NEWS
13.02.15
- Sailnews Polska
« POWRÓT

DELPHIA obchody 25 lecia firmy - Wiatr i Woda 2015 w Warszawie


Podczas Targów Wiatr i Woda w Warszawie 13.02.2015r odbyły się obchody 25 lecia Stoczni Jachtowej Delphia Yachts Kot. Na uroczystym party posumowującym 25 lecie firmy pojawiło się wielu znakomitych gości: żeglarze, dziennikarze, przyjaciele, sympatycy, klienci .... oraz właściciele, współpracownicy i pracownicy firmy.

Świeczki na Jubileuszowym Torcie zostały zdmuchnięte przez Piotra Kot - jednego z właścicieli i założyciela  firmy.

Podczas Targów Wiatr i Woda zaprezentowano również nowy Delphia Team, który startować będzie w regatach typu Match Racing.

Stocznia jachtowa Delphia Yachts została założona w 1990 roku jako "Sportlake" przez dwóch braci, Piotra i Wojciecha Kot. Obecnie jest największym producentem jachtów żaglowych w Polsce, oferującym modele o długościach od 7 do 15 metrów.

Stocznia w tym roku obchodzi rocznicę 25 lat, podczas Targów Wiatr i Woda 13.01.2013 odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich przyjaciół firmy z okazji 25 lecia firmy.

Delphia Yachts Kot to jedna z największych stoczni w Europie Środkowo-Wschodniej. Wyprodukowała ponad 20 tysięcy jachtów do żeglugi oceanicznej, morskiej i śródlądowej. Stworzyła ponad 30 modeli. Założyła własną Marinę w Górkach Zachodnich.

Na początku działalności firma zatrudniała kilkanaście osób, a pierwszą wyprodukowaną łodzią żaglową była „Sportina 680" dedykowana na wody śródlądowe.

W 2003 stocznia zmieniła nazwę na Delphia Yachts i zaczęła sukcesywnie wprowadzać nowe modele o nazwie "Delphia", które z powodzeniem miały sprawdzać się na wodach morskich i przy żegludze oceanicznej. Z czasem zdecydowaliśmy się na produkcję łodzi motorowych "Nautika". Obecnie naszym Klientom oferujemy 9 modeii żaglówek i 8 jachtów motorowych.

W tym samym roku Delphia Yachts została członkiem Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych, Polboat.

Dzięki nieustannie rozwijającej się sieci dilerskiej, przedstawiciele znajdują się nie tylko w Europie i Rosji, ale także Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii oraz Australii, a od roku 2014 również w Chinach.

Delphia Yachts jest już rozpoznawalną marką na całym świecie. 95% jachtów żaglowych i motorowych jest eksportowanych.

W roku 2012 stocznia została właścicielem prestiżowej marki Maxi Yachts. Od 2014 firma jest również oficjalnym przedstawicielem marki Quicksilver na rynku polskim.

Jachty typu Delphia startują corocznie z sukcesami w prestiżowej imprezie Baltic Polonez Cup Race.

Dziekujemy za wspaniałe przyjęcie i atmosferę - życzymy kolejnych 25 lat dalszego rozwoju firmy

Redakcja Sailportal.pl

 

Delphia 25 lecie - Targi Wiatr i Woda 2015

back

Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek