21 dni
21H 10M 50S
NEWS
14.08.18
- Sailnews Polska
« POWRÓT

Rekordy trasy wyścigu długiego "o Puchar Poloneza" - Baltic Polonez Cup Race 2018 - ponownie pobite


Punktualnie o godzinie 12:00 14 sierpnia uczestnicy Baltic Polonez Cup Race 2018 wyruszyli na trasę tradycyjnego wyścigu długiego o Puchar Poloneza

Trasę Świnoujście - Christianso - Świnoujście liczącą około 200 Mm żeglarze pokonują w formule Non Stop, czyli bez zawijania do portów pośrednich.

Na start wszedł jako pierwszy Piotr Parzy na jachcie Hadron - zdobywca Pucharu Poloneza, a jako ostatni majestatycznie największy jacht tej edycji Baltico z Piotrem Opasem i Blażejem Kwaśniewskim.

Na chwilę rzed startem grota porwał Władysław Chmielewski - zeszłoroczny zdobywca Pucharu Poloneza, po stacie zawrócił do portu aby wymienić uszkodzony żagiel na inny i wrócił na trasę regat goniąc czołówkę.

Warunki meteorolgiczne w tym roku są dla żeglarzy bardzo korzystne, żegluga baksztagiem i półwiatrem na Archipelag Christianso i powrót jednym halsem jeśli oczywiście prognozy się sprawdzą, do tego dosyć silne wiatry pozwalające na osiąganie dużych prędkości.

Po starcie przez całą drogę do Christianso prowadził Tomasz Odzioba na jachcie ABC Caravela.

Rewelacyjnie na drugim miejscu na tym odcinku żeglował żeglarz niemiecki Stefan Severin na jachcie Oxygenia. To klasyczny X 99 który pokazał co potrafi dobry regatowy jacht z lat 80 tych.

Przed Christianso prym przejął Jerzy Matuszak na jachcie Dancing Queen który wytrwale gonił konkurentów całą drogę i okrążył jako pierwszy archipelag Christianso. To połowa trasy.

Na trasie powrotnej Baltico z Piotrem Opasem zaczął nadrabiać straty i na koncówce wyścigu wyszedł na bezwzględne prowadzenie w wyścigu, jak również w klasie ORC Double i Open I.Double

Baltico  wchodząc na metę pobił dotychczasowy rekord trasy w klasie jachtów Double Cruiser

Rekord trasy dla jachtów Single Cruiser Single pobił Jerzy Matuszak na jachcie Dancing Queen, dodam że był to jego własny rekord z edycji 2017.

Z uwagi na bardzo korzystne warunki meteo, wszystkie jachty są spodziewane na mecie do późnych godzin wieczornych już 15 sierpnia, jesli tak sięstanie, tegorocznąedycję będzie można zaliczyć do najszybszych od czasu reaktywacji imprezy w 20101 r.

Trzymamy kciuki za wszystkich startujących

Prowadzenie w klasach:

Oceanna ORC Single (Główna nagroda Puchar Poloneza)

Baltico Double Open I i Double ORC 

Dancing Queen Single Open I 

MIK Single Open II

Eilean Double Open II

Dzięki Trackingowi Online można śledzić zmagania żeglarzy na morzu 


Baltic Polonez Cup Race 2018 wspierają:

Miasto Szczecin, Szczecińska Agencja Artystyczna, Żegluga Szczecińska Turystyka i Wydarzenia, Pomorze Zachodnie, Miasto Świnoujście, Żaglownia Narwal, Targi Boatshow Poland Łódź, Telewizja Świnoujście, Telewizja Pomerania, Magazyn Wiatr, Szkwał, Komenda Policji w Świnoujściu, OSA K.Sawczuk i J.Orlikowski, Kadruk, Grawer Piotr Nycz, CSL, Stara Rzeźnia, North East Marina, Marina OSIR Świnoujście, Infoludek.pl, Prestiż, Wydawnictwo Nautica, By The Wind Media i inni

 

 


Start do wyścigu o puchar Poloneza

back

Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek