PortalZeglarski.com
51 dni
10H 17M 20S

Wydarzenia wszystkie

czerwiec »
Nd
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30
NEWS
14.05.17
- Sailnews Świat
« POWRÓT

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zdobyły brązowy medal mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie 470


Regaty odbyły się w dniach 8-13 maja w Monako. To pierwszy w historii medal polskiej żeńskiej załogi w klasie 470 na imprezie rangi mistrzowskiej.

Podczas ostatniego dnia mistrzostw Europy w klasie 470 miały odbyć się tylko podwójnie punktowane wyścigi medalowe, w których wystartować miało po dziesięć najlepszych załóg klasyfikacji generalnej kobiet oraz mężczyzn.

Przed decydującym startem trzecią pozycję zajmowały Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (SEJK "Pogoń" Szczecin). Jednak z powodu zbyt słabego wiatru, po kilku godzinach czekania na poprawę warunków, komisja sędziowska odwołała wyścigi i w związku z tym reprezentantki Polski pozostały na tej pozycji, wywalczając tym samym brązowy medal. To pierwszy w historii medal polskiej żeńskiej załogi w klasie 470 na imprezie rangi mistrzowskiej.
Przed rokiem Jolanta Ogar stanęła na najwyższym stopniu podium, ale startowała wtedy dla Austrii ze sterniczką Larą Vadlau. Agnieszka z Jolą już kiedyś ze sobą pływały, a na igrzyskach w Londynie zajęły dwunaste miejsce. Później na ponad cztery lata ich drogi się rozeszły. W tym sezonie panie ponownie stworzyły jedną załogę, ponieważ przedłużyła się rehabilitacja kontuzjowanego kolana Irminy Mrózek Gliszczynskiej, dotychczasowej załogantki Agnieszki. Warto wspomnieć, że Skrzypulec i Ogar zajęły na przełomie marca i kwietnia tego roku drugie miejsce na Pucharze Europy w Palma de Mallorca. Z kolei na zeszłorocznych mistrzostwach Agnieszka z Irminą były w ogólnej klasyfikacji siódme, a wśród krajów europejskich czwarte.

Nowymi mistrzyniami Europy zostały Holenderki Afrodite Kyranakou oraz Anneloes Van Veen, które na poprzednich mistrzostwach były drugie. Natomiast ze srebrnych medali cieszyły się w tym roku Włoszki Elena Berta i Sveva Carraro.

Wśród panów także mamy nowych mistrzów, zostali nimi Szwedzi Carl-Fredrik Fock i Marcus Dackhamma. Drugie miejsce zajęli Francuzi Guillaume Pirouelle i Jeremie Mion, a skład podium uzupełnili wicemistrzowie olimpijscy z Rio de Janeiro, Australijczycy Mathew Belcher i William Ryan.

 


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Skomentuj powyższy artykuł

  Aby dodać komentarz, zaloguj się
Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek