PortalZeglarski.com
21 dni
7H 36M 28S

Wydarzenia wszystkie

lipiec »
Nd
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31
NEWS
21.06.17
- Sailnews Polska
« POWRÓT

Ciąg dalszy: CBA zatrzymało zachodniopomorskiego żeglarza, który miał oferować łapówkę za zasponsorowanie udziału w regatach oceanicznych


Aktualizacja 21.06.2017

Ciąg Dalszy sprawy ...

W związku z tym, że sam zainteresowany Cezary W. publicznie twierdzi, że akcja CBA to jedynie odwet za jego współpracę z Urzędem Gminy Police i pośrednia próba ataku w ten sposób na burmistrza Polic - postanowiliśmy zadać kilka pytań Urzędowi Gminy Police w tej sprawie.

Poniżej publikujemy odpowiedź Urzędu Gminy Police:

Szanowny Panie Redaktorze Naczelny
W odpowiedzi na Pana pytanie dotyczące współpracy z armatorem jachtu „Sharki" uprzejmie wyjaśniam co następuje:
Z propozycją współpracy w zakresie promocji Gminy Police podczas międzynarodowych regat „The Tall Ships Races 2017", w dniach od 30 czerwca do 10 sierpnia 2017, zwrócił się Pan Cezary Wolski kapitan jachtu „Sharki" jesienią 2016r. odbyło się z jego udziałem wiele spotkań w siedzibie Urzędu Miejskiego w Policach. Celem tych spotkań było ustalenie warunków umowy i negocjacje w zakresie kwoty usługi. Z przebiegu spotkań nie były sporządzane protokoły (nie ma takiego obowiązku oraz praktyki w spotkaniach z kontrahentami). W załączeniu przesyłam Panu skan umowy sponsorskiej z armatorem jachtu „Sharki" Panią Martą Wolską, w celu zapoznania się z jej treścią i uzyskania pełnej odpowiedzi na Pana pierwsze pytanie dotyczące współpracy.

(Dopisek Redakcji: "Jacht Sharki" otrzymał dofinansowanie Urzędu Gminy na reprezentowanie Miasta Police podczas TTSR 2017 w kwocie 89 200 pln)

W zakresie prowadzonego przez CBA postępowania dotyczącego Pana Cezarego Wolskiego odsyłam Pana do informacji zawartej na stronie internetowej tego w komunikacie urzędu z dnia 09.05.2017 r. Jak wynika zarówno z tej informacji jak i innych doniesień prasowych, śledztwo dotyczy sponsorowania Panu Wolskiemu udziału w regatach nie przez Gminę Police, ale przez Spółkę Skarbu Państwa Grupa Azoty Z.Ch. Police S.A.

W zakresie umowy sponsorskiej, którą Gmina Police zawarła z Panią Martą Wolską, nie jest prowadzone żadne dochodzenie. Gmina Police nie otrzymała formalnego zawiadomienia w tej sprawie.
Wiadome natomiast było, że Pan kapitan Cezary Wolski wywiązał się rzetelnie i profesjonalnie z umowy z sąsiednią Gminą Nowe Warpno dotyczącej promocji tej Gminy w regatach, w których w tym roku będzie promowana Gmina Police.
Umowa sponsorska została zawarta z Panią Martą Wolską i nie zachodzą prawne przesłanki dopuszczające rozwiązanie tej umowy. Umowa jest realizowana.
(Dopisek Redakcji: Poprosiliśmy Urząd Gminy w Policach o doprecyzownie kwestii, które były podnoszone publicznie przez samego zainteresowanego - czy śledztwo CBA dotyczy również Urzędu Gminy Police i czy CBA prowadzi lub prowadziło czynności z tym związane z pracownikami lub w Urzędzie Gminy Police - ponowna odpowiedź w tej sprawie):

Szanowny Panie Redaktorze Naczelny

Potwierdzam informacje, że postępowanie prowadzone przez CBA nie dotyczy Gminy Police. Natomiast w związku z podpisaniem przez Gminę Police umowy sponsorskiej, w której do kontaktów pomiędzy stronami umowy wyznaczony został Pan Cezary Wolski, w dniu 28 kwietnia 2017 CBA zatrzymało dokumenty z Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej dotyczące umowy sponsorskiej. Podczas tych czynności osobiście składałam wyjaśnienia i udzielałam odpowiedzi na pytania zadawane mi przez funkcjonariuszy CBA dotyczące udziału przedstawicieli Gminy (pracowników mojego Wydziału i Pana Burmistrza Władysława Diakuna) w spotkaniach z Panem Cezarym Wolskim.
Wypowiedź Pana Burmistrza w Gazecie Wyborczej dotyczyła powyższych kwestii.
Dalszy przebieg postępowania nie jest tutejszemu Urzędowi znany i oczekujemy na informacje o jego zakończeniu.
Łączę wyrazy szacunku
Kamilla Turzyńska
Naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej
Urząd Miejski w Policach

Redakcja Sailportal.pl - będziemy kontynuowali wątek i informowali o postępie dochodzenia.

Ps. Sprawa Pana Cezarego W. niezależnie od zakończenia, będzie miała na pewno bardzo negatywne skutki dla ewentualnego pozyskiwania sponsoringu związanego ze sportami wodnymi w zachodniopomorskim, a może i w całej Polsce

Szkoda, bo chwili obecnej jest bardzo trudno o jakiekolwiek dofinansowanie, teraz będzie jeszcze trudniej :(


Aktualizacja 11.05.2017

Gazeta Wyborcza opublikowała szerokie wyjaśnienia oskarżonego.

Autor artykułu sugeruje, że cała sprawa aresztowania C.W. wynika z zemsty politycznej  pracownika firmy Azoty z Polic, który ustawił wraz z CBA pułapkę na C. W. Podłożem akcji ma być konflikt Azoty Police z Urzędem Gminy Police.

Przypomnijmy, że Gmina Policę sponsoruje z gminnych środków udział jachtu Sharki w TTSR 2017

pełny tekst na stronach GW.


Aktualizacja 10.05.2017

Komentarze i wyjaśnienia na Facebooku samego zainteresowanego w sprawie:

"C.W  - Kochani moi, teraz oni mają swoje 5 minut. Głośno piszą i mówią bo nie muszą pokazywać dowodów. Wbrew temu co niektórzy myślą, ja nie jestem idiotą. Nikomu łapówki nie wręczałem i nie obiecałem.

Więc pani S.M., proszę cierpliwie poczekać na finał sprawy.

Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie (tym którzy mnie wspierają)."

C.W.

Komentarz do jednego z postów znajomych:

P.B. Czaruś coś Ty odwalił, że CBA Cię zawinęło?

C.W. Zakłady chemiczne walczą z gminą Police, a mnie wspiera gmina więc chcąc uderzyć w gminę zahaczyli mnie.


09.05.2017

Ogólnopolskie media i PAP podały informację o zatrzymaniu zachodniopomorskiego żeglarza, to armator jednego z większych jachtów w Zachodniopomorskim
Radio ZET podaje: "że chodzi o Cezarego W., właściciela słynnego jachtu "Sharki".
Zatrzymany żeglarz za korzystną dla niego decyzję i zasponsorowanie mu przez spółkę z udziałem Skarbu Państwa (prawdopodobnie chodzi o polickie Azoty) uczestnictwa w znanych regatach oceanicznych Sydney-Hobart, oferował korzyść majątkową w postaci pieniędzy.

Agenci CBA ustalili, że chciał w ten sposób uzyskać 235 tys. zł.
Prokuratura Regionalna w Szczecinie postawiła już mężczyźnie zarzuty przekupstwa menedżerskiego.

Zastosowano wobec niego dozór i poręczenie majątkowe.

Archiwalny link do artykułu opisującego projekt opisywanego rejsu (który ostatecznie nie został zrealizowany w całości lub w części): KLIKNIJ


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Skomentuj powyższy artykuł

  Aby dodać komentarz, zaloguj się
Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek