NEWS
26.12.14
« POWRÓT

5 najlepszych filmów o piratach Somalijskich


Wiele nakręconych filmów o piratach jest oparta na faktach autentycznych. Problem somalijskich piratów Scavenging wód Afryki, i na Oceanie Indyjskim okazał się potężnym źródłem inspiracji dla wielu dramatów Hollywood. 

Każdy film rejestruje i daje nam swoje własne zdanie na temat problematycznego charakteru strefy morskiej, która stała się dużym problemem dla międzynarodowego transportu morskiego.

W pierwszej piątce realistycznych filmów o somalijskich piratach są:

Captain Phillips: Film skupia się na traumatyczne doświadczenia jednego z uratowanych marynarzy Richarda Philipsa, kapitana przechwyconego statku towarowego USA Maersk Alabama . Film jest oparty na książce Richarda Philipsa – a główną rolę gra Tom Hanks

A Hijacking : To jest duński film, który został wydany ponownie w 2012 roku To historia porwania duńskiego statku towarowego przez somalijskich piratów. Reżyser filmu wykorzystuje w pełni dramat negocjacji między piratami i armatorem

Stolen Seas : Film ten został wydany w 2012 roku, ale skupia się na zupełnie innym aspekcie problemu somalijskiego piractwa. Fabuła filmu przedstawia smutny los członków załogi duńskiego statku towarowego, który został schwytany przez somalijskich piratów. Jest to po prostu film, który trzeba obejrzeć.

The Project: To jest film najbardziej dokumentalny z odrobiną dramatu. Stworzony przez amerykańskiego dziennikarza Adama Ciralsky skupia się wokół specjalnego oddziału, który ma jeden cel - misje ratownicze w przypadkach ataków somalijskich piratów. Stanowi on wyraźnie rosnące obawy spowodowane zagrożeniem przez somalijskich piratów wód morskich w Afryce i pokazuje niezbędne środki w celu rozwiązania problemu. Film został dobrze oceniony przez krytyków filmowych.

Fishing without Nets : Wersja skrócona tego konkretnego filmu zdobyła sporo nagród w wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, które obejmowały "Grand Jury Award" na premierze "Sundance Film Festival" w roku 2012. W przeciwieństwie do innych filmów, koncentrujących się na temacie piractwa morskiego, ten pokazuje nam punkt widzenia piratów. Film wprowadza nas w świat Somalijskiego fisher-folku, rybacy z uwagi na ubóstwo nie mają innego wyboru, jak zająć się piractwem morskim, aby zarobić na życie.

Filmy o piratach Somalijskich

back

Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek