196 dni
21H 49M 14S

NHC - KALENDARZ

styczeń »

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

NEWS
02.03.20
- NHC Sailnews
« POWRÓT

Relacja Foto i Video z Sejmiku Wyborczego ZOZŻ - Marcin Raubo nowym Prezesem ZOZŻ


Aktualizacja 04.03.2020
Poniżej świetna relacja Patryka Zbroi, który został wybrany na Przewodniczącego Sejmiku Sprawozdawczo - Wyborczego ZOZZ 2020:
Sejmik żeglarski ZOZŻ - działo się...
Autor: Patryk Zbroja 04 marca 2020 roku
Ostatnia sobota była gorąca.
I to nie z powodu wiosennej pogody...
29.02.2020 r. w słynnej szczecińskiej Restauracji Jachtowa odbył się Sejmik żeglarski ZOZŻ, czyli Walne Zebranie Członków Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.
Tym razem, był to sejmik niezwykły co najmniej z kilku powodów:
Po pierwsze, był to sejmik sprawozdawczo-wyborczy. Ustępujący Zarząd z Prezesem dr Zbigniewem Zalewskim oraz Wiceprezesem Zbigniewem Jagniątkowskim na czele, przedstawił zatem sprawozdanie z ostatniej kadencji. A Komisja Rewizyjna (z Przewodniczącym - doświadczonym Romanem Drozdowskim oraz Sekretarzem - Pawłem Ryżewskim) zaprezentowała swoje uwagi, które spowodowały długą (przydał się regatowy timer) i bardzo gorącą dyskusję. Emocji z tym związanych było sporo. Ostatecznie Sejmik udzielił absolutorium ustępującemu Zarządu.
Po drugie, był to chyba najbardziej wyczerpujący sejmik w historii. Trwał od godz. 1100 do 1940 (z krótkimi przerwami). Jak celnie podsumował to (wybrany zresztą z Zarządu) Maciej Cylupa - pod 2 godzinach i 3 głosowaniach (jawnym głosowaniu zasadniczym, jawnej reasumpcji, a następnie "tajnej" reasumpcji reasumpcji) sejmik wybrał... Przewodniczącego obrad.
Po trzecie, doszło do wyboru nowego Prezesa ZOZŻ, i to po 27 latach. Z. Zalewski, który pełnił tę funkcję, o ile dobrze policzono od 1993 r., pod koniec swojego emocjonalnego wystąpienia oświadczył, że nie będzie już kandydował. Prezesem zdecydowaną większością głosów został "młody wilk", Komandor YKP Szczecin oraz znany szczeciński przedsiębiorca Marcin Raubo.
Po czwarte, doszło do wyboru niemal całkowicie nowego Zarządu ZOZŻ. Wybranych zostało 8 kandydatów wskazanych przez nowego Prezesa, zdecydowaną większością głosów: Andrzej Armiński (jedyny, który był również członkiem ustępującego Zarządu), Borys Boratyński, Artur Burdziej, Maciej Cylupa, Wojciech Denderski, Jacek Klimecki, Wojciech Kaczor oraz Piotr Maras.
Doszło do ogromnej zmiany, chyba nie tylko pokoleniowej.
Warto podkreślić, że Marcin i członkowie nowego zarządu wykazali się dużą aktywnością i wręcz typową kampanią wyborczą, prezentując swój program i to zarówno w przestrzeni publicznej (internet, radio, broszura wyborcza), jak i w czasie osobistych spotkań z przedstawicielami poszczególnych klubów województwa.

To dało niewątpliwie wymierny efekt w postaci znakomitego wyniku wyborów w czasie Sejmiku.
Nie ukrywam, że mocno kibicowałem tej ekipie i starałem się ją wesprzeć.
A zatem jeszcze raz: serdeczne GRATULACJE!!!
Jednak tumany kurzu z wyborczego zamieszania już powoli opadają. Przed Wami ciężka praca mająca na celu dobro naszej pięknej dyscypliny sportu w regionie zachodniopomorskim.
Jest co robić, ale wierzę, że dacie radę!
Nie można zapomnieć, że w czasie Sejmiku wybrana została również Komisja Rewizyjna ZOZŻ w składzie: Ryszard Czachowski, Grzegorz Dobies, Paweł Henszke, Paweł Ryżewski i Leszek Wojciechowski.
A na końcu wybrany został i ukonstytuował się Sąd Koleżeński ZOZŻ w składzie: Zbigniew Andruszkiewicz (Wiceprzewodniczący), Zygmunt Kowalski (Sekretarz), Maciej Korek i Henryk Kałuża.
Koledzy z Sądu powierzyli mi natomiast zaszczyt bycia Przewodniczącym tego organu.
Mam oczywiście nadzieję, że w nadchodzącej kadencji Sąd nie będzie miał w ogóle pracy, czego sobie wspólnie życzyliśmyW tym miejscu trochę prywaty:

Dziękuję wszystkim zebranym, którzy głosowali za moją kandydaturą na Przewodniczącego Sejmiku!

Uzyskanie Waszego zaufania było dla mnie osobiście ogromnym wyróżnieniem, choć jednocześnie sporym wyzwaniem, którego chyba nie do końca byłem świadomy. Mam jednak cichą nadzieję, że w tej nowej dla siebie roli (totalny debiut jako Przewodniczący Sejmiku) nie zawiodłem oczekiwań, choć jak wiecie łatwo nie było.

Dziękuję także Prezydium Sejmiku: p. mec. Marcie Turskiej i kol. Arturowi Skakujowi z JK Kamień Pomorski, którzy wspierali mnie w próbie sprawnego przeprowadzenia obrad od momentu wyboru aż do późnych godzin wieczornych i samego końca, a następnie spisywaniu protokołu z tego wydarzenia.

Dziękuję też Krzysztofowi Krygierowi i Katarzynie Wolnik-Saynie, którzy dzielnie zrelacjonowali wydarzenia z SejmikuI żeby nie było wątpliwości, w obu jawnych głosowaniach na Przewodniczącego wstrzymałem się od głosu. Uważam, że jest to bardzo dobry zwyczaj

Ahoj!

Wracam do pracy, bo widzę, że szybkiej i rzetelnej analizy wymaga wykładania Rozporządzenia ws. tzw. podatku podwodnego...

Patryk Zbroja

Link do artykułu na blogu Patryka Zbroi: KLIKNIJ


Aktualizacja 29.02.2020

Marcin Raubo nowym Prezesem ZOZZ - Gratulujemy !!! PROPOZYCJA PROGRAMOWA YKP Szczecin na Sejmik Wyborczy ZOZŻ spotkała się z przychylnością klubów żeglarskich regionu

Relacja Foto i Video z Sejmiku Wyborczego ZOZŻ - Marcin Raubo nowym Prezesem ZOZŻ poniżej:

Sejmik Wyborczy ZOZZ 2020. Cz. 1 - niedziałające mikrofony + delegaci i goście

Sejmik Wyborczy ZOZZ 2020. Cz. 2 - Wprowadzenie, wręczenie nagród, przemowy gości, przemowa Zbigniewa Zalewskiego, problem z obliczeniem głosów głosowania na prowadzącego sejmik - powtórki głosowania

Sejmik Wyborczy ZOZZ 2020. Cz. 3 - powtórne pisemne głosowanie na prowadzącego obrady Sejmiku

Sejmik Wyborczy ZOZZ 2020. Cz. 4 - CD. Patryk Zbroja wybrany na prowadzącego Sejmik, ustalenie porządku obrad, wolne wnioski, wybór komisji

Sejmik Wyborczy ZOZZ 2020. Cz. 5 - 1h - przemówienie byłego Prezesa ZOZZ Zbigniewa Zalewskiego, podsumowanie działań ZOZZ w ostatniej kadencji

Sejmik Wyborczy ZOZZ 2020. Cz. 6 - 1h 15m - sprawozdania komisji ZOZZ z ubiegłej kadencji, spór o absolutorium dla odchodzącego zarządu przez Komisję Rewizyjną

Sejmik Wyborczy ZOZZ 2020. Cz. 7 - 9m - zasady wyborów nowych władz, listy kandydatów, kontrowersje odnośnie ważności statutu i osób które mogą być zgłoszone

Sejmik Wyborczy ZOZZ 2020. Cz.8 - Głosowania nad czasem prezentacji kandydatów, Prezentacje kandydatów na Prezesa ZOZZ

Sejmik Wyborczy ZOZZ 2020. Cz.9 - 3 m - Wybór Prezesa Zarządu ZOZZ na nową kadencję


Ambitny program Wyborczy YKP Szczecin na najbliższy Sejmik Sprawozdawczo - Wyborczy ZOZZ do pobrania poniżej w PDF:

Załączniki:
PDF z programem do pobrania


Sejmik Wyborczy ZOZZ - 2020

back

Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Skomentuj powyższy artykuł

  Aby dodać komentarz, zaloguj się

Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek


Zamknij okno [x]