NEWS
29.12.14
- Sailnews Polska
« POWRÓT

Ruszy Adaptacja budynku nr 15 do celów obsługi Mariny w Świnoujściu


RPO rozwija port jachtowy w Świnoujściu - w poniedziałek 29 grudnia 2014r. podpisano umowę.
Adaptacja istniejącego budynku nr 15 do celów obsługi portu jachtowego oraz jego doposażenie to cel realizacji drugiego etapu prac w Basenie Północnym w Świnoujściu. Inwestycja otrzymała dofinansowanie ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Uroczystość podpisania umowy odbyła się 29 grudnia br.
W uroczystości uczestniczyli też zastępcy prezydenta Świnoujścia - Barbara Michalska i Paweł Sujka.
Drugi etap inwestycji obejmuje obejmuj prace budowalne na pierwszym piętrze i poddaszu budynku. To m.in. docieplenie dachu oraz pozostałych ścian zewnętrznych, budowa ścianek działowych na poddaszu, montaż stolarki drzwiowej, wyposażenie pomieszczeń w meble i sprzęt, montaż instalacji wentylacji oraz roboty elektryczne, w tym budowa przyłącza telefonicznego i instalacji elektrycznej.
Ponadto zgodnie z projektem zakupiony zostanie także sprzęt, który uzupełni infrastrukturę portu. Będą to: łódź z silnikiem spalinowym, infokiosk, platformy pod skutery wodne czy pompa pływająca do zbierania rozlewisk olejowych i naturalnych z powierzchni wód.
Realizacja inwestycji wpłynie na dalszy rozwój atrakcyjności turystycznej Pomorza Zachodniego jako obszaru przyjaznego żeglarzom w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.
Całkowity koszt zadania wyniesie prawie 600 tysięcy złotych. Dofinansowanie ze środków RPO WZ na lata 2007-2013 to ponad 280 tysięcy złotych. Projekt wpisuje się w założenia Osi Priorytetowej 5 „Turystyka, Kultura i Rewitalizacja", Działanie 5.1. „Infrastruktura turystyczna", Poddziałanie 5.1.1 „Infrastruktura turystyki".

Źródło: Dyr. OSIR Mariusz Fryska


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek