PortalZeglarski.com
53 dni
12H 6M 33S

Wydarzenia wszystkie

czerwiec »
Nd
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30
NEWS
11.08.17
- Sailnews Polska
« POWRÓT

Szczecin nie zwalnia tempa - przed nami Pyromagic!


Nie ma chwili na odpoczynek. Po niesamowitym zlocie żaglowców w Szczecinie należy przygotować się na kolejne niesamowite atrakcje. Jakie? Szczegóły poznaliśmy na wtorkowej konferencji.

Żaglowce opuściły Szczecin. Dzięki kolejnemu finałowi regat The Tall Ships Races o naszym mieście w ostatnich dniach mówił cały świat. Transmitowali go m.in. dziennikarze z Omanu!

- Mam odpowiedź zwrotną od wszystkich załóg i kapitanów, że szczeciński finał regat bardzo im się podobał. Jeden z nich przyznał nawet, że Szczecin może być dla innych wzorem portu goszczącego. Mieliśmy okazję, by doświadczyć waszego motto mówiącego o tym, że Szczecin jest otwarty - przyznał Knut Western, przedstawiciel organizatora regat Sail Training International - Organizacja całego wydarzenia świadczy o tym, że jesteście przygotowani do ponownego przyjęcia floty The Tall Ships Races - dodał.

Zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska przyznał, że już teraz czuje pustkę po wypływających jednostkach.
- Finał regat był efektem kilkuletniej pracy. Nie chcę kreować rzeczywistości, nie będę opowiadał o wydarzeniu. Niech opowiadają profesjonaliści oraz oceniają mieszkańcy - powiedział.

Strefa klubowa i tańsze wesołe miasteczka
Koniec regat nie oznacza końca genialnych imprez. Już w czwartek startuje strefa klubowa. Każdego dnia na miłośników muzyki czeka nie lada gratka. Od 10 do 18, w namiotach sferycznych na Łasztowni, działać będzie strefa chillout. Później, do 2 w nocy, w tym samym miejscu grana będzie przez didżejów muzyka słyszana zazwyczaj w szczecińskich klubach. I tak do soboty.

Finał finałów - Jubileuszowy Pyromagic!
Przed nami 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic. Przepiękne fajerwerki rozświetlą Szczecina w dniach 11 i 12 sierpnia. Ponieważ jubileuszowa edycja zobowiązuje, w tym roku czeka nas Finał Mistrzów, zwycięzców z ostatnich czterech lat.
- O Platynową Magnolię walczyć będą ekipy z Austrii, Belgii, Luksemburga i Szwajcarii. Wszystkie mają określone kryteria według których muszą przygotować występ. Wystrzelić w powietrze mają ponad 2000 ładunków wysokich - zapowiada Ryszard Suzdalewicz.

Szczecin Music Live po raz dziewiąty
Przed nami 9. już edycja Festiwalu Szczecin Music Live. Odbędzie się w piątek i sobotę.
- Wydarzenia przeplata się w ciągu dwóch dni z pokazami fajerwerków - mówi Jacek Porada, organizator. - To połączenie muzyki folk, tanecznej i elektronicznej. Usłyszymy wybitnych przedstawicieli tych nurtów z Polski i z zagranicy. W piątek w solowym projekcie wystąpi Gooral, później z formacją, którą sam stworzył - „Psio krew". Na koniec piątkowego wieczoru raz jeszcze wystąpi, ale już jako didżej.
W drugim dniu zagrają przedstawiciele ze Słowenii. Będzie zespół Ufoslavians z Harisem Piltonem. Proponują oryginalny "ufosłowiański" styl, będący wypadkową muzyki bałkańskiej, cygańskiej, reggae, cumbia, ska, hip hopu i elektroniki. Na scenie zobaczyć ich można w efektywnych przebraniach przybyszów z innej planety.

Kolorowe proszki pofruną w powietrze
W piątek odbędzie się w Szczecinie również finał wydarzenia Splash of Colours.
- Startujemy na Łasztowni od 15 i działamy aż do 21:30. Ludzie w tym czasie stworzą kolorowe chmury oraz swoistego rodzaju kolorowe fajerwerki. Wydarzenie skierowane jest dla wszystkich, również rodzin z dziećmi - mówi Michał Gołębiewski, współorganizator.
W programie wydarzenia m.in. wyrzut kolorowych proszków co 30 minut i bicie rekordu Polski w synchronicznym wyrzucie proszków holi!

Będą skakali z Trasy Zamkowej
W sobotę organizatorzy zapraszają na widowiskowe Water Show. Sportowcy będą skakali do Odry m.in. z 12-metrowej wieży ustawionej na Trasie Zamkowej, czyli z wysokości 27 metrów!
- Pierwsza edycja Water Show Szczecin w roku 2016 sprawiła, że Szczecin stał się polską stolicą High divingu i Flyboardingu. W świecie sportów wodnych o tym wydarzeniu było bardzo głośno. Zaowocowało to składem jaki teraz mamy - przyznaje Grzegorz Kujda, współorganizator - Teraz wydarzenie organizujemy z jeszcze większym rozmachem. Z wielką dumą mogę powiedzieć, że turniej high divingu będzie miał obsadę, która plasuje wydarzenie jako trzecie pod kątem zawodniczym na świecie - dodał.

Prócz tego w programie weekendowych atrakcji zmagania żeglarzy podczas kolejnej edycji prestiżowych Polonez Cup Race. Nie zabraknie także zmagań strażaków podczas Firefighter Combat Challenge.
Program wydarzenia znajduje się w załączniku.

Więcej informacji na stronie: www.fajerwerki.szczecin.eu.

Załączniki:
Program Pyromagic
Program Water Show« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Skomentuj powyższy artykuł

  Aby dodać komentarz, zaloguj się
Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek