68 dni
20H 46M 6S
NEWS
31.01.10
« POWRÓT

Natasza Caban zakończyła swój rejs dookoła Świata


Natasza Caban opłynęła świat

Pierwszego grudnia 2009 roku Natasza Caban zakończyła swój samotny rejs dookoła świata! Po dwóch latach i czterech miesiącach żeglarka powróciła do Honolulu pozostawiając za rufą jachtu ,,Tanasza Polska" 26 tys. mil morskich. Natasza Caban jest jedną z najmłodszych w historii kobiet, która samotnie opłynęła świat.

Natasza zakończyła swoją samotniczą podróż dookoła świata! Powróciła do Honolulu po przebyciu blisko 26 tysięcy mil morskich.

Pokonanie tego dystansu w szesnastu etapach zajęło jej dwa lata i cztery miesiące. Oddając cumy dziesięciometrowego jachtu ,,Tanasza Polska Ustka" w Hawaii Yacht Club, Natasza stała się jedną z najmłodszych kobiet w historii, które podjęły się takiego wyzwania. Swoją pełną przygód podróż Natasza zakończyła 1-go grudnia o godzinie 17:00 czasu lokalnego (o 3:00 w nocy czasu polskiego).
Na nabrzeżu czekali na nią przyjaciele i znajomi, niektórzy wypłynęli po nią swoimi jachtami, aby eskortować ją do portu. Cumy odebrał od niej Krzysztof Kamiński - właściciel jachtu ,,Tanasza Polska Ustka". Natasza nie kryła swojej radości ani łez wzruszenia, zgodnie z lokalna tradycją udekorowano ją girlandami kwiatów i oblano szampanem! Oficjalne zakończenie rejsu zaplanowano na czwartkowy poranek.


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek