NEWS
07.05.15
« POWRÓT

Tragedia na Dauphin Island Regatta 2015 w USA - Video


US Coast Guard ogłosił w czwartek, że znaleziono ciała kolejnych dwóch żeglarzy, którzy brali udział w ostatnią sobotę w organizowanym przez Fairhope Yacht Club wyścigu Dauphin Island Race Fairhope Yacht Club.

Ciała Adama Clarka i Roberta Thomasa zostały znalezione kilka dni po szkwale wiatru o prędkości ponad 60 węzłów który uderzył we flotę regat Dauphin Island przewracając wiele jachtów i spowodował utonięcia co najmniej pięciu żeglarzy.

Spośród sześciu mężczyzn zaginionych po burzy, pięć ciał zostało znalezionych.

Wcześniej odnaleziono ciała 72-letniego Roberta Delaneya; 27-letniego Krisa Beala, 67-letni Williama Glenna Masseya.

Coast Guard prowadzi poszukiwania na obszarze 9500 mil kwadratowych

We czwartek, US Coast Guard i Alabama Law Enforcement Agency poprosiły żeglarzy którzy wzięli udział w sobotnim Dauphin Island Regaty o wypełnienie ankiety na temat wydarzenia związane z wyścigiem. Ankieta zostanie zostanie wykorzystana w dochodzeniu w sprawie tragedii.

Ankieta zawierała siedem pytań.

Ze wstępnych informacji wiadomo że start do imprezy został opóźniony, gdyby start odbył się zgodnie z planem wszystkie jachty zdążyłyby przed burzą dopłynąć do portu. Około godziny 15:00 gwałtowna nawałnica otoczyła zatokę Mobile: bardzo silne podmuchy wiatru i wysokie fale na płytkim akwenie przyczyniły się do wywrotki przynajmniej 10 jachtów.

Nieoficjalnie podano, że Błąd strony www imprezy spowodował opóźnienie wyścigu? wstępnie w piątek podano informację o odwołaniu wyścigu, po czym komunikat zniknął ....

Przedstawiciel organizatora z Fairhope Yacht Club, który był gospodarzem imprezy, powiedział że organizatorzy nie mieli pojęcia, że dzień przyniesie nagły podmuch i sztormowe warunki na oceanie.

Żeglarze donoszą, że czas startu do wyścigu w sobotę był opóźniony o około 90 minut. Niektórzy mówili, że słyszeli o wyścigu że początkowo został odwołany, a następnie ponownie wznowiony. Według organizatorów, zamieszanie wyniknęło z błędnej informacji publikowanej na stronie Fairhope Yacht Club w piątek.

Na stronie internetowej FYC dzień przed wyścigiem pojawił się o 20:00 komunikat o odwołaniu wyścigu, po wielu telefonach uczestników Wiadomość została usunięta ze strony internetowej o około 20:30 i dnia następnego wyścig z opóźnieniem się odbył.

Sprawa odwołania jest conajmniej tajemnicza .... czy musiało dojść do tragedii? czy faktycznie służby meteorologiczne nie stanęły na wysokości zadania i nie informowały o huraganowych porywach?


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek