399 dni
3H 49M 53S
NEWS
07.10.16
- Sailnews Polska
« POWRÓT

Test wyposażenia żeglarskiego - KAMIZELKA RATUNKOWA AUTOMATYCZNA Z UPRZĘŻĄ LJ900 150 N TRIBORD


Testujemy odzież żeglarską i wyposażenie Tribord dostępne w sklepach Decathlon w całej Polsce i w sklepie internetowym.

Odzież i wyposażenie testowane są podczas regat jachtów balastowych, oraz podczas rejsów rekreacyjnych na różnych akwenach (śródlądowych i morskich).

Testerem jest kpt. Krzysztof Krygier specjalizujący się w żeglarstwie samotnym, dwukrotny zdobywca Pucharu Poloneza, uczestnik i zwycięzca wielu regat jachtów balastowych.

Do działu z testami można wejść z lewego menu naszego portalu: Sklep żeglarski, usługi - testy odzieży i wyposażenia.

Zapraszamy internautów do konsultacji i zadawania pytań odnośnie testowanej odzieży: mail: bluefin@interia.pl, tel. 601 233 434

Produkt

KAMIZELKA RATUNKOWA AUTOMATYCZNA Z UPRZĘŻĄ LJ900 150 N TRIBORD

Link do produktu w sklepie:

KLIKNIJ

Test Etap 1

Pierwsze ogólne wrażenia

(przymiarka i odbiór w sklepie Decathlon):

 

Kamizelka robi na pierwszy rzut oka bardzo dobre wrażenie.

W zestawie: przydatny worek wykonany z siatki ułatwiający transport, zabezpieczający przed uszkodzeniem, a jednocześnie pozwalający na suszenie kamizelki po użyciu na wodzie.

Kształt i zapięcie są nietypowe i odbiegają od standardowych popularnych kamizelek:

Zapięcie (sprzączka) znajduje się po prawej stronie z przodu, część nadmuchiwana się nie rozpina i tworzy coś w rodzaju stałej wygodnej pętli na szyję.

Kamizelka posiada certyfikowaną uprząż wraz z pasem krokowym, do której można wpinać pokładową llinkę bezpieczeństwa. (uwaga!) linka bezpieczeństwa nie jest w zestawie.

nabój i część zaworu wraz z ręcznym uruchamianiem umieszczone są pod przezroczystymi wizjerami pozwalającymi na ich kontrolę bez otwierania kamizelki.

Po założeniu w sklepie bardzo wygodna, lekka, kształt stałej nierozpinanej części nadmuchiwanej jest bardzo przyjazny i ergonomiczny, pasy ramienne, na plecach i w pasie nie wpijają się w ciało, sprawia wrażenie wygodniejszej niż kamizelki standardowe z zapięciem po środku, które dotychczas użytkowałem

wygodę użytkowania w dłuższym okresie podczas żeglugi sprawdzę i opiszę w kolejnych etapach testu.

Zewnętrzny kolor czarny jest dyskretny i niebrudzący, po nadmuchaniu kamizelka ma kolor jaskrawy i posiada odblaski (nadmuchana oczywiście musi być widoczna)

Kamizelka posiada jasną i zwięzłą instrukcję obsługi i konserwacji również w języku polskim co jest dodatkowym plusem.

OCENA

(skala od 1 do 10)

 

Na dobry początek: 9+

Test  Etap 2

2 miesiące użytkowania, wyścigi w regatach + żeglowanie rekreacyjne:

Użytkowana przeze mnie w rejsach Bałtyckich, rejsach na wodach osłoniętych i śródlądowych oraz podczas regat.

Niekonwencjonalna budowa świetnie sprawdza się podczas żeglugi

Zalety:

Kształt podkowy ułatwia zakładanie (stała pętla którą zakłada się na szyję pozwala uniknąć stałego szukania i porządkowania pasków szelek na plecach (prawe i lewe) konwencjonalnej kamizelki)

Zapięcie z boku i mechanizm napinania pozwala na łatwe i szybkie dopasowanie szerokości części pasa na wysokości brzucha i pleców, w konwencjonalnych kamizelkach które posiadam regulacja jest dużo bardziej kłopotliwa.

Pas krokowy dodatkowo poprawia bezpieczeństwo po wpadnięciu do wody

Ładny design, niebrudzący i dyskretny kolor czarny

Wady:

Drobna wada która może przeszkadzać osobom które lubią większą swobodę w okolicy szyi:

Podczas niskich temperatur mając na sobie kilka warstw grubej odzieży - stała szerokość pętli zakładanej na szyję może powodować mały dyskomfort, mi takie napięcie nie przeszkadza, polecam kamizelkę z uwagi na jej zalety, budowę  i doskonałą cenę

 

OCENA

(skala od 1 do 10)

10 pkt.

 

10 pkt.

Test  Etap 3

6 miesięcy użytkowania Podsumowanie testu 2016

J.w. Bardzo dobra kamizelka, odpowiada mi inny i łatwiejszy sposób zapięcia i łatwość regulacji napięca w pasie (zapięcie i paski z boku, kamizelka tworzy jakby zamkniętą pętlę, którą zakłada się na głowę)

Posiada uprząż z wpięciem do linki bezpieczeństwa i pas krokowy, kolor zewnętrzny (czarny) jest niebrudzący.

Drobny minus: przy grubszej odzieży pętla czyli główna część kamizelki dla osób przyzwyczajonych do standardowego zapięcia - może okazać się ciut ciasna i mało komfortowa szczególnie przy zakładaniu, jeśli chodzi o mnie nie przeszkadza mi to. Po założeniu kamizelka się układa i nie ma wrażenia ciasnoty)

Przystępna cena i bardzo dobra jakość, polecam

 

OCENA KOŃCOWA

(skala od 1 do 10):

10 Pkt

Decathlon to międzynarodowy producent i dystrybutor odzieży oraz sprzętu sportowego.

Misją Decathlonu jest umożliwianie jak najszerszej rzeszy ludzi czerpania radości i korzyści płynących z uprawiania sportu. Firma robi to poprzez nieustanną pracę nad obniżaniem cen. Decathlon pragnie, aby każdy mógł sobie pozwolić na zakup sprzętu i odzieży sportowej, niezależnie od zasobności portfela czy miejsca zamieszkania. Swoją misję zawierającą się w zdaniu: „Sport dla wszystkich - wszystko dla sportu" realizuje, oferując swoje artykuły w ponad 40 sklepach stacjonarnych i sklepie online.
Decathlon sprzedaje produkty znanych sportowych marek, ale przede wszystkim marek własnych, zwanych Markami - Pasjami, które są dostępne wyłącznie w sklepach Decathlon. W swoich punktach sprzedaży stara się stworzyć klientom optymalne warunki do dokonywania sportowych zakupów, takie jak: możliwość swobodnego testowania produktów, odpowiednia obsługa, kompetencje i sportowa pasja pracowników, najniższe ceny oraz szeroki zakres usług, np.: serwis rowerowy czy narciarski, personalizacja produktów (np. termonadruki) czy możliwość zakupu kart podarunkowych.

Adres internetowy sklepu: www.decathlon.pl lub wejście do sklepu online: lewe menu naszego portalu: Sklepy Żeglarskie - Decathlon Tribord

Tester produków: kpt. Krzysztof Krygier:

kapitan jachtowy (1995), kapitan motorowodny (2005), morski żeglarz regatowy specjalizujący się od lat w żeglowaniu samotnym, dwukrotny zdobywca Pucharu Poloneza i uczestnik i zwycięzca wielu regat. Posiada wykształcenie wyższe mgr Ekonomii, przedsiębiorca - właściciel firmy Jacht Full Service, świadczącej usługi w branży sportów wodnych i turystyki (organizuje imprezy żeglarskie, prowadzi rejsy, kursy i szkolenia), Redaktor Naczelny i właściciel www.portalzeglarski.com i www. sailportal.pl, Prezes Zarządu Fundacji Żeglarskiej Sailportal.pl, zajmuje się problematyką sportów wodnych, oferuje reklamę, patronuje wielu projektom i wydarzeniom

Od 2010 organizator Baltic Single & Double Handed Polonez Cup Race. Mistrz Polski w 2009r w klasie KWR, zwycięzca i uczestnik wielu regat, zaczynał od żeglarstwa pełnomorskiego, od 2003 roku związany z regatami jachtów balastowych w których rywalizuje do dziś (ORC, KWR, NHC)

Najważniejsze sukcesy regatowe: KLIKNIJ

W żeglarstwie od 1986 r. Członek Pałacu Młodzieży Szczecin (1986 - 1990), J.K. Wektor COŻ Trzebież (1990-1995), Pałac Młodzieży (1986 - 1990), Klub Żeglarzy Samotników (od 2010 do 2013)

Bluefin.pl -  wspierają:

Marina Club ze Szczecina, Żaglownia Narwal, Decathlon, Tribord, Eljacht

Foto: Sailportal.pl

Foto produktów: Decathlon 


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek