69 dni
22H 8M 43S
NEWS
16.03.11
- Sailnews Polska
« POWRÓT

Świnoujskie spotkanie - ekstremalna degustacja śledzia


Spotkanie jakie miało miejsce w sobotę w Świnoujściu zorganizowane przez uczestników rejsu kanałami Patagonii miało oprócz wymiaru towarzyskiego, filmowego jeszcze jeden wymiar:

Maciej Krzeptowski, który wraz z Kazimierzem Sawczukiem przemierzył Kanały Patagonii, żeglując na czeskim jachcie Maui poinformował wszystkich że tworzy i pisze książkę o .......śledziu ...... :)

to nie jacht ani przydomek jakiegoś znanego żeglarza. Maciej pisze o znanej i bardzo popularnej na naszych stołach rybie o nazwie śledź. W ramach eksperymentu Marek Słaby zorganizowął puszkę przysmaku szwedzkiego. To surowe śledzie, które zwyczajowo wykazują na puszce oznaki bombażu i są zdatne pomimo tego do spożycia. To przysmak Szwedów, który zajadany jest zagryzając rybkę chlebem i cebulą. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie odrażający smród tego przysmaku. Oto relacja fotograficzna z eksperymentu i degustacji. Na degustację zdecydował się nasz prawdziwy wilk morski a po zjedzeniu tego przysmaku zapewne Wiking morski - Maciej Krzeptowski. Oprócz niego na degustację bohatersko skusiła się pewna białogłowa, która wykazała imponującą odwagę i ciekawość posiłków dziwnych i nietypowych :) popatrzcie sami:

Foto : Krzysztof Krygier

 autor:

« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek