21 dni
21H 59M 34S

BLUEFIN KALENDARZ

lipiec »

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

NEWS
17.07.19
- Bluefin Sailnews
« POWRÓT

Marina Trzebież - ostatnie 4 lata w pigułce - marina działa, spór trwa, jachty PZŻ to wraki


Aktualizacja 14.07.2019

Poniżej wizytówka i pozostałość po flotylli jachtów PZŻ w Trzebieży ... wraki jeszcze utrzymują się na wodzie ... co dalej?

Chyba czas najwyższy albo je sprzedać albo wyremontować? ile jeszcze PZŻ będzie zwlekał? Czy to celowe obniżanie wartości tych jednostek? aby "ktoś" kupił je za 1 pln? czy to tylko totalna nieudolność nowego Zarządu PZŻ który od 2 lat nic nie robi aby jednostki uratować ... 

1 - Wrak"perełka": flagowego żaglowca PZŻ s/y Kapitan Głowacki - nadal gnije w Kołobrzegu ... to już 3-4 rok od pozostawienia tu żaglowca na remont, który nie nadchodzi - co dalej? - (przepraszam za jakość zdjęcia, robione wieczorem - (w rzeczywistości żaglowiec wygląda jeszcze gorzej niż na zdjęciach - stan lipiec 2019)

2 - kolejny wrak "perełka": słynny s/y Śmiały nie wygląda lepiej, na wodzie od 5 lat?  nie slipowany i zardzewiały, drewno zbutwiałe, stan na zdjęciu maj 2019 ... co dalej? (w rzeczywistości wygląda gorzej niż na zdjęciu)

Foto Saiportal.pl


Aktualizacja 13.07.2019

Jak usłuszeliśmy od Jacka Pietraszkiewicza (skarbnik PZŻ i członek zarządu Mariny Trzebież) - Marina Trzebież planuje zastosowanie (chyba po raz pierwszy w Polsce?) systemu cumowania za pomocą Mooringów.

Plany zastosowania tego typu rozwiązania stosowanego w krajach śródziemnomorskich na naszym akwenie jest chyba dosyć kontrowersyjnym rozwiązaniem? co o tym sądzicie?

Wszystko zależy od tego jak taki system ma wyglądać i z czego się składać. Szybkość porastania wszystkiego co znajduje się pod wodą i na niej na akwenie Zalewu Szczecińskiego i w Estuarium Odry - kleistą zieloną mazią chyba nie predysponuje tego rozwiązania do naszych wód ?

Druga sprawa to coraz niższe umiejętności żeglarzy - wchodzenie rufą pomiędzy wąsko ustawione jachty z łapaniem dodatkowych lin może być dosyć kłopotliwe i generować niepotrzebne kolizje z cumującymi jachtami (szczególnie przy bocznym wietrze. Wychodzenie z rufy czy dziobu na keję w dobie szeroko stosowanych i wygodnych Y bomów (o ile są odpowiednio długie i nie toną)  też nie będzie należało do komfortowych.

Pomysły mooringów w Trzebieży mogą świadczyć o kolejnych nieprzemyślanych inwestycjach w nowej marinie - a miało być tak pięknie ... (w marinie widać wpłwy księgowych na budowę mariny - mooringi to chyba kolejne oszczędności?  

Opisywaliśmy wcześniej skargi żeglarzy cumujących przy nowych pomostach w Marinie Trzebież: ustawianie 10,5 m jachtu przy 6 m Y bomie z jednym pływakiem jest dosyć dziwne bo tłoku chyba w marinie nie ma?  (w nowej marinie LOK na każdym Y bomie jest po 5 pływaków), w innych marinach standardowo od 2 do 3.

A może lepiej zastosować zwykłe bojki lub pale stosowane szeroko w niemieckich marinach?


Aktualizacja 12.07.2019

Nowa Marina w Trzebieży po wielu latach przestoju znów działa.

Rozmawialiśmy dzisiaj z dawnym dzierżawcą Mariny Trzebież Zdzisławem Ucherkiem i Firmą SMART, którzy przejęli zadłużoną Spółkę COŻ Trzebież od PZŻ tu. Spór nadal jest nierozwiązany i ciągnie się w nieskończoność.

Zdzisław Ucherek miał nadzieję, że nowy Zarząd PZŻ usiądzie do stołu i że sprawy sądowe zostaną rozwiązane na zasadach mediacji. Niestety jak mówi zawiódł się na nowych władzach PZŻ i  takiej woli zakończenia polubownego z drugiej strony nie ma.

SMART i COŻ Trzebież czują się oszukani przez PZŻ, wadliwa umowa, dziwne roszady działkami podczas trwania umowy dzierżawy, tragiczny stan ośrodka i nabrzeża, duże kwoty zainwestowane przez firmę SMART na uruchomienie i prowadzenie ówczesnego ośrodka oraz spłata długów COŻ Trzebież w wysokości 100 tys pln do PZŻ .... .

Na początku artykułu cała historia od momentu pierwszej inwentaryzacji majątku Trzebieży do dzisiaj ... zachęcam do czytania od początku tego artykułu.

Sprawa jest bardzo zawiła i skomplikowana - czy sąd w końcu rozwikła kto komu jest i co winien?

Nie zazdrościmy byłemu dzierżawcy aktualnej sytuacji.


Aktualizacja 09.07.2019

Marina Trzebież wprowadziła ciekawą usługę system rezerwacji miejsc postojowych online 

System rezerwacji nie działa prawidłowo - zrobiem kilka prób - system pokazuje te same miejsca wolne niezależnie od długości jachtu .... czyli jacht 6 m może zacumować na miejscu 16 m i odwrotnie ... Marina zapewnia, że już pracuje nad tym problemem 

Komentarze pierwszych odwiedzających nową Marinę Trzebież

Uwaga na długości Y bomów w Marinie Trzebież - szkoda że są one takie krótkie, 6 m mają tylko jeden pływak który zapewnia pływalność tylko dla jednej osoby na pomoście. - widać pójście po taniości ... przy pomoście 6 m ustawiono jacht 10,5 m ... postój należał do wyjątkowo mało komfortowych

Poniżej mapka z podziałem na długości Y bomów 9 szt 6m i 15 szt. 8 m::


Aktualizacja 27.06.2019

Marina Trzebież przyjmuje już jachty - ostatnie prace wykończeniowe jeszcze trwają - publikujemy aktualny poprawiony na czerwiec 2019 cennik w marinie - (ceny dla tranzytu wydają się rozsądne, ceny dla rezydentów bardzo drogie):


Aktualizacja 12.06.2019

Otwarcie mariny jest planowane na koniec czerwca, jeśli wykonawca nie wywiąże się z prac termin ten może ulec przesunięciu na później.


Aktualizacja 11.05.2019

Ogólnopolska Inauguracja Sezonu 2019 w Trzebieży, wpisana w 95-lecie PZŻ - za nami.

Żeglarskie walory tego miejsca docenili już poprzedni włodarze, lokując tu działającą do 1945 roku niemiecką morską bazę szkoleniową, z istniejącym do dziś budynkiem obecnej Mariny, a pierwsze obozy żeglarskie PZŻ odbyły się w polskiej już Trzebieży w latach 1947 - 1949. Później PZŻ podjął starania o pozyskanie na stałe przystani w Trzebieży, zwieńczone powołaniem - w 1959 roku - Centralnego Ośrodka Żeglarstwa PZŻ, który od 1978 roku nosi imię Andrzeja Benesza. Tak z czasem COŻ PZŻ stał się w minionym 60-leciu jednym z najważniejszych miejsc na żeglarskiej mapie Polski, jako wiodąca baza szkoleniowa polskiego żeglarstwa morskiego, zwana „Akademią kapitanów", która wyszkoliła tysiące polskich żeglarzy, w tym najbardziej znanych kapitanów jachtowych, a szkoliła też słuchaczy szkół morskich ze Szczecina i z ...Libii. Z czasem ośrodek i basen jachtowy zostały mocno rozbudowane, a własna flotylla szkoleniowa wzbogaciła się o kultowe morskie jachty - „Jurand", „Śmiały", „Dziwna", „Boliński", i inne, i o dwa żaglowce - „Zew Morza" i „Henryk Rutkowski"/„Kapitan Głowacki". Nadzór nad Ośrodkiem sprawował Szczeciński Okręgowy Związek Żeglarski, chociaż Ośrodek czasowo działał pod zarządem Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie, a później jako Oddział Zarządu Działalności Gospodarczej „Ster". Pomimo różnych reorganizacji COŻ pozostał majątkiem PZŻ i był jednym z największych tego typu ośrodków szkoleniowych w Polsce i w Europie...

Dobre lata skończyły się po przemianach gospodarczych 1989 roku, później były jeszcze nieudane próby utrzymania Ośrodka, po kilku latach ośrodek zawiesiłcałkowicie działalność, a majątek zaczął ulegać ostatecznej destrukcji. Założona w 2016 Fundacja Port Jachtowy Trzebież rozpoczęła starania o modernizację Ośrodka, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, lata temu ery a efekty tego zobaczyli uczestnicy dzisiejszej historycznej i symbolicznej uroczystości...
Jej głównym prowadzącym był Prezes PZŻ Tomasz Chamera, wspierany przez gospodarzy i niezmordowaną morską dziennikarkę Radia Szczecin Katarzynę Wolnik-Sayna. Poczet banderowy i oprawę żeglarską zapewnili żeglarze z YKP Szczecin, a z przemówieniami wystąpili też Marszałek Zachodniopomorski Olgierd Geblewicz, Prezes ZOZŻ Zbigniew Zalewski, i Burmistrz Polic Władysław Diakun. Zarówno Prezes T. Chamera jak i pozostali mówcy ze wzruszeniem i dumą z dokonanej „dobrej roboty" podkreślili doniosłość chwili, wspominając dobre czasy byłego COŻ PŻŻ. 

Oficjalne oddanie mariny do użytkowania planowane jest na koniec maja.

Foto Wiesław Seidler


Aktualizacja 24.04.2019

Konferencja prasowa Zarządu Mariny Trzebież. 24.04.2019

Deklaracja obniżenia cen w marinie Trzebież dla żeglarzy tranzytowych

Otwarcie mariny 11 maja?

Zarząd Fundacji Port Jachtowy Trzebież zaprasza przedstawicieli wszystkich mediów na konferencję prasową, która odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2019 roku o godzinie 11:00 na terenie Mariny Trzebież (ul. Rybacka 26, Trzebież).Konferencja organizowana jest w związku z końcowym etapem prac budowlano-remontowych na terenie Mariny oraz jej otwarciem w dniu 11 maja 2019 roku. 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z kawą i ciastkami.
Prezes Zarządu Fundacji
Marek Stawiszyński


Aktualizacja 04.04.2019

Znamy ceny jakie będą obowiązywały w Marinie Trzebież

Marina zaprasza do negocjacji cen i zakresu usług.

W dole artykułu umieściliśmy zakresy cen i usług w PDF do pobrania.

PONIŻEJ CENY DLA GOŚCI TRANZYTOWYCH:

 

PONIŻEJ CENY DLA REZYDENTÓW:

Żeglarze tranzytowi w ofercie otrzymają:

a.          Asystę bosmanów podczas cumowania,

b.          Asystę manewrową pontonu Mariny (na żądanie),

c.          Dostęp do wody pitnej i gospodarczej (złącze: ½” - szybkozłączka),

d.          Dostęp do prądu (złącze: EURO CEE 3 bolce 16A IP65),

e.          Nieograniczony dostęp do toalet dla załogi jachtu,

f.           Nieograniczony dostęp do prysznicy dla załogi jachtu,

g.          Odbiór śmieci,

h.          Odbiór nieczystości,

i.           Dostęp do suchych pomieszczeń socjalnych,

j.           Dostęp do suchych pomieszczeń technicznych celem drobnych napraw (sprawdzenie lub podsuszenie uszkodzonego żagla, naprawa drobnych elementów wyposażenia lub takielunku)

k.          Dostęp do urządzeń małej architektury (ognisko, wiata, itp.),

l.           Dostęp do urządzeń i narzędzi dla dokonania drobnych napraw jachtowych,

m.         Dostęp do sieci Internet wifi 2.4 GHz,

n.          Dostęp do stanowiska komputerowego z dostępem do sieci Internet i drukarki w biurze Mariny Trzebież,

o.          Dozór bosmański pod nieobecność załogi,

p.          Zdalny dostęp do kamer monitoringu.

3.          Cena postoju jednostki wielokadłubowej powiększona jest o 50% ceny jednostki jednokadłubowej tej samej długości.

4.          Postój do 3 godzin jest bezpłatny, a jego miejsce wyznacza bosman Mariny w Basenie A


Umowa całoroczna oferuje armatorom:

a.          Asystę bosmanów podczas cumowania,

b.          Asystę manewrową pontonu Mariny (na żądanie),

c.          Transport jachtu z miejsca slipowania lub mycia na miejsce placu postojowego,

d.          Dostęp do wody pitnej i gospodarczej bez limitu zużycia (złącze: ½” - szybkozłączka),

e.          Dostęp do prądu (złącze: EURO CEE 3 bolce 16A IP65),

f.           Nieograniczony dostęp do toalet dla załogi jachtu,

g.          Nieograniczony dostęp do pryszniców dla załogi jachtu,

h.          Odbiór śmieci,

i.           Odbiór nieczystości,

j.           Odbiór wód zaolejonych,

k.          Dostęp do suchych pomieszczeń socjalnych (mesa),

l.           Dostęp do suchych pomieszczeń technicznych celem drobnych napraw (suszenie lub naprawa żagli, naprawa drobnych elementów wyposażenia lub takielunku) w tym dostęp do urządzeń i narzędzi będących na wyposażeniu pomieszczeń technicznych,

m.         Dostęp do urządzeń małej architektury (ognisko, wiata, itp.),

n.          Dostęp do sieci Internet wifi 2.4 GHz,

o.          Dostęp do stanowiska komputerowego z dostępem do sieci Internet i drukarki w biurze Mariny Trzebież,

p.          Dozór bosmański (odpowiedzialność za powierzone mienie; zgodnie z zawartą umową),

q.          Dozór sztormowy,

r.           Zdalny dostęp do kamer monitoringu,

s.           Bezpłatne slipowanie i użycie dźwigu Mariny Trzebież dla jachtu (na żądanie),

t.           Bezpłatny dostęp do myjki ciśnieniowej przed odprowadzeniem jachtu na miejsce zimowania,

u.          Możliwość bezpłatnego składowania drobnych elementów takielunku lub wyposażenia w suchych magazynkach podręcznych,

v.          Bezpłatny dostęp do programu „Wolne miejsce” (zwrot opłat za sprzedane przez Marinę Trzebież miejsce podczas zgłoszonej nieobecności rezydenta)

w.         20% zniżka na usługi hotelowe na terenie Mariny Trzebież,

x.          15% zniżka na usługi gastronomiczne w wybranych obiektach gastronomicznych w Trzebieży,

y.          Bezpłatne jedno miejsce na parkingu strzeżonym na terenie Mariny Trzebież,

6.          Aby skorzystać z programu „Wolne miejsce” rezydenci, w przypadku opuszczenia stanowiska postoju są zobowiązani do zgłoszenia planowanego terminu powrotu. W tym terminie Marina Trzebież jest upoważniona do zawierania umów na krótkotrwały postój jednostki w miejscu postoju rezydenta z innymi użytkownikami portu.

7.          Cena postoju jednostki wielokadłubowej powiększona jest o 80% ceny jednostki jednokadłubowej tej samej długości.Rezydenci zimowi otrzymają:

a.          Transport jachtu z miejsca slipowania lub mycia na miejsce placu postojowego,

b.          Dostęp do prądu (złącze: EURO CEE 3 bolce 16A IP65),

c.          Nieograniczony dostęp do toalet dla załogi jachtu,

d.          Nieograniczony dostęp do pryszniców dla załogi jachtu,

e.          Odbiór śmieci,

f.           Odbiór nieczystości,

g.          Odbiór wód zaolejonych,

h.          Dostęp do suchych pomieszczeń socjalnych (mesa),

i.           Dostęp do suchych pomieszczeń technicznych celem drobnych napraw (suszenie lub naprawa żagli, naprawa drobnych elementów wyposażenia lub takielunku) w tym dostęp do urządzeń i narzędzi będących na wyposażeniu pomieszczeń technicznych,

j.           Dostęp do urządzeń małej architektury (ognisko, wiata, itp.),

k.          Dostęp do sieci Internet wifi 2.4 GHz,

l.           Dostęp do stanowiska komputerowego z dostępem do sieci Internet i drukarki w biurze Mariny Trzebież,

m.         Dozór bosmański (odpowiedzialność za powierzone mienie; zgodnie z zawartą umową),

n.          Zdalny dostęp do kamer monitoringu,

o.          Bezpłatne slipowanie i użycie dźwigu Mariny Trzebież dla jachtu (na żądanie),

p.          Bezpłatny dostęp do myjki ciśnieniowej przed odprowadzeniem jachtu na miejsce zimowania,

q.          Możliwość bezpłatnego składowania drobnych elementów takielunku lub wyposażenia w suchych magazynkach podręcznych,

r.           20% zniżka na usługi hotelowe na terenie Mariny Trzebież,

s.           15% zniżka na usługi gastronomiczne w wybranych obiektach gastronomicznych w Trzebieży,

t.           Bezpłatne jedno miejsce na parkingu strzeżonym na terenie Mariny Trzebież.


Poniżej stan prac w Marinie Trzebież 03.04.2019

 

                  Aktualizacja 25.03.2019

W kwietniu planowana jest kolejna konferencja prasowa, tym razem w Trzebieży - mają być na niej między innymi sprostowane nieprawdziwe informacje przekazane przez reprezentantów ZOZŻ podczas konferencji 21.03.2019, oraz szereg nowych informacji wraz z prezentacją mariny.


Aktualizacja 21.03.2019

Konferencja prasowa dotycząca Mariny Trzebież, 11 maja otwarcie mariny i ogólnopolskie otwarcie sezonu żeglarskiego w Trzebieży i 95 lecie PZŻ Tomasz Chamera, Prezes ZOZŻ Zbigniew Zalewski, Zbigniew Jagniątkowski

 

 


 

Aktualizacja 02.03.2019

Stan aktualnych prac w Marinie Trzebież na dzień 02.03.2019


Aktualizacja 01.03.2019

Zatwierdzony plan nowej mariny w Trzebieży

Planowane otwarcie w maju 2019

Po wielu latach zaniedbań i transformacyjnych problemów, kultowe miejsce dla wielu polskich żeglarzy znów będzie bezpieczne i przyjazne dla kolejnych pokoleń. Już dzisiaj, Zarząd Fundacji Port Jachtowy Trzebież wraz z Zarządem Polskiego Związku Żeglarskiego zaprasza na uroczyste otwarcie Mariny Trzebież 11 maja 2019 o godz.12:00. W tym samym dniu w Trzebieży odbędzie się również ogólnopolskie otwarcie kolejnego sezonu żeglarskiego 2019. Zapraszamy wszystkich. Lądem i wodą.


Aktualizacja 01.03.2019

Zatwierdzony plan nowej mariny w Trzebieży

Planowane otwarcie w maju 2019

Po wielu latach zaniedbań i transformacyjnych problemów, kultowe miejsce dla wielu polskich żeglarzy znów będzie bezpieczne i przyjazne dla kolejnych pokoleń. Już dzisiaj, Zarząd Fundacji Port Jachtowy Trzebież wraz z Zarządem Polskiego Związku Żeglarskiego zaprasza na uroczyste otwarcie Mariny Trzebież 11 maja 2019 o godz.12:00. W tym samym dniu w Trzebieży odbędzie się również ogólnopolskie otwarcie kolejnego sezonu żeglarskiego 2019. Zapraszamy wszystkich. Lądem i wodą.


Aktualizacja 17.01.2019

Oficjalnie projekt miał zakończyć się 31 grudnia 2018, ale się nie zakończył z powodu przedłużających prac.

Groziło to utratą dofinansowania ze środków Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Oczywiście zostały złożone stosowne wnioski, ale w grudniu nie udało się uzyskać zgody na przedłużenie terminu.

Zarząd Fundacji i Wykonawca wykonali tytaniczną pracę i po otrzymaniu 21 i 31 grudnia 2018 roku wszystkich już brakujących pozwoleń oraz decyzji i po przedstawieniu obiektywnych (niezależnych od Fundacji) przyczyn opóźnienia... na wczorajszym posiedzeniu Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Zarząd wyraził zgodę na przedłużeniu projektu do 15 maja 2019 roku.


Aktualizacja 20.12.2018

Powoli dobiega końca planowany termin zakończenia remontu naszego ośrodka i całej mariny.

Wiele udało się do dziś zrobić. Już dziś widać, że port ma w końcu gospodarza i pomysł na funkcjonowanie. Na pewno nie zdążymy wszystkiego zrobić na 31 grudnia 2018. Głównym powodem są tzw, prace dodatkowe (których nie można było przewidzieć) oraz uzyskanie wszelkich pozwoleń i decyzji.

Wykonawca (UW-Service) stawał na rzęsach, by systematycznie uzyskiwać niezbędne pozwolenia i zgody na prowadzenie poszczególnych prac. Dzięki temu na ostatniej prostej zostało nam połączenie wszystkich elementów w całość.

Wyremontowany jest i ocieplony cały budynek Mariny. Ułożony został nowy dach, odtworzono zgniłe i spróchniałe dźwigary więźby. Wyremontowano łazienki i korytarze. Wybudowano nowe łazienki dla osób z niepełnosprawnością. Przygotowano już większość dróg i placów postojowych dla jachtów. Kończy się budowa altany i miejsc gospodarczych do obsługi żeglarzy i jachtów. Wyremontowano dźwig, wybudowano od nowa schody i szlaki komunikacyjne. Podniesiono rzędną terenu, co pomoże przeciwdziałać słynnym trzebieskim cofkom. Co najważniejsze zakupiono wszystkie pomosty (z prądem i wodą) i rozpoczęto zabezpieczenie nabrzeża północnego oraz przygotowano już wszystko do pogłębiania portu do głębokości minimum 2.5 m. Chcemy zakończyć wszystkie prace do kwietnia.

Nie sposób wymienić tu setek wszystkich "drobniejszych" prac jakie wykonano przez cały rok oraz setek przyjaznych ludzi i instytucji, którym zawdzięczamy by ośrodek PZŻ w Trzebieży znów zaczął tętnić żeglarskim życiem.

Dawni bywalcy nie przespacerują się już słynnym pirsem T. Został on rozebrany, a jego miejsce zajmie pomost pływający typu ciężkiego (A). Będzie on wyznaczał strefę postojową basenu B. W pierwszym etapie zainstalujemy w tym basenie dwa pomosty (B i C) typu lekkiego z Y-bomami. Wszystkie wyposażone będą w prąd i wodę oraz oświetlenie. Na całej powierzchni tego basenu będzie zapewniona głębokość minimum 2.5 m. W drugim etapie, jeśli środki pozwolą, w miejscach E 1,2...11 zostaną dołączone kolejne dwa pomosty lekkie. Już dziś jednak zostaną wykonane przyłącza wody i prądu dla nich. Cały basen będzie objęty monitoringiem wideo z dostępem przez internet.

Basen A (basen reprezentacyjny, techniczny i treningowy) będzie pogłębiony również do minimum 2.5 m, a niektóre miejsca (dźwig, pirs D czy wewnętrzna obrotnica do 3.5 m). Dawny pirs D został całkowicie rozebrany, a jego miejsce zajmie ponad 2 razy dłuższy falochron osłonowy stały. Naszym zdaniem znacząco zmniejszy to zafalowanie wewnątrz basenu A. Nabrzeże "północne" wzdłuż placu flagowego będzie zburzone i wykonane od nowa (ścianka szczelna Larsena). Zarówno to nabrzeże jak i pirs D również będzie wyposażony w słupki z wodą i prądem. W basenie A będzie można pod okiem instruktorów ćwiczyć np. manewry. Chcemy by ośrodek zachował swój szkoleniowy charakter.

Wyremontowany slip zostanie w tym samym miejscu. Będzie służył do wodowania sprzętu lekkiego (pontony, małe łódki). Odremontowany dźwig 30T zostaje również i będzie głównym narzędziem obecnie do wodowania sprzętu.

Żródło i Autor: Marina Trzebież


Atualizacja 07.02.2018

PZŻ ogłosił masową sprzedaż trzebieskich jachtów.

Polski Związek Żeglarski zamieścił ogłoszenie o konkursie ofert na zakup jachtów które służyły niegdyś do celów szkoleniowych w kultowym ośrodku COŻ Trzebież

Wystawione na sprzedaż zostały Jurand, Dziwna, Ina, Piana, Rega, Dezety, Cartery i Nefryty

Jachty te od wielu lat niszczały i obecny ich stan jest opłakany i wymagający potężnych nakładów na remonty.

Ośrodek w Trzebieży, po latach zaniedbań i konfliktów z kolejnymi dzierżawcami, został przekazany kolejnej organizacji - Fundacji Port Jachtowy Trzebież - która deklaruje remont zarówno obiektu, jak i urządzeń portowych.

Ogłoszenie KLIKNIJ lub w dole w załącznikach

Opis jachtów KLIKNIJ

Większość jachtów sprzedano, Jurand w grudniu poszedł na żyletki. PZŻ towe zostały : Śmiały, Głowacki. Oba w stanie bliskim ruiny.


Aktualizacja 14.03.2017

Podpisano umowę o dofinansowanie modernizacji Portu jachtowego Trzebież. Umowę podpisał Marszałek Woj. Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i przedstawiciele Fundacji Port Jachtowy Trzebież


Aktualizacja 27.02.2017

Galeria fotografii Mariny w Trzebieży przed modernizacją i remontem

KLIKNIJ LINK

Ważna informacja dotycząca jachtów należących do PZŻ i ośrodka w Trzebieży:

Wszystkie oprócz kapitana Głowackiego zarządzane będą przez Fundację Port jachtowy Trzebież.

Największy żaglowiec "Głowacki" pozostaje pod skrzydłami PZŻ i szukane są środki na jego remont.

Przypomnijmy, że słynna Brygantyna została przeprowadzona w ubiegłym roku do Kołobrzegu do stoczni. Kiedy będzie gotowy do żeglowania? -  nie wiadomo.


Atualizacja 07.02.2018 PZŻ ogłosił masową sprzedaż trzebieskich jachtów.

Polski Związek Żeglarski zamieścił ogłoszenie o konkursie ofert na zakup jachtów które służyły niegdyś do celów szkoleniowych w kultowym ośrodku COŻ Trzebież

Wystawione na sprzedaż zostały Jurand, Dziwna, Ina, Piana, Rega, Dezety, Cartery i Nefryty

Jachty te od wielu lat niszczały i obecny ich stan jest opłakany i wymagający potężnych nakładów na remonty.

Ośrodek w Trzebieży, po latach zaniedbań i konfliktów z kolejnymi dzierżawcami, został przekazany kolejnej organizacji - Fundacji Port Jachtowy Trzebież - która deklaruje remont zarówno obiektu, jak i urządzeń portowych.

Ogoszenie KLIKNIJ:

Opis jachtów KLIKNIJ


Aktualizacja 14.03.2017

Podpisano umowę o dofinansowanie modernizacji Portu jachtowego Trzebież. Umowę podpisał Marszałek Woj. Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i przedstawiciele Fundacji Port Jachtowy Trzebież

VIDEO konferencja - KLIKNIJ tu

Video - Wywiad z Prezesem PZŻ Wiesławem Kaczmarkiem - Kliknij Tu


Aktualizacja 27.02.2017

Galeria fotografii Mariny w Trzebieży przed modernizacją i remontem

KLIKNIJ LINK

Ważna informacja dotycząca jachtów należących do PZŻ i ośrodka w Trzebieży:

Wszystkie oprócz kapitana Głowackiego zarządzane będą przez Fundację Port jachtowy Trzebież.

Największy żaglowiec "Głowacki" pozostaje pod skrzydłami PZŻ i szukane są środki na jego remont.

Przypomnijmy, że słynna Brygantyna została przeprowadzona w ubiegłym roku do Kołobrzegu do stoczni. Kiedy będzie gotowy do żeglowania? -  nie wiadomo.


Aktualizacja 22.02.2017

Kolejne dobre informacje z Trzebieży !!!! 

Rusza projekt - Modernizacja infrastruktury portu turystycznego, żeglarskiego w Trzebieży 

LISTA PROJEKTÓW, KTÓRE SPEŁNIŁY KRYTERIA WYBORU PROJEKTÓW,  UZYSKAŁY WYMAGANĄ LICZBĘ PUNKTÓW I ZOSTAŁY WYBRANE DO DOFINANSOWANIA

Konkurs nr RPZP.04.09.00-IZ.00-32-001/16 Oś Priorytetowa 4 Naturalne otoczenie człowieka Działanie 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 

Modernizacja infrastruktury portu turystycznego, żeglarskiego w trzebieży w ramach projektu Zachodniopomorski Szlak Żeglarski – sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego

Wartość projektu 6 226 473,16 zł

Wkład Własny 4 774 576,42 zł

Dofinansowanie 2 864 745,85 zł

Projekt ma być zakończony do końca 2019 roku.

Trwa uzupełnianie dokumentacji, w najbliższym okresie ruszą prace projektowe i przetargi na wyłonienie wykonawców.

Super informacje, trzymamy kciuki za odbudowę kultowej mariny i ośrodka szkoleniowego w Polsce.

Według wstępnych załozeń planowane są:

- Modernizacja nabrzeża północnego ze slipem i wewnętrznego nabrzeża zachodniego.

- Rozbiórka pirsu T

- Budowa pomostu falochronowego.

- Przebudowa budynku administracyjno-socjalnego

- Budowa altany dla żeglarzy.

- Utwardzenie placu do zimowania jachtów

- Budowa stanowiska do mycia jachtów wyposażonego w odwodnienie i separator.

- Wyposażenie nabrzeży w punkty poboru wody pitnej i energii elektrycznej wraz z oświetleniem

- Budowa punktu odbioru ścieków i wód zaolejonych

- Wyposażenie w system elektronicznego zarządzania i ochrony.

Polski Związek Żeglarski wyłoży na to przedsięwzięcie 2 197 427,45 zł w formie pożyczki na okres dwudziestu lat z przeznaczeniem na pokrycie kosztów kwalifikowanych w wysokości 1 909 830,57 zł oraz kosztów niekwalifikowanych netto w kwocie 287 596,88 zł. Ponadto PZŻ udzieli pożyczki w wysokości 1 164 299,86 zł na pokrycie kosztów podatku VAT.

Projekt rozbudowy i modernizacji trzebieskiej mariny będzie realizowany we współpracy z władzami Gminy Police. Realizacja projektu pozwoli na konsolidację mariny w Trzebieży z Zachodniopomorskim Szlakiem Żeglarskim.

Projekt realizowany będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj". Rozwiązania technologiczne zastosowane przy realizacji projektu promują najlepsze sprawdzone rozwiązania oraz spełniają wymogi wynikające z obowiązujących polskich i europejskich norm oraz przepisów ochrony środowiska. Projekt zakłada zastosowanie wyłącznie technologii i urządzeń spełniających normy ekologiczne Unii Europejskiej. Czas realizacji projektu wyniesie dwa lata.


Aktualizacja 1.12.2016

Kolejne ciekawe wieści z Trzebieży:

Ośrodek został przejęty przez PZŻ z rąk Syndyka, według armatorów trzymających tam swoje jachty wszystkie usługi mariny powoli ale zaczynają działać jak przed rozpoczęciem długiego konfliktu, oprócz Głowackiego na razie nic nie wiadomo o ewentualnych remontach czy wyprzedaży pozostałych jachtów.

Podczas słynnej konferencji w Szczecinie w kwietniu 2016 kiedy okazało się, że mediator, który miał pełnić neutralną rolę rozjemczą (ZOZŻ) w konflikcie (SMARTA i PZŻ) ogosił; że planuje powołać Fundację Port jachtowy Trzebież z jedną ze stron konfliktu czyli z (PZŻ), podano podczas tej konferencji nierealne daty realizacji całego projektu twierdząc, że w 3 miesiące powołana zostanie Fundacja, zebrane środki, rozpoczęte remonty i skuteczna działalność.... 

czyli tak mniej więcej miało się to wszystko odbyć do końca lipca 2016

Pamiętam jak dziennikarze, którzy podczas konferencji pozwolili sobie powątpiewać w realność tych deklaracji szczególnie w kontekście nieuregulowanego konfliktu (PZŻ ze SMART) zostali posądzeni o pesymizm i zatapianie na samym początku tego nowego projektu .. 

No cóż, mamy grudzień 2016: Fundacja Port Jachtowy Trzebież faktycznie została zarejestrowana, wpis do rejestru datowany jest na koniec września 2016r, więc kilkumiesięczny poślizg samej rejestracji, ale Fundacja jest ...

Co dalej?

Wśród Zarządu i Rady Fundacji znajome i znane osoby:

Prezesem Zarządu został Tomasz Matyśkiewicz bliski współpracownik Zbigniewa Jagniątkowskiego (Związek Portów i Przystani Jachtowych - LOT Zachodniopomorskiego SŻ), pozostałe osoby to w dużej części przedstawiciele PŻŻ, ZOZŻ, WOZŻ, SEJK Pogoń

Niecierpliwie czekamy na opublicznienie deklaracji jaki status będzie miała Fundacja dla samego ośrodka i jego majątku, jakie są planowane działania, co z majątkiem ośrodka, czy właścicielem zostanie PZŻ? czy majątek trafi do nowo powstającej Fundacji?

Przekonamy się w najbliższym czasie.

Sprawa sądowa pomiędzy SMART, a PZŻ chyba nadal w toku? porozumienia nadal nie ma.

Będziemy informowali o dalszych losach najsłynniejszego ośrodka żeglarskiego w Polsce (COŻ Trzebież)

Poniżej KRS Fundacji:

Monitor Sądowy i Gospodarczy nr 191/2016 (5076) - Pozycja 313075
Poz. 313075. FUNDACJA PORT JACHTOWY TRZEBIEŻ. KRS 0000638248. SĄD REJONOWY SZCZECIN-CENTRUM W SZCZECINIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 23.09.2016.
[SZ.XIII NS-REJ.KRS/16553/16/765]
W dniu 23.09.2016 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 1 następującej treści:

Dział 1.
Rubryka 1. Dane podmiotu
1. Oznaczenie rodzaju organizacji FUNDACJA
3. Nazwa FUNDACJA PORT JACHTOWY TRZEBIEŻ
5. Czy przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą z innymi podmiotami na podstawie umowy spółki cywilnej? NIE
6. Czy podmiot posiada status organizacji pożytku publicznego? NIE
Rubryka 2. Siedziba i adres podmiotu
1. Siedziba kraj POLSKA województwo ZACHODNIOPOMORSKIE powiat POLICKI gmina POLICE miejscowość TRZEBIEŻ
2. Adres miejscowość TRZEBIEŻ ulica UL. RYBACKA nr domu 26 kod pocztowy 72-020 poczta TRZEBIEŻ kraj POLSKA
Rubryka 4. Informacje o statucie
1
1. Informacja o sporządzeniu lub zmianie statutu 14 LIPCA 2016 R.
Rubryka 5.
1. Czas, na jaki została utworzona organizacja CZAS NIEOZNACZONY
Rubryka 8. Organ sprawujący nadzór
1. Nazwa organu 1. MINISTER WŁAŚCIWY DO SPRAW SPORTU I TURYSTYKI, 2. STAROSTA POWIATU POLICKIEGO
Dział 2.
Rubryka 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu
1
1. Nazwa organu uprawnionego do reprezentowania podmiotu ZARZĄD FUNDACJI
2. Sposób reprezentacji podmiotu OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU FUNDACJI SKŁADA PREZES ŁĄCZNIE Z CZŁONKIEM ZARZĄDU.
Podrubryka 1. Dane osób wchodzących w skład organu
1
1. Nazwisko / Nazwa lub Firma MATYŚKIEWICZ
2. Imiona TOMASZ
3. Numer PESEL/REGON
5. Funkcja w organie reprezentującym PREZES ZARZĄDU FUNDACJI
2
1. Nazwisko / Nazwa lub Firma KOTWAS
2. Imiona WŁODZIMIERZ KAZIMIERZ
3. Numer PESEL/REGON xxxxxxxxxx
5. Funkcja w organie reprezentującym CZŁONEK ZARZĄDU FUNDACJI
Rubryka 2. Organ nadzoru
1
1. Nazwa organu RADA FUNDACJI
Podrubryka 1. Dane osób wchodzących w skład organu
1
1. Nazwisko / Nazwa lub firma KACZMAREK
2. Imiona WIESŁAW WŁADYSŁAW
3. Numer PESEL/REGON xxxxxxxxxx
2
1. Nazwisko / Nazwa lub firma OLSZEWSKI
2. Imiona MACIEJ RAFAŁ
3. Numer PESEL/REGON xxxxxxxxxx
3
1. Nazwisko / Nazwa lub firma DOMAŃSKA
2. Imiona KATARZYNA
3. Numer PESEL/REGON xxxxxxxxxx
4
1. Nazwisko / Nazwa lub firma JAGNIĄTKOWSKI
2. Imiona ZBIGNIEW SZCZEPAN
3. Numer PESEL/REGON xxxxxxxxxx
5
1. Nazwisko / Nazwa lub firma KUBIAK
2. Imiona TADEUSZ BOGDAN
3. Numer PESEL/REGON xxxxxxxxxx
6
1. Nazwisko / Nazwa lub firma SZABELA
2. Imiona WŁADYSŁAW RYSZARD
3. Numer PESEL/REGON xxxxxxxxxx
Dział 3.
Rubryka 1. Przedmiot działalności
1
1. Przedmiot działalności przedsiębiorcy 33 15 Z NAPRAWA I KONSERWACJA STATKÓW I ŁODZI 1
1. Przedmiot działalności przedsiębiorcy 50 30 Z TRANSPORT WODNY ŚRÓDLĄDOWY PASAŻERSKI
2
1. Przedmiot działalności przedsiębiorcy 77 34 Z WYNAJEM I DZIERŻAWA ŚRODKÓW TRANSPORTU WODNEGO
3
1. Przedmiot działalności przedsiębiorcy 42 91 Z ROBOTY ZWIĄZANE Z BUDOWĄ OBIEKTÓW INŻYNIERII WODNEJ
4
1. Przedmiot działalności przedsiębiorcy 56 10 A RESTAURACJE I INNE STAŁE PLACÓWKI GASTRONOMICZNE
5
1. Przedmiot działalności przedsiębiorcy 93 19 Z POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA ZE SPORTEM
6
1. Przedmiot działalności przedsiębiorcy 85 51 Z POZASZKOLNE FORMY EDUKACJI SPORTOWEJ ORAZ ZAJĘĆ SPORTOWYCH I REKREACYJNYCH
7
1. Przedmiot działalności przedsiębiorcy 93 12 Z DZIAŁALNOŚĆ KLUBÓW SPORTOWYCH
8
1. Przedmiot działalności przedsiębiorcy 55 10 Z HOTELE I PODOBNE OBIEKTY ZAKWATEROWANIA
9
1. Przedmiot działalności przedsiębiorcy 55 30 Z POLA KEMPINGOWE (WŁĄCZAJĄC POLA DLA POJAZDÓW KEMPINGOWYCH) I POLA NAMIOTOWE
Rubryka 3. Cel działania organizacji
1. Cel działania organizacji 1. UPOWSZECHNIANIE ŻEGLARSTWA ORAZ INNYCH SPORTÓW WODNYCH, W SZCZEGÓLNOŚCI NA RZECE ODRZE, ZALEWIE SZCZECIŃSKIM, ZACHODNIOPOMORSKIM SZLAKU ŻEGLARSKIM I MORZU BAŁTYCKIM, 2. PROMOWANIE AKTYWNEGO, ZDROWEGO STYLU ŻYCIA DZIECI, MŁODZIEŻY I OSÓB DOROSŁYCH, WOLNEGO OD WSZELKICH PATOLOGII SPOŁECZNYCH, 3. TWORZENIE WARUNKÓW INFRASTRUKTURALNYCH UMOŻLIWIAJĄCYCH PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ ZMIERZAJĄCYCH DO REALIZOWANIA CELÓW STATUTOWYCH, W TYM REMONTU I REWITALIZACJI PORTU JACHTOWEGO W TRZEBIEŻY.


Aktualizacja 24.10.2016

Żaglowiec Głowacki doczekał się remontu?, spotkaliśmy go w stoczni w Kołobrzegu


Aktualizacja 28.08.2016

Żaglowiec Głowacki podtopiony w porcie jachtowym w Trzebieży. Jak się okazuje nieszczelność kadłuba lub brak odpompowywania zęz stojącego żaglowca zaskutkowały podtopieniem jednostki, interweniowała Straż Pożarna która za pomocą pomp wypompowała wodę.

Ośrodkiem COŻ Trzebież zarządza w dalszym ciągu Syndyk, który przejął majątek Spółki COŻ Trzebież, która ogłosiła upadłość. Za kwotę ponad 140 tys. pln PZŻ przejął od Syndyka jachty, nieruchomościami nadal zarządza Syndyk.


Aktualizacja 22.04.2016

Komentarz Pana Zdzisława Uherka Prezesa Spółki Smart i COŻ Trzebież (aktualny dzierżawca ośrodka Trzebież w upadłości) odnoszący się do informacji jakie zostały przekazane publicznie przez przedstawicieli PZŻ i ZOZŻ podczas konferencji prasowej dotyczącej powołania nowej Fundacji Port Trzebież jaka odbyła się 19.04.2016 w Szczecinie:

Zdzisław Uherek:

1) Po podpisaniu umowy , wykupiliśmy udziały spółki, spłaciliśmy kredyt zaciągnięty przez Prezesa Samociuka w PZŻ ( 100 000,00 zł ) i w Banku PEKAO SA ( 82 000,00 zł). Spłaciliśmy długi w ZUS - ie, zaległe pensje itd.
2) Cytat słów Jerzego Domańskiego PZŻ " nie ma wiarygodnych dokumentów , które pokazywały czy wykazywały nakłady COŻ SMART w różnych konfiguracjach .... PZŻ nie będzie legalizował działalności Pana Uherka w obrocie powiedzmy w obrocie poza oficjalnym obrotem gospodarczym ..... "

- czy faktury nie są dokumentem gospodarczym , Pan Domański dostał 3 segregatory z fakturami . Miał wgląd do nich od czerwca do października 2014. Ponadto Pani Magdalena Kaczorowska przesłała do pana Domańskiego dane od księgowej twierdząc ,że to dla Prezesa Uherka. Były dwie inwentaryzacje, które miały potwierdzić nasze nakłady , nikt nie negował nakładów, ale faktury dla PZŻ nie są dokumentem gospodarczym ...
3) W maju 2014 roku podpisaliśmy list intencyjny , który tak naprawdę nic nam nie dał, w listopadzie wypowiadają nam nieważna umowę i nakazują opuszczenie Trzebieży. Obciążają firmę SMART za bezumowne korzystanie z terenu w złej wierze... 
Dochodzi do rozmów i negocjacji , ale w 2015 roku w marcu PZŻ składa o upadłość spółki COŻ. Podczas pierwszej inwentaryzacji nie przejmują portu bo dobrze wiedza ,że sprawa o upadłość jest w trakcie wiec liczą ,że sąd ogłosi upadłość COŻ SP. Z O.O.
31.03.2016 roku na posiedzeniu niejawnym Sąd ogłasza upadłość spółki COŻ pod warunkiem ,że PZŻ sfinansuje działania SYNDYKA. Pani SYNDYK czeka nie pieniądze , a my złożyliśmy zażalenie 
3 kwietnia oddalismy wszystkie klucze Pani Syndyk 
4) były mediacje COŻ - PZŻ - z propozycją mediacji wyszedł COŻ w grudniu do ZOZŻ z uwagi na to ,iż w ZOZŻ pojawił sie Mecenas Zbroja . Mediatorem był ZOZŻ - spotkanie u Pana Mecenasa Zbroji - spotkanie w siedzibie ZOZŻ 26.01.2016 roku . Mediacje zakończone wynikiem negatywnym 29.02.2016 , PZŻ zależało tylko na wydaniu portu, nie chcieli rozmawiać na temat wzajemnych rozliczeń.
Na sailforum 20.02.2016 pojawia sie informacja o porozumieniu ZOZŻ i PZŻ czyli przed zakończeniem mediacji. Mecenas Zbroja rezygnuje ze swojego stanowiska w ZOZŻ - o co tu chodzi ???

Zdzisław Uherek Prezes COŻ Trzebież i Smart.


Aktualizacja 21.04.2016

Kolejny ciekawy wątek sprawy Ośrodka w Trzebieży:

Tym razem opinia Pana Romualda Czaplińskiego byłego vice Prezesa Komisji Rewizyjnej PZŻ i Honorowego członka PZŻ.

Pan Romuald dokładnie opisuje chronologię zdarzeń, opisuje precyzyjnie wydarzenia związane z ośrodkiem w Trzebieży i jego aktualnym stanem.

Według Pana Romualda to PZŻ ponosi wyłączną winę za aktualny stan rzeczy, według niego ośrodek powinno się przekazać ZOZŻ lub Gminie Police za złotówkę.

Pismo Pana Romualda Czaplińskiego w dole strony w załącznikach

lub tu: KLIKNIJ

Aktualizacja 19.04.2016

Zgodnie z zapowiedziami w Szczecinie odbyła się konferencja prasowa dotycząca dalszych losów Ośrodka Żeglarskiego w Trzebieży

Prezes ZOZŻ Z. Zalewski i vice Prezes ZOZŻ Z. Jagniątkowski podpisali list intencyjny z Vice Prezesem PZŻ Jerzym Domańskim w sprawie powołania nowej Fundacji "Port jachtowy Trzebież" mającej na celu przywrócenie ośrodka do eksploatacji.

Fundatorami nowej Fundacji mają być: ZOZŻ i PZŻ, środki finansowe na rozwój ośrodka w Trzebieży mają być pozyskane z funduszy Europejskich, koszty odzyskania majątku od Syndyka ma ponieść PZŻ.

Przedstawiciele ZOZŻ zastrzegli, że rozpoczną swoje działania dotyczące rozwoju i przejęcia w dzierżawę ośrodka dopiero po uregulowaniu i wyczyszczeniu wszystkich prawnych zawiłości ośrodka, wynikających ze sporu PZŻ Spółka COŻ Trzebież - a do tego wydaje się że jest bardzo długa droga ....

Przypomnijmy, że dotychczasowy dzierżawca: Spółka COŻ Trzebież została postawiona w stan upadłości, a masa upadłościowa została przejęta przez syndyka.

PZŻ robi aktualnie wszystko, aby jak najszybciej odzyskać swój majątek. Nie będzie to proste bo wyrok o upadłości jest nieprawomocny, a spółka COŻ Trzebież złożyła zażalenie na tę decyzję, więc piłka jest nadal w grze i pat może potrwać jeszcze kolejne miesiące.

Na konferencji zadeklarowano szybkie uruchomienie ośrodka na które według wyliczeń ZOZŻ potrzeba 2 mln. zł (uruchomienie portu), przedstawiciele ZOZŻ i PZŻ deklarują że może to potrwać około miesiąca czasu. 

Termin taki jest w bieżącej sytuacji chyba nazbyt optymistyczny, aktualny pat i konflikt trwający ponad rok, nie został do dzisiaj rozwiązany, wielokrotne mediacje również z udziałem ZOZŻ się nie udały, samo powołanie fundacji trwa, należy pamiętać że nabrzeże północne wymaga powaznego remontu i jest na dzień dzisiejszy wyłączone z eksploatacji.

Na dole strony film Video z konferencji 19.04.2016.

Film zawiera prezentację planów ZOZŻ i PZŻ, oraz odpowiedzi na pytania dziennikarzy.

Dodatkowo w końcowej części filmu zamieściliśmy wywiad z Vice Prezesem ZOZŻ Zbigniewem Jagniątkowskim i Vice Prezesem PZŻ Jerzym Domańskim.

Miejmy nadzieję, że sprawa Trzebiezy zostanie jak najszybciej rozwiązana, pozostają pytania dotyczące nadal nierozwiązanego sporu pomiędzy dotychczasowym dzierżawcą spółką COŻ Trzebież a PZŻ.

Film dostępny jest w dole strony.


Aktualizacja 18.04.2016

Ciekawa informacja odnośnie Trzebieży: jutro czyli 19 kwietnia odbędzie się w Szczecinie konferencja prasowa odnośnie dalszych losów słynnej Trzebieży.

Co ciekawe w dniu dzisiejszym kontaktowaliśmy się z aktualnym dzierżawcą toczącym spór o ośrodek z PZŻ - tem, który twierdzi że: o konferencji nic nie wie i nie został zaproszony, według niego sprawa Trzebieży nie posunęła się ani o milimetr, strony czekają na rozstrzygnięcie w sądzie.

Trudno tu naprawde cokolwiek zrozumieć ....

Poniżej entuzjastyczne zaproszenie na konferencję prasową - autor ZOZŻ:

Nowa nadzieja dla Trzebieży (konferencja prasowa)
Szanowni Państwo,
Na tę wiadomość długo czekała cała żeglarska Polska! Miło nam poinformować, że po wielu przeprowadzonych rozmowach Polski Związek Żeglarski i Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski podjęły decyzję o utworzeniu podmiotu, który pozwoli na wznowienie działalności, stabilne funkcjonowanie i rozwój Centralnego Ośrodka Żeglarstwa w Trzebieży. Tym samym, już w najbliższy wtorek wiceprezes PZŻ Jerzy Domański i Prezes ZOZŻ Zbigniew Zalewski podpiszą uroczyście list intencyjny, wyrażając wolę współpracy przy odbudowie kolebki polskiego żeglarstwa.

Konferencja prasowa podczas, której zostanie podpisany list intencyjny odbędzie się wtorek 19. kwietnia o godzinie 16:00 w Restauracji Jachtowa przy ul. Lipowej 5 w Szczecinie. Podczas wtorkowego spotkania poinformujemy również o koncepcji i planach na rewitalizację ośrodka żeglarskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli mediów!
Przypomnijmy, że Centralny Ośrodek Żeglarstwa PZŻ w Trzebieży, położony u wrót Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku Południowego, to najważniejszy - po Gdyni - ośrodek szkoleniowy żeglarstwa morskiego w Polsce. W popularnej „szkole trzebieskiej" kapitańskie patenty zdobyła znakomita większość uznanych w kraju i w świecie polskich żeglarzy. W czasach świetności ośrodka na jedno miejsce na kursach manewrowych czekało tu nawet dziesięciu chętnych, natomiast wywodzący się stąd „manewr trzebieski", na stałe wszedł do podręczników szkoleniowych. W Trzebieży stacjonują słynne jachty, w tym m.in. „Śmiały", „Jurand" i „Kapitan Głowacki" (były „Henryk Rutkowski").

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski
Polski Związek Żeglarski


Aktualizacja 19.01.2016

Kolejna i chyba ostatnia próba mediacji przed nami, poprzednie się nie udały. Sprawa wydaje się bardzo trudna, a rozbieżności pomiędzy stronami są tak duże, że rozwiązanie ich bez procesu sądowego wydaje się niemozliwe.

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski podjął się właśnie roli mediatora.

Przedstawiciele Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w osobach prezesa - Zbigniewa Zalewskiego, wiceprezesa - Zbigniewa Jagniątkowskiego, oraz członka zarządu - Patryka Zbroi zainicjowali kolejne spotkanie mediacyjne ws. rozstrzygnięcia sporu dotyczącego statusu prawnego portu jachtowego w Trzebieży i działek przyległych w zakresie prawa do dysponowania tymi obiektami.

Za zgodą stron, ZOZŻ jako mediator ponownie będzie chciał stworzyć płaszczyznę umożliwiającą osiągnięcie porozumienia, w celu uniknięcia ostatecznego procesu sądowego. Stronami trwającego od kilkunastu miesięcy konfliktu są dzierżawca terenu - Spółka Centralny Ośrodek Żeglarstwa, oraz Polski Związek Żeglarski, który jest właścicielem gruntu, nieruchomości i pozostałej floty jachtów.

- Wierzymy, że spór uda się zażegnać jak najszybciej. Trzebież to szczególne miejsce na żeglarskiej mapie Polski, nie tylko ze względu na wyjątkową historię. Trzeba zrobić wszystko by żeglarze jak najszybciej mogli w pełni korzystać z tego portu - mówi Zbigniew Jagniątkowski, wiceprezes ZOZŻ i pomysłodawca Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. 
Obecnie sytuacja w Trzebieży jest patowa, a ośrodek praktycznie przestał funkcjonować. Cierpią żeglarze i mieszkańcy, bo marina świecie pustkami i popada w ruinę.

Zgodnie z umową nowy gospodarz przez dwa lata miał być zwolniony z czynszu, w zamian miał zainwestować w port dwa miliony złotych i przejąć zadłużony na ok. 300 tysięcy złotych Centralny Ośrodek Żeglarstwa. Jak ocenia dzierżawca w marinie nie inwestowano przez kilkadziesiąt lat, a PZŻ ukrył rzeczywisty stan techniczny portu.

Konflikt trwa.

Żadna i żadna ze stron nie chce odpuścić. Umowa dzierżawy została podpisana z wadą prawną i według prawników od początku jest nieważna, dlatego obie strony chcą ją wypowiedzieć, ale na innych warunkach, przeprowadzono kilkukrotnie inwentaryzacje majątku i kilkukrotnie próbowano przekazać ośrodek - bez skutku.

COŻ zgodzi się na stopniowe opuszczenie nieruchomości i przekazanie majątku pod warunkiem rozliczenia nakładów poniesionych na utrzymanie ośrodka oraz zwrotu zainwestowanych pieniędzy, PZŻ twierdzi że nakładów nie było i oczekuje rozliczenia dzierżawy na warunkach których nie akceptuje COŻ 

CDN ....


Aktualizacja 06.11.2015

Niestety polubowne załatwienie sporu aktualnego dzierżawcy (COŻ Trzebież i Smart) z właścicielem (PZŻ) przed sądem się nie udało 

W chwili obecnej spółka COŻ Trzebież jest w upadłości, ośrodkiem nadal zarządza firma Smart.

Dzierżawca zabiega od kiilku miesięcy o przekazanie majątku i rozliczenie współpracy z właścicielem PZŻ - niestety do tej pory majątek portu jachtowego w Trzebieży nie został odebrany - pomimo tego że trzykrotnie dochodziło do inwentaryzacji w której uczestniczyli przedstawiciele obecnego dzierżawcy i przedstawiciele PZŻ.

Nabrzeża, nieruchomości, jachty nadal ulegają degradacji

Czy komuś zależy aby ten majątek zniszczyć do zera?


Aktualizacja 16.07.2015

do toalety z wiaderkiem żeg

Załączniki:
Pismo Prezesa COŻ do Polskiego Związku Żeglarskiego do pobrania w PDF
Odpowiedź na wezwanie do wydania Głowackiego (COŻ TRZEBIEŻ)
Pełnomocnictwo- J. Domański_Trzebież_ Smart_COŻ 14.05.2015 r
POWOŁANIE PRZEDSTAWICIELI PZŻ DO KOMISJI INWENTARYZACYJNEJ - INWENTARYZACJA 15.05.2015 R.
STANOWISKO W SPRAWIE TRZEBIEŻY PANA ROMUALDA CZAPLIŃSKIEGO
Cennik Marina Trzebież cały sezon - PDF
Cennik Marina Trzebież na wodzie - PDF
Cennik Marina Trzebież na lądzie - PDF
Cennik Marina Trzebież na lądzie - PDF
Przetarg na sprzedaż jachtów PDF
Opis jachtów do sprzedaży


Przekazanie majątku COŻ Trzebież - PZŻ

back

« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek