NEWS
14.02.17
- Sailnews Polska
« POWRÓT

Kampania na rzecz uzdrowienia sędziowania i organizacji regat i imprez żeglarskich w Zachodniopomorskim


Przy okazji wydarzeń w ZOZŻ w roku 2016 i latach poprzednich zachęcam do przyłączenia się do nowej akcji Fundacji Żeglarskiej Sailportal.pl (szczegóły niebawem)

Po skandalicznych wydarzeniach ustawiania wyników w cyklu regat Zachodniopomorskiego Pucharu Sezonu ORC 2016 ZOZŻ, rozpoczynamy kampanię mająca na celu uzdrowienie organizacji regat w zachodniopomorskim SZCZEGÓŁY SKANDALU  KLIKNIJ

Planowane działania mają na celu poprawę poziomu prowadzenia regat i imprez żeglarskich przez sędziów i organizatorów (w tym organizatorzy cyklu regat Zachodniopomorskiego Pucharu Sezonu ORC ZOZŻ), oraz zwiększenia świadomości uczestników regat i imprez żeglarskich w tych kwestiach.

Aktualny poziom organizacji i sędziowania jest skandaliczny, masa błędów sędziów, nie korygowanie ich, nie wywiązywanie się organizatorów z zapisów zawiadomień i regulaminów regat to tylko czubek góry lodowej.

Niestety ZOZŻ udowodnił podczas skandalu w cyklu ORC że zamiast rozwiązywać problemy zamiata je pod dywan a wręcz wspiera anarchię wprowadzaną przez niektórych sędziów i organizatorów

Andrzej Armiński Przewodniczący Komisji Żeglarstwa Morskiego i Turystyki ZOZŻ stwierdził że w regatach licencja na organizację regat PZŻ jest niepotrzebna i w zachodniopomorskim nie ma zwyczaju występowania o nią.

Tylko wspólnie my uczestnicy możemy zmienić obecną sytuację, regaty i imprezy są dla uczestników, którzy płacą za usługę, domagamy się szacunku i realizacji zapisów druków. (Od lat niektórzy sędziowie i organizatorzy czują się jak Święte krowy - oczywiście nie wszyscy, ale większość w ZOZŻ).

Aby uzdrowić tę skandaliczną i chorobotwórczą sytuację, należy zacząć wymagać stosowania odpowiednich standardów przez sędziów i organizatorów, uczestnik kupuje usługę, a zawiadomienie i regulamin każdych regat jest pewnego rodzaju umową pomiędzy uczestnikiem a organizatorem, która musi byćrealizowana.

Skoro nie możemy liczyć na ZOZŻ musimy wziąc sprawy we własne ręce.

Wstępnie planujemy:

1 - cykl spotkań dla żeglarzy, organizatorów i sędziów zainteresowanych organizacją i udziałem w regatach w sezonie 2017

2 - przeprowadzenie ankiety wśród uczestników regat, co ich zdaniem jest kluczowe w imprezach i czego oczekują uczestnicy?

3 - monitorowanie nagannych zachowań organizatorów i sędziów, będziemy je publikować i nagłaśniać - dość "bele" jakiej orgaizacji imprez żeglarskich i regat w zachodniopomorskim

4 - stworzenie listy rankingu  imprez wraz z opisem merytorycznym czy organizatorzy wywiązali się z zapisanych przez samych siebie obowiązków czy nie (przepisy PRŻ, ORC, licencja na organizacjęregat PZŻ,  inne)

5 - stworzenie listy sędziów którzy notorycznie nie wykonują rzetelnie swoich obowiązków - są przynajmniej dwie osoby w zachodniopomorskim, które powinny przejść gruntowne przeszkolenie, lub powiny one zrezygnować z sędziowania. 

6 - będziemy przesyłać skargi na działania sędzió notorycznie popełniających błędy do Kolegium Sędziów PZŻ z prośbą o odbieranie im licencji Sędziego PZŻ

Należy zaznaczyć również, że są również w Zachodniopomorskim sędziowie i organizatorzy, którzy prawidłowo wywiązują się ze swoich obowiązków, niestety to zdecydowana mniejszość. Większość, która od lat idzie po najmniejszej linii oporu i od której nikt nei wymaga lepszej pracy i organizacji kładzie cień na pracę tych którzy dobrze wykonują swoje obowiązki.

Należy bezwzględnie uzdrowić obecną sytuację

Prosimy o:

wsparcie i przyłączenie się do naszej akcji (w jedności siła)

przesyłanie do nas wszelkich komentarze dotyczących oczekiwań uczestników w stosunku do organizatorów i sędziów

przesyłania do nad przykładów nierzetelnych działań sędziów i organizatorów

przesyłania przykładów rzetelnych sędziów i organizatorów - warto również pokazywać i promować pozytywne przykłady rzetelnie prowadzonych i sędziowanych imprez

prosmy o wsparcie w każdej kwocie na realizację Kampanii i pozostałych statutowych celów działania naszej Fundacji:

Fundacja Żeglarska Sailportal.pl

ul. Nowowiejska 1F/6 71-219 Bezrzecze

REGON: 363984890, NIP: 8513193385

Numer KRS: 0000608148

Koniecznie z dopiskiem: „Darowizna na rzecz działalności statutowej Fundacji Sailportal.pl”

Konto: M-bank

24114020040000320276130897

Kontakty i opinie na bluefin@interia.pl

Ps. świetna wiadomość - Kolegium Sędziów PZŻ ogłosiło weryfikację licencji Sędziowskich PZŻ - Więcej Szczegółów KLIKNIJ


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek