku sprawozdań, toż toć wiedza tajemna przeznaczona tylko i wyłącznie dla wybrańców z Matrixa, tylko NEO jako wybraniec może ją zgłębić, a Matrix ze mną jako z bele kim nie będzie rozmawiał ......

W niedługim czasie opublikuję własne podsumowanie pierwzego sezonu PBP i spróbujemy odpowiedzieć ostatecznie na pytanie: PBP sukces czy żenada?

Sprawdzimy to i owo, zobaczymy co zostało poprawione, a które problemy zostały, zobaczymy czy Jaśnie Państwo wzięli się do roboty, postaramy się również odpowiedzieć na pytanie jak traktowany jest organizator jednej z imprez zgłoszonych do PBP?  i czy jest to normalne traktowanie? czy jest niepotrzebnym natrętnym petentem przeszkadzającym w majstrowaniu przy wynikach? czy w cywilizowanym kraju współpraca może wyglądać inaczej? - o tym już niedługo.

Ps. w ciągu ostatniego miesiąca otrzymaliśmy kolejne zgłoszenia uczestników imprez klasyfikowanych o błędach w klasyfikacji - a miało być tak pięknie ......? oczywiście Jaśnie Państwo (z Matrixa) zrzucają sprawnie wszystko na bogu ducha winnych organizatorów ... sami szczwanie wprowadzili wymóg nikomu niepotrzebnego druku sprawozdania z imprezy ..... i teraz organizatorze wszystko przez Ciebie .... tyle zamieszania i wstydu ... a może Matrixie warto byłoby wzorem prawdziwych rankingów sporotwych samemu na podstawie oficjalnych wyników z imprez zakasać rękawy i obliczyć klasyfikację?  a może warto byłoby wziąć samemu pełną odpowiedzialność, bez wysługiwania się organizatorami i skrywania się pod płaszczykiem błędnie wypełnionych sprawozdań?, czy winą organizatorów jest że regulamin PBP Matrixa był od początku do d....y? kto go wymyśliłi? i kto zaakceptował? organizatorzy czy Jaśnie Państwo Matrix?

CDN .......

Pozdrawiam

Krzysztof Krygier

 


Matrix PBP - Sezon Pierwszy - odcinek 6

Moja odpowiedź z dnia 02.11.2013 na mail Tomasza Paterkowskiego z dnia 01.11.2013:

Witam serdecznie

Szanowny kolego Tomku
Zadziwia mnie po raz kolejny poniższa kolejna odpowiedź członka biura PBP
Na marginesie: Przypomnę, że dzięki mojej interwencji tegoroczne wyniki Pucharu Sezonu ZOZŻ Samotników niedawno opracowane przez Ciebie zostały prawidłowo zweryfikowane i opublikowane ..... (z uwagi na twój dopisek że solidaryzujesz się z epitetami J. Sz. Kolegi Zielińskiego w sprawie mojej interwencji w sprawie PBP - ja deklaruję że po raz ostatni pomagałem Ci w opracowywaniu tego za co jesteś osobiście odpowiedzialny w regionie ZOZŻ , a w czym od kilku lat pomagam społecznie - doskonale wiesz o czym piszę i nie będę tego rozwijał), w dbałości o rzetelność będę od dzisiaj komunikował ewentualne błędy publicznie

Jeśli chodzi o PBP: stan korespondencji oraz kontakt organizator imprezy biuro staje się coraz bardziej żenujący ......
po pierwsze do dnia dzisiejszego mnie jako organizatorowi wypełniającemu sprawozdanie - biuro PBP nie raczyło jasno odpowiedzieć w sprawie szczegółowych zasad wypełniania sprawozdania, a chyba tego mogę oczekiwać od biura uznającego się za topowy ranking prowadzony w Polsce? Czy po raz kolejny mam sam interpretować wyniki?
Po drugie - skoro członek biura PBP nie potrafi prawidłowo wypełnić swoich kilku sprawozdań do PBP to chyba o czymś to świadczy? W moim odczuciu to brak jasnych zasad regulaminu PBP i brak weryfikacji i to w sposób grzeczny raczyłem zakomunikować nic więcej - chyba lepiej teraz niż po publikacji żenujących wyników finału PBP?

Wydawało mi się że zakomunikowanie o błędach jest w interesie biura PBP? myliłem się .....
Po raz ostatni odpowiadam merytorycznie na Konkrety o które Tomaszu prosisz - choć dalej wydaje mi się że te kwestie już podałem a jako członek biura PBP powinieneś sam znać wyrywkowo regulamin?- to chyba ja powinienem o nie pytać jako petent PBP?:
1. Konkretne błędy w trzech wyrywkowo sprawdzonych sprawozdaniach do PBP sporządzonych przez Ciebie Tomku, a co za tym idzie w punktacji PBP wskazałem w początkowej korespondencji jak również w rozmowie telefonicznej - sprawozdania owe zostały aktualnie poprawione jak widzę w zakresie DNS, DNF i DNC (wspaniale - interwencja do czegoś się przydała) - nie zostały poprawione w zakresie jachtów które nie spełniają zasad regulaminu PBP (szczegóły poniżej)
2. Jeśli chodzi o regulamin PBP bardzo chętnie pomogę - to wszystko można znaleźć na stronach PBP i w regulaminie KWR - członek Biura PBP powinien wiedzieć gdzie szukać? ja jako petent mogę nie wiedzieć:
II. Klasyfikacje PBP1. Klasyfikacją objęci będą sternicy jachtów sklasyfikowani w minimum 3 regatach w następujących grupach jachtów:
a. KWR
b. ORC
c. OPEN[1]
[1] w grupie OPEN klasyfikowani będą wyłącznie sternicy jednokadłubowych jachtów kabinowych o parametrach odpowiadających wymogom stawianym przez Przepisy Formuły Pomiarowej KWR (Przepisy KWR rozdz.1 ust.2 i 3)
Dla ułatwienia podam również szczegółowe przepisy (Przepisy KWR rozdz.1 ust.2 i 3) które jako osoba od wielu lat zajmująca się tą formułą zapewne znasz? : jeśli nie proszę oto one:
2 Przepisy formuły KWR stosowane są wyłącznie do kabinowych jachtów jednokadłubowych, dla których stosunek podstawowej powierzchni ożaglowania (żagiel przedni, grot, bezan) do masy jachtu nie osiąga wartości większej niż 33 m2/1T . Formuła KWR nie określa wymagań w zakresie stanu technicznego i wyposażenia jachtu. Pozostawia decyzję w tym zakresie organizatorowi regat oraz odpowiedzialności i rozsądkowi kapitana/armatora jachtu, ich wiedzy żeglarskiej oraz umiejętności stosowania zasad dobrej praktyki morskiej w odniesieniu do bezpieczeństwa załogi i uprawiania bezpiecznej żeglugi w zależności od pory doby (przepisy MPZZM) oraz akwenu regat.
3. Mierniczy formuły KWR może odmówić wydania świadectwa pomiarowego, jeżeli konstrukcja jachtu, jego stan techniczny oraz wyposażenie rażąco odbiegają od powszechnie przyjętych standardów.

Tylko w trzech wyrywkowo sprawdzonych sprawozdaniach w ciągu minuty potrafię znaleźć kilka jachtów nie spełniających w/w zasad - ile takich jachtów jest w pozostałych sprawozdaniach? Jeśli szanowne biuro nie poradzi sobie z tym najwyraźniej wielkim problemem - Jak usłyszałem wcześniej i teraz moja pomoc nie jest potrzebna ...... Może ogłosimy publiczny konkurs? Kto znajdzie więcej błędów?
3. Zapytuję ponownie czy zweryfikowano wszystkie sprawozdania w oparciu o wyniki regat? Mam sygnały od uczestników niezweryfikowanych przeze mnie imprez o kolejnych błędach w sprawozdaniach - a co za tym idzie w rankingu PBP ...????
4. Bardzo proszę o poważne traktowanie organizatorów oraz uczestników, oraz rzeczową i konstruktywną komunikację - myślę że w interesie PBP jest odpowiednia komunikacja oraz rzetelność w prowadzonym rankingu
5. Jako organizator jednej z imprez klasyfikowanych w PBP, ponownie uprzejmie proszę o odpowiedź pisemną lub telefoniczną na pytania jakie zadałem w poprzedniej korespondencji - do dnia dzisiejszego nie mam jasnych instrukcji jak wypełnić poprawione sprawozdanie, a chciałbym to zrobić rzetelnie. Oczywiście mogę to zrobić np. na wzór jednego z rekomendowanych sprawozdań - tylko czy będzie to prawidłowe?
Pozdrawiam

 


Matrix PBP Sezon Pierwszy - odcinek 5

01.11.2013 Odpowiedź Tomasza Paterkowskiego członka biura PBP na moją odpowiedź na jego mail - (zakręcone ale korespondencja się rozkręca)

From: Tomasz Paterkowski [mailto:paterkowski@poczta.onet.pl]
Sent: Friday, November 01, 2013 10:09 PM
To: Kriss
Cc: 'ZOZŻ'; 'Jagniątkowski Zbigniew'; 'Szrubkowski Andrzej'; 'Jacek Zieliński'; 'Mielicki'; 'B. Witkowski'; 'Załucki'
Subject: Re: punktcja Pucharu Bałtyku Południowego


Kolego Krzysztofie!
Myślę, że słusznie określił Twoja korespondencję kol Zieliński.
Ja na tym kończę temat punktacji.
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to przeczytaj ze zrozumieniem Regulamin oraz dodatek A do Przepisów Regatowych Żeglarstwa.
Na przyszłość jeśli zarzucasz komuś nieprawidłowości to pisz konkretami a nie insynuacjami.

Pozdrowienia
Tomasz Paterkowski

 


Matrix PBP Sezon Pierwszy - odcinek 3 i 4 combo

Moja odpowiedź na mail przesłany do mnie przez Tomasza Paterkowskiego 01.11.2013

W dniu 2013-11-01 13:41, Kriss pisze:
Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych - w odpowiedzi na mail Tomasza Paterkowskiego:
Na stronie PBP widzę (na dzień 1.11.2013) trzy sprawozdania z woj. Zachodniopomorskiego, które zostały skorygowane w sygnalizowanym temacie błędnych wyników DNF, DNC, DNS - wspaniale :)
Niestety w tych samych sprawozdaniach dalej są błędy wskazywane we wcześniejszej korespondencji - czyli jachty niespełniające regulaminu PBP, a widniejące do dnia dzisiejszego w klasyfikacji ogólnej PBP i wymienionych trzech przypadkowo zweryfikowanych sprawozdaniach
Odnosząc się do poniższego maila odpowiadam w treści maila który otrzymałem od kol. Tomasza Paterkowskiego na niebiesko (na portalu czcionka pogrubiona):

From: Tomasz Paterkowski [mailto:paterkowski@poczta.onet.pl]
Sent: Thursday, October 31, 2013 8:49 PM
To: ZOZŻ
Cc: Jagniątkowski Zbigniew; Krygier Krzysztof; Szrubkowski Andrzej
Subject: punktcja Pucharu Bałtyku Południowego

Szanowny Panie Prezesie
Jako przedstawiciel ZOZŻ w Biurze Pucharu Południowego pragnę odnieść się do zarzutów Kol. Krzysztofa Krygiera o nierzetelnym prowadzeniu punktacji „Pucharu Bałtyku Południowego".
• Podstawowa sprawa to w Regulaminie Pucharu Bałtyku Południowego nie ma oddzielnej punktacji dla kategorii " samotnicy", a więc jeśli w regatach startuje jacht z załogą jednoosobowa to traktowany jest tak jak pozostałe jachty zgłoszone do regat. Inną sprawą jest punktacja w regatach i nagradzanie takich załóg.

Odpowiedź w treści [BLUEFIN] - z korespondencji, oraz rozmów z Panem Andrzejem Szrubkowskim - zrozumiałem, że grupy samotników muszą być wyodrębnione od grup załogowych bo inaczej albo jedne albo drugie nie będą brane pod uwagę i mam wybrać które - tak też poprawiłem ostatnie sprawozdanie w którym po w/w wskazówkach rozbiłem osobno grupy samotników i grupy dwuosobowe. Nie zostało to zakwestionowane po ostatnim przesłaniu sprawozdania, stąd przyjąłem że ta zasada obowiązuje wszystkie imprezy?
Jeśli dobrze zrozumiałem aktualną interpretację we wszystkich grupach (ORC, KWR, OPEN) należy zrobić jedną grupę generalną niezależnie od dodatkowych podziałów na grupy w danej imprezie?
• Proszę o potwierdzenie mojego rozumowania i zamieszczenie stosownego uszczegółowiającego zapisu w regulaminie klasyfikacji, w oparciu o potwierdzenie lub zaprzeczenie poprawię moje poprawione sprawozdanie.

2. Wszystkie sprawozdania do klasyfikacji PBP z regat rozegranych na terenie działania ZOZŻ / za wyjątkiem Regat o Puchar Poloneza, których organizatorem był Kolega Krzysztof Krygier / osobiście przesyłałem do Biura PBP i nie ma w nich tych błędów, które przywołuje w swej korespondencji mailowej kol. Krzysztof.

Moja Odpowiedź w treści [BLUEFIN]:

Na stronie klasyfikacji PBP - (na dzień 1.11.2013) widzę poprawione trzy sprawozdania z woj. Zachodniopomorskiego autorstwa Tomasza Paterkowskiego - to w nich były błędy punktacji DNF, DNS, DNC i świetnie, że po mojej interwencji zostały poprawione. Ze zdziwieniem czytam zatem powyższy tekst o braku wcześniejszych błędów w sprawozdaniach z woj. zachodniopoorskiego? - osobiście telefonicznie przekazywałem Tomaszowi Paterkowskiemu czego owe błędy dotyczyły i jak widać częściowo choć nie do końca zostało to poprawione:
Odnośnie punktacji DNF, DNC, DNS - aktualny regulamin PBP nie określa sposobu klasyfikowania tych wyników w sprawozdaniach organizatorów, jako światły i rzeczowy organizator nie chcący popełnić błędu w tej materii zatelefonowałem kilkukrotnie do przewodniczącego Biura Andrzeja Szrubkowskiego w tej sprawie i do członka Biura Tomasza Paterkowskiego:
Rozmowa nr 1 z Andrzejem Szrubkowskim cytat: DNS, DNF, DNC - nie zaliczają się do punktacji .....
Rozmowa nr 2 z Tomaszem Paterkowskim cytat: DNS, DNF, DNC chyba się zaliczają .... ale mam rozmawiać z Andrzejem Szrubkowskim
Rozmowa nr 3 z Andrzejem Szrubkowskim: jasnej odpowiedzi ponownie nie otrzymałem ..... mam wypełnić jak mi się podoba
Założyłem zatem że wypełnię sprawozdanie zgodnie z zasadami jakie obowiązują w przepisach regatowych i tak zrobiłem ....
Sprawdzając dwa tygodnie później wyrywkowo opisane trzy inne sprawozdania znalazłem zupełnie odmienne raportowanie DNC, DNS, i DNF - zaliczono jako punkty jachtów, które ukończyły regaty na konkretnych następujących po sobie miejsca, co było niezgodne z logiką i przepisami regatowymi, oraz pompowało punktację wszystkich uczestników - w przypadku trzech imprez zostało to poprawione, czy w innych też?
Po raz kolejny Uprzejmie proszę o jasną i wiążącą wskazówkę i zasady jak mam wypełnić swoje sprawozdanie w tej kwestii? DNS, DNF, DNC jak mam je punktować w sprawozdaniu? Do dzisiaj nie otrzymałem wiążącej odpowiedzi w tej kwestii ....
Odnośnie jachtów niespełniających warunków klasyfikacji PBP:
Zostałem poproszony przez Andrzeja Szrubkowskiego o wykreślenie ze sprawozdania jachtów niespełniających regulaminu PBP - przyjąłem oczywiście zalecenie i dwa jachty zostały wykreślone z mojego ostatniego sprawozdania zgodnie z zapisami w regulaminie PBP - (regulamin to regulamin)
Po wyrywkowym sprawdzeniu opisywanych już trzech sprawozdań, oraz końcowej klasyfikacji PBP znajduje się tam nadal minimum kilka jachtów, które nie spełniają warunków regulaminu - a do dnia 01.11.2013 figurują dalej oficjalnie na stronie PBP w klasyfikacji ogólnej i sprawozdaniach - co w dalszym ciągu ma wpływ na błędy w prezentowanych punktacjach.
Proszę po raz kolejny o weryfikację wszystkich sprawozdań i klasyfikacji PBP w tym zakresie.

Tomasz Paterkowski:

Ponieważ w korespondencji kol. Krzysztof stwierdza ogólnie, że są błędy w prowadzonej punktacji, ale nie wskazuje, jakiego zawodnika one dotyczą ani regat, których sprawozdania są nieprawidłowe to trudno polemizować z takimi stwierdzeniami. By móc się odnieść do tego typu zarzutów musiałbym posiadać oficjalne wyniki regat i sprawozdania z regat przesłane do Biura PBP.

Moja Odpowiedź w treści [BLUEFIN]: Konkretne przypadki w odniesieniu do sprawozdań T. Paterkowskiego wskazałem jemu samemu i w korespondencji do PBP - i jak widać zostały w kwestii DNS, DNF, DNC poprawione
• W związku z odpowiedzią członka konferencji PBP Jacka Zielińskiego na moją korespondencję (epitety pod moim adresem i prośba abym nie mieszał się w sprawy PBP) nie widzę potrzeby dalszego wskazywania konkretnych zawodników, czy konkretnych sprawozdań w których zawarte są błędy. Myślę że to rola szacownego biura i konferencji które podjęło się tej roli i mam nadzieję, że moja pomoc w tej kwestii nie będzie potrzebna.
• Oczywiście jeśli po weryfikacji wszystkich sprawozdań i wyników imprez przez biuro PBP, okaże się że nadal są błędy w klasyfikacji - postaram się o tym jak najszybciej poinformować szanowne biuro - mam nadzieję, że takie działanie nie będzie potrzebne (dalsze kolejne błędy w klasyfikacji i brak kontroli nad sprawozdaniami będą kompletnym ośmieszeniem działań biura PBP i brakiem poszanowania organizatorów kwalifikowanych imprez oraz uczestników)

Ps. Ponawiam prośbę jako organizator jednej z klasyfikowanych imprez PBP o informacje w sprawach:

• Proszę o potwierdzenie sposobu sporządzenia sprawozdania Baltic Polonez Cup 2013 w zakresie żeglarzy samotników i grup dwuosobowych: rozumiem że mam sporządzić grupy generalne w ramach KWR, ORC, OPEN bez względu na dodatkowe podziały w tych trzech grupach głównych? Rozumiem, że mogę dokonać prezentacji w sprawozdaniu sposób taki sam jak dokonano tego w przypadku poprawionego niedawno sprawozdania np. Regat Unity Line?
• Uprzejmie proszę o jasną i wiążącą wskazówkę jak mam wypełnić swoje sprawozdanie w kwestii wyników DNS, DNF, DNC jak mam je punktować w sprawozdaniu? Do dzisiaj nie otrzymałem szczegółowych zaleceń w tej sprawie, a regulamin PBP ich nie wyjaśnia.
• Proszę o weryfikację wszystkich sprawozdań i klasyfikacji PBP w zakresie jachtów nie spełniających regulaminu PBP, jachtów, które powinny zostać usunięte z klasyfikacji, a które widnieją w zweryfikowanych przeze mnie wyrywkowo sprawozdaniach i co za tym idzie błędów w klasyfikacji PBP na dzień 01.11.2013 na stronie PBP

Tomasz Paterkowski: Jednocześnie pragnę poinformować Pana Prezesa, że w dniu 21.10.2013 odbyło się spotkanie z udziałem mierniczych KWR: kol. Andrzeja Sokołowskiego, Adama Lisieckiego, moim z Kol. Andrzejem Szrubkowskim. Tematem spotkania było omówienie zasad rozgrywania regat w przyszłorocznym Pucharze Bałtyku Południowego, wytypowanie regat do punktacji w Pucharze oraz zasady punktacji. Proponowaliśmy uproszczenie regulaminu i doprecyzowanie zasad punktacji i premiowania regat. Propozycje te będą przedstawione przez Kol. Andrzeja Szrubkowskiego na spotkaniach z innymi uczestnikami i będą wprowadzone do Regulaminu na rok przyszły.

[BLUEFIN] Wspaniale tak trzymać
Tomasz Paterkowski
P.S Punktacja została skorygowana

Z poważaniem
Krzysztof Krygier

 


Matrix PBP Sezon pierwszy - odcinek 3

Artykuł z dnia 29.10.2013

Dwie wiadomości - jedna połowicznie dobra druga zła od której zacząć? zaczynam od złej ...... :) kończę na połowicznie dobrej ...

Obiecany ciąg dalszy korespondencji pomiędzy Konferencją PBP, a mną czyli organizatorem imprezy klasyfikowanej w PBP, - przeczytajcie:

Moja odpowiedź z dnia 29.10.2013 na pismo przesłane do mnie przez członka Konferencji PBP

Witam serdecznie

Dziękuję za odpowiedź mailową przesłaną przez przedstawiciela konferencji PBP Pana Jacka Zielińskiego na moje zapytanie w sprawie błędnych wyników rankingu  publikowanych na stronie PBP (załącznik poniżej) … rozumiem, że to oficjalne stanowisko członków konferencji PBP.

Jeśli tak - to odpowiedź ta jest wielce zaskakująca i delikatnie rzecz ujmując (jak na osobę piastującą urząd v-ce prezesa POZŻ i członka konferencji PBP - skandaliczna) …. wskazuje ona jasno na stosunek konferencji PBP do organizatorów, oraz żeglarzy uczestniczących w rankingu PBP.

Po zwróceniu przeze mnie uwagi na błędy w prowadzeniu rankingu skipperów PBP i wskazaniu konkretnych błędów w klasyfikacji - oczekiwałbym raczej:

·         przeprosin w kierunku żeglarzy i organizatorów za kilkumiesięczne błędy w publikowanej klasyfikacji PBP (widoczne i publikowane na stronie PBP do teraz)

·         wskazania czy i jakie kroki podjęli członkowie konferencji po mojej interwencji, aby zapobiec dalszemu publicznemu rozprzestrzenianiu wyssanych z palca wyników rankingu PBP…..

A tymczasem – jako organizator jednej z imprez, który raczył zasygnalizować problemy w rankingu PBP – przeczytałem, że jestem pieniaczem i że powinienem zająć się czymś innym bo mam za dużo ambicji?…… + całą laurka dodatkowych epitetów ….. chyba nie tędy droga Szanowna konferencjo PBP?

Bardzo dziękuję Panie Jacku za rady – jeśli moje rady są Panu niepotrzebne to proszę z nich nie korzystać, obowiązku nie ma, w trosce o powagę i rozwój żeglarstwa w Polsce będę próbował interweniować tam gdzie uznam to za stosowne, będę interweniować również w imieniu żeglarzy którym należy się szacunek i rzetelność  – skoro ktoś podejmuje się wyzwania prowadzenia ogólnokrajowego rankingu niech to robi dobrze, jeśli nie daje sobie z tym rady może niech zajmie się czymś innym ….

Na podstawie nic nie wnoszącej do sprawy j.w. odpowiedzi Pana Jacka Zielińskiego jako jednego z członków konferencji PBP postanowiłem po raz kolejny zatelefonować do członka biura PBP Tomasza Paterkowskiego, oraz do przewodniczącego biura PBP Andrzeja Szrubkowskiego – i tu chyba jest przełom:

Otrzymałem pozytywne informacje, że podjęto jednak rzeczowe działania po mojej interwencji w sprawie m.in. błędów w klasyfikacji PBP i poprawek do aktualnego regulaminu PBP - cieszy również zapewnienie, że po wprowadzeniu poprawek mają zostać zweryfikowane wyniki PBP 2013 ……, oraz że poprawki zatwierdzone zostaną wdrożone do regulaminu w roku przyszłym.

To bardzo dobre, konkretne informacje i takich rzeczowych działań chyba wszyscy oczekiwaliśmy?  (organizatorzy, uczestnicy, sympatycy) ….. i tak trzymać :) - czekamy oczywiście na wprowadzenie rezultatów tych działań w życie …… i mam nadzieję że na obietnicach się nie skończy ....

mamy również nadzieję, że organizatorzy zwracający uwagę na rażące błędy w klasyfikacji PBP będą traktowani poważnie i nie będą nazywani pieniaczami, a osoby odpowiedzialne za chaos w PBP będą potrafiły się przyznać do swoich błędów, wezmą się w końcu do roboty gwarantując rzetelność swojej pracy .... 

Pozdrawiam

Krzysztof Krygier

 


Matrix PBP Sezon pierwszy - odcinek 2

Pismo jakie otrzymałem od przedstawiciela Konferencji PBP w odpowiedzi na zgłoszenie nieprawidłowości w prowadzeniu rankingu i klasyfikacji PBP

From: Jacek Zieliński [mailto:jacek@sailbook.pl]
Sent: Sunday, October 20, 2013 12:43 PM
To: Krzysztof Krygier Bluefin
Cc: zeg-gfz; Tomasz Paterkowski; Mielicki; B. Witkowski; Załucki
Subject: Re: PBP - klasyfikacje i punktacja regat - weryfikacja trwa?

Dzień dobry,

Nie ma czegoś takiego jak kapituła PBP. Sprawami bieżącymi dotyczącymi przebiegu Pucharu Bałtyku Południowego zajmuje się Biuro PBP posiadające swych przedstawicieli w każdym z regionów żeglarskich objętych klasyfikacją. Kontakt z nimi jest wymieniony nawww.zeglarski-pbp.pl 

Biuro PBP wyjaśnia indywidualnie kierowane wątpliwości, szczególnie gdy kierowane są one przez rzeczywistych uczestników regat. Wystąpienia noszące znamiona pieniactwa, kierowane przez osoby samozwańczo przyjmujące rolę rzecznika środowiska pozostawiane są, po dokonaniu ich wstępnej oceny merytorycznej, bez odpowiedzi. Z prawdziwym żalem konstatujemy fakt, iż Pan Krzysztof Krygier został przeoczony przez bliskie mu środowiska w chwili konstruowania składu zespołu zawiadującego Pucharem Bałtyku Południowego. To ogromna strata, albowiem nieznajdująca zaspokojenia energia twórcza, przekształca się właśnie na skutek frustracji w siłę o znaczącym potencjale destrukcyjnym. Należy wyrazić nadzieję, że Pan Krzysztof Krygier znajdzie sobie niebawem jakieś odpowiednio ambitne zajęcie i przestanie szkodzić przedsięwzięciu, które śmiało zaistniało i istnieje bez jego udziału. Zwracam uwagę przy okazji, że inicjatorem PBP jest POZŻ a nie GFŻ, a koordynatorem z ramienia POZŻ jestem ja.

Przypominam również, że rok 2013 dla PBP to rok testowy, i jako członkowie Biura PBP dołożymy wszelkich starań, aby w roku 2014 usprawnić system i wyjaśnić powstałe nieścisłości.

Mam nadzieję, że w powyższej wypowiedzi odnalazł Pan odpowiedzi na nurtujące zagadnienia i zaprzestanie dalszej roszczeniowej korespondencji.

Jacek Zieliński
Wiceprezes POZŻ ds. morskich


Matrix PBP - Sezon pierwszy - Odcinek 1

Korespondencja z 13 10.2013 - zgłoszenie błędów w klasyfikacji PBP

Witam serdecznie

Zbliża się nieubłagany koniec sezonu żeglarskiego 2013 - czas na refleksje i podsumowania tego co w tym roku się zdarzyło. Z zaciekawieniem zapoznaliśmy się ze wstępnym podsumowaniem inicjatywy nowego rankingu skipperów "Pucharu Bałtyku Południowego", napisanym i szeroko rozpowszechnionym w środowisku przez Andrzeja Szrubkowskiego głównego koordynatora projektu. Podsumowanie opisuje stan nowo wprowadzonego w tym roku kolejnego rankingu skipperów w Polsce, podsumowanie jest bardzo optymistyczne ....... czy uczestnicy i organizatorzy podzielają ten punkt widzenia? jak wygląda to od kuchnii? Na końcu podsumowania ze zdziwieniem czytamy dopisek autora relacji - wytyka on Urzędowi Marszałkowskiemu woj, zachodniopomorskiego, że nie objął PBP swoim patronatem .... hmm 

Czyżby patronat U.M. w. Z. to sprawa życia i śmierci? czy bez niego nie można realizować rzetelnego prowadzenia tego nowego rankingu? a może PBP jeszcze nie jest gotowy na taki patronat?...

ale zacznijmy od początku:

Od samego początku tej ciekawej inicjatywy Gdańskiej Federacji Żeglarskiej i środowiska żeglarzy z woj. pomorskiego, z wielkim zainteresowaniem śledzimy jej losy.

Mamy ku temu powody:

 1. uczestniczyliśmy w spotkaniu w woj. zachodniopomorskim na początku roku na którym Andrzej Szrubkowski prezentował przygotowany regulamin i ideę
 2. mamy bezpośredni kontakt z kapitułą pucharu jako jeden z organizatorów zaliczanej do pucharu imprezy - przeszliśmy kilkutygodniową katorgę składania sprawozdania z naszej imprezy .... i to chyba nie koniec bo odkrywamy coraz więcej kwiatków w regulaminie i wynikach PBP
 3. na bieżąco śledzimy opinie żeglarzy startujących w regatach klasyfikowanych w Pucharze - tych którzy o nim wiedzą, oraz tych którzy nie są kolejną klasyfikacją zainteresowani ....

Mamy wiele naszych i nie tylko naszych - subiektywnych i obiektywnych przemyśleń i wniosków z tegorocznej edycji i chcemy się nimi podzielić z kapitułą Pucharu Bałtyku Południowego, organizatorami, uczestnikami imprez zaliczanych do punktacji.

Naszym celem jest również wywołanie dyskusji nad zasadami i regulaminem Pucharu Bałtyku Południowego, oraz co ważniejsze pchnięcie go na właściwe tory. Uważamy że rozwój zasad regulaminowych powinien być zgodny z oczekiwaniami jego uczestników i organizatorów, oraz powinien wyeliminować niepotrzebny aktualny chaos i rażące błędy w wynikach klasyfikacji. Odkryliśmy je przypadkowo podczas wyrywkowego sprawdzenia kilku sprawozdań i opublikowanej klasyfikacji, oraz na bazie niespójnych informacji otrzymanych od Andrzeja Szrubkowskiego podczas wypełniania przez nas nieszczęsnego sprawozdania orgaizatora dla PBP.

Oto korespondencja jaką wysłaliśmy w dniu dzisiejszym do kapituły PBP w sprawie rażących błędów w publikowanej klasyfikacji:
Witam serdecznie
"W trosce o poziom merytoryczny i rzetelność wyników publikowanych publicznie (ciekawej nowej inicjatywy jaką jest PBP) - proszę o interwencję osób zaangażowanych w prowadzenie klasyfikacji PBP w sprawach jak poniżej ......
Przesłaliśmy korespondencję 3 e-maili jakie zostały przesłane w przeciągu ostatnich dni do osób odpowiedzialnych za wyniki i klasyfikację PBP - dotyczą one rażących błędów w zakresach poniżej:

 1. klasyfikacji żeglarzy samotników - razem z innymi grupami czy osobno? w tej chwili panuje pełna dowolność w rankingu PBP pomimo zasadom które nam przekazano do wypełnienia naszego sprawozdania
 2. prezentacji w sprawozdaniach wyników DNF, DNS, DNC i  zaliczania ich do punktacji  PBP - wyniki te są różnie interpretowane w zależności od humoru osoby wypełniającej druk sprawozdania z imprezy - wypaczając ostatezne wyniki rankingu PBP)
 3. jachtów OPEN niespełniających założeń regulaminu, a widniejących i zaliczonych obecnie do klasyfikacji wbrew regulaminowi ..... jeśli kapituła wymyśliła zasady regulaminu to powinna je weryfikować we wszystkich sprawozdaniach
 4. braku kontroli i weryfikacji sprawozdań przez kapitułę PBP pod kątem merytorycznym i zgodności z regulaminem, oraz z oficjalnymi wynikami poszczegółnych regat - im prostrze zasady tym łatwiejsze ich sotosowanie
 5. Ile jest błędów w klasyfikacji PBP oprócz tego co w krótkim czasie sami znaleźliśmy? uważamy że kapituła powinna zweryfikować w 100% szczegółowo wszystkie przesłane sprawozdania 
 6. Weryfikacja sprawozdań powinna odbyć się wyłącznie w oparciu o oficjalne wyniki poszczególnych regat i szczegółowe zasady regulaminu
 7. Uważamy że ostateczne wyniki klasyfikacji powinny być publikowane w sposób jawny, czytelny i szczegółowy pozwalający każdemu uczestnikowi i organizatorowi zweryfikować indywidualną punktację - warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań: patrz rankingi ZOZŻ Tomasza Paterkowskiego ....  w wynikach tych prostych rankingów ZOZŻ pojawia się sporo błędów, które dzięki jawności w porę mogą być zweryfikowane, współczujemy kapitule PBP, uczestnikom i organizatorom  tak skomplikowanego regulaminu - i braku możliwości w ten dodatkowy sposób wyników rankingu ..... )
 8. Może warto uprościć zasady regulaminu? może wtedy będzie łatwiej opanować rzetelność prowadzonego rankingu?

Niestety w chwili obecnej w publikowanej klasyfikacji PBP jest cała masa błędów i ogólny zauważalny chaos, czytając wyniki i sprawozdania można znaleźć różne sposoby prezentowania wyników, które nie są weryfikowane przez osoby odpowiedzialne z PBP za publikację i obliczanie wyników ...... co naszym zdaniem jest niedopuszczalne w inicjatywie ogólnopolskiej kreowanej na najważniejszy ranking żeglarski w Polsce.
Powodów jest kilka:
• Regulamin PBP jest ogólny i nieczytelny dla organizatorów, - szczególnie jeśli chodzi sposób przedstawiania wyników w sprawozdaniu - organizatorzy robią to dowolnie jak widać po sprawozdaniach - ma to duży wpływ na indywidualne wyniki .... a 
kapituła dowolnie interpretuje niektóre zapisy regulaminu powodując dalszy zamęt ..... (prowadzi do niezamierzonych błędów w sprawozdaniach lub świadomej manipulacji wynikami)

• Koordynatorzy PBP nie weryfikują w sposób merytoryczny i identyczny według obowiązującego regulaminu wszystkich sprawozdań - co prowadzi do publicznego przedstawiania nierzetelnych i błędnych wyników w klasyfikacji
W mojej ocenie wyniki klasyfikacji powinny być opracowywane bezpośrednio przez jednego koordynatora PBP na tych samych zasadach i na podstawie oryginalnych wyników każdej z imprez, a nie na podstawie raportów organizatorów, (raport nie jest do niczego potrzebny i jest niepotrzebnym ogniwem) a wprowadza wyłącznie chaos i różną interpretację wyników przez każdego organizatora.
W dotychczas istniejących rankingach: Morski Żeglarski Puchar Polski lub w rankingach prowadzonych przez ZOZŻ - klasyfikacją i obliczaniem wyników zajmują się odpowiedzialne osoby obliczające wyniki na podstawie oryginalnych wyników z regat - z kilkuletnich obserwacji wynika że taki sposób obliczania jest słuszny i nie prowadzi do tak dużych pomyłek jak w systemie zaproponowanym w PBP", organizatorzy tych rankingów przyjmują pełną odpowiedzialność  za swoje rankingi  - w przypadku kapituły PBP również tak to powinno wyglądać

Przesyłam konkretne wnioski i propozycje dotyczące poprawy aktualnej sytuacji PBP na teraz:
1. Stworzenie szczegółowego regulaminu zapobiegającego dowolnej i przypadkowej interpretacji prezentowania wyników w sprawozdaniach poszczególnych organizatorów (klasyfikacja żeglarzy samotników - razem z innymi grupami czy osobno?, prezentacja w sprawozdaniach wyników DNF, DNS, DNC i dalszego zaliczania ich do punktacji PBP, jachty OPEN niespełniające warunków klasyfikacji a widniejące aktualnie w rankingu, inne?)
2. PILNA Szczegółowa Weryfikacja wszystkich otrzymanych sprawozdań - powinna odbyć się w oparciu o szczegółowy regulamin j.w, oraz wyłącznie w oparciu o oficjalne wyniki poszczególnych regat - odpowiedzialność za to powinna wziąć na siebie kapituła PBP nie zasłaniając się otrzymanymi sprawozdaniami bogu ducha winnych? zdezorientowanych organizatorów
3. Prezentacja wyników rankingu w sposób umożliwiający każdemu skipperowi i organizatorowi sprawdzenie i indywidualne zweryfikowanie punktacji (patrz przykład: prosta tabela z wynikami pucharów sezonu ZOZŻ - Tomasz Paterkowski), w tej chwili nie można zweryfikować w sposób prosty punktacji obliczonej przez kapitułę PBP

Przesyłam konkretne wnioski i propozycje dotyczące rozwoju PBP na przyszły sezon:
1. Uproszczenie regulaminu ułatwiające dalsze sprawne prowadzenie rankingu (punkty regulaminu są zbyt ogólnikowe (dające możliwość dowolnej interpretacji), a zarazem jego zakres obejmuje niepotrzebnie wiele elementów)

2. uszczegółowienie kluczowych elementów decydujących o szczegółach liczenia wyników - zapobiegające różnym interpretacjom wpływającym na błędy w liczeniu wyników PBP
3. Przyjęcie pełnej odpowiedzialności za wyniki rankingu przez kapitułę PBP i rezygnacja z niepotrzebnego druku sprawozdania organizatora, opracowanie wyników powinno odbywać się na podstawie oficjalnych wyników regat przez osobę odpowiedzialną z ramienia PBP
4. Prowadzenie kontroli i weryfikacji przesyłanych wyników regat lub w szczególności sprawozdań (o ile będą obowiązywać nadal) przez kapitułę PBP pod kątem merytorycznym, zgodności z oryginalnymi wynikami regat i jednoczesnej zgodności z regulaminem .....
5. Ostateczne wyniki klasyfikacji podane powinny być do opinii publicznej z pełnym wglądem za co przydzielono poszczególne punkty w punktacji PBP - powinny być publikowane w sposób jawny, czytelny i szczegółowy pozwalający każdemu uczestnikowi i organizatorowi zweryfikować indywidualną punktację - patrz rankingi ZOZŻ .... (Tomasz Paterkowski)

6. Likwidacja z kalendarza rankingu imprez o charakterze piknikowym, towarzyskim, niesportowym ....

7. Stworzenie podregionów punktacji PBP w woj. zachodniopomorskim analogicznie do rejonu wschodniego (Szczecin, Świnoujście, Kołobrzeg etc?). W tej chwili łatwiej żeglarzom z regionów wschodnich zdobywać premie za udział w imprezach za miedzą .....

8. Proponujemy podział na grupy formacji OPEN - (w chwili obecnej prowadzona jest wyłącznie klasyfikacja generalna Open, biorąc pod uwagę specyfikę i brak przeliczenia w naszym odczuciu nie jest to najlepsze rozwiązanie)

9. Zniesienie podporządkowania jachtów Open pod przepisy KWR - (tzn. w tej chwili według regulaminu jachty klasyfikowane w Open muszą spełniać wymagania przepisów KWR, a te posiadające świadectwa przeiczeniowe nie mogą być klasyfikowane  w Open ) w naszym odczuciu należy to poprawić.

10. Klasyfikacja PBP powinna uwzględniać wyniki danego skippera według wszystkich rzeczywistych grup w danej imprezie (regulamin obecnie ogranicza klasyfikację równoległą do KWR i ORC, albo OPEN osobno (w przypadku nieposiadania przelicznika w KWR bez możliwości wyboru) - klasyfikacja powinna obejmować wszystkie grupy w jakich jacht startował w danej imprezie bez dodatkowych warunków .....
Pozdrawiam

Oczekujemy na odpowiedź osób zaangażowanych w prowadzenie PBP w kwestiach j.w.

Po otrzymaniu odpowiedzi oczywiście poinformujemy naszych czytelników o wynikach.Pozdrawiam

Redaktor naczelny Krzysztof Krygier


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek