361 dni
3H 6M 56S

BLUEFIN KALENDARZ

sierpień »

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

NEWS
25.11.19
- Bluefin Sailnews
« POWRÓT

Zawody żeglarskie coraz częściej spotykane u legalnych bukmacherów internetowych


Choć żeglarstwo nadal postrzegane jest jako sport ekskluzywny, to jednak coraz mocniej otwiera się na szerszą publiczność. Transmisje telewizyjne największych regat, rosnące zainteresowanie sponsorów, a nawet zakłady wzajemne na żeglarstwo dostępne u legalnych bukmacherów - wszystko to pozwala mieć nadzieję, że dyscyplina ta będzie się dynamiczne rozwijać!

Wiele osób stereotypowo sądzi, że żeglarstwo to po prostu „pływanie łódką", które nie wiadomo dlaczego ma cokolwiek wspólnego ze sportem. Oczywiście takie myślenie to błąd! Żeglarstwo wymaga świetnej kondycji fizycznej, ale zarazem wysiłku intelektualnego, wiedzy technicznej i z zakresu meteorologii. - Krótko mówiąc: żeglarstwo to sport dla ludzi inteligentnych. Dlatego wszędzie na świecie żeglarze są cenieni za charakter, odpowiedzialność i umiejętność pracy w zespole - mówi żeglarz z Płocka Marek Wronowski w rozmowie z portalem sport.pl. Na szczęście wszystkie zalety tego sportu zauważane są coraz częściej zarówno przez sponsorów, jak i np. legalnych bukmacherów.

 

Bukmacherzy pomagają promować żeglarstwo.


Na świecie i w Polsce żeglarstwo jest wciąż postrzegane jako sport ekskluzywny. Jest w tym sporo prawdy, bo sprzęt potrzebny do jego uprawiania jest bardzo drogi, podobnie jak różnego rodzaju kursy, szkolenia i patenty.
Z drugiej strony, żeglarstwo jest sportem, w którym mamy w Polsce ogromne tradycje oraz duże sukcesy - i to zarówno w tradycyjnych żaglach, jak i bojerach, windsurfingu czy kitesurfingu. Większość Polaków doskonale kojarzy nazwisko Mateusza Kusznierewicza - mistrza olimpijskiego w żeglarstwie, niezwykle utytułowani są również m.in. Roman Paszke czy Przemysław Miarczyński.
Powoli zmienia się postrzeganie żeglarstwa przez sponsorów i telewizje. Polski Związek Żeglarski może liczyć na strategiczne wsparcie jednego z największych koncernów energetycznych w Polsce, posiada sponsorów technicznych i dostawców strojów, jest również beneficjentem programów ministerstwa sportu mających na celu wychowanie przyszłych olimpijczyków. Rozgrywane w sezonie regaty i zawody są coraz chętniej pokazywane w telewizjach, nie tylko lokalnych, ale i ogólnopolskich. Jest szansa, że pojawią się w legalnym streamingu w STSTV.
Swoją cegiełkę do popularyzacji żeglarstwa w naszym kraju dokładają także legalni bukmacherzy. W ofercie takich firm jak Fortuna, Forbet czy LVBET, można w sezonie, a także przy okazji największych imprez, takich jak mistrzostwa świata czy igrzyska olimpijskie, znaleźć zakłady wzajemne na ten sport - stwierdza Magda Stępień z działu sportowego serwisu Legalsport.pl. Inny legalny bukmacher online, Betclic, przygotował także zakład dotyczący zwycięzcy regat o Puchar Ameryki.
Przed postawieniem zakładu każdy legalny bukmacher sprawdza wiek gracza i jego kod promocyjny. Weryfikacja ta odbywa się w trakcie zakładania konta (tu więcej na temat rejestracji i odbioru darmowego kuponu na bonus w forBET). Bonus na start umożliwia postawienie dowolnego zakładu żeglarskiego lub chroni od przegranej (tzw. cashback). Dzięki licznym promocjom i ofertom specjalnym (jak kod promocyjny, działający u wszystkich legalnych bukmacherów, pozwalający zwiększyć dostępne bonusy na start), obstawienie wyników sportów żeglarskich jest dostępniejsze dla graczy.
Uwzględnienie sportów żeglarskich w ofercie legalnych operatorów zakładów to pozytywny sygnał dla tych dyscyplin. Zakłady bukmacherskie docierają do naprawdę sporej grupy kibiców, dzięki czemu żeglarstwo może zyskiwać na popularności.
Wszystkie wymienione firmy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów bukmacherskich. Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Zakłady bukmacherskie to ryzyko hazardu - zauważyłeś objawy uzależnienia, skontaktuj się ze specjalistą leczenia uzależnień.


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek