363 dni
19H 23M 33S
NEWS
03.12.19
- Sailnews Polska
« POWRÓT

PFN rozpoczyna nowy projekt "I love Poland"


Aktualizacja 03.12.2019

PFN rusza z nowym programem "I Love Poland":

Rozpoczynamy zbieranie zgłoszeń rekrutacyjnych przy projekcie „I Love Poland”. Na finalistów programu czeka ogromne wyzwanie - szkolenie na jachcie oceanicznym typu VOLVO OPEN 70, a tym samym wspaniała szansa reprezentowania Polski poza jej granicami.

Jeśli chcesz rozwijać się w sportowej karierze na wodzie i jesteś dumny z bycia obywatelem naszego kraju, śmiało wypełnij formularz zgłoszeniowy i czekaj na decyzję kapituły. Oprócz ogromnej odpowiedzialności zadań, które spoczywać na Tobie będą w czasie szkolenia, będzie to też na pewno niezapomniana przygoda.

Na styczniowe zgrupowanie zaprosimy od 30 do 40 żeglarzy, którzy zostaną wyłonieni jeszcze przed tegoroczną Wigilią. 

Nie zwlekaj – zapisy trwają do 16 grudnia!

Polska Fundacja Narodowa zaprasza wszystkich zainteresowanych żeglarzy oraz pasjonatów morza do wzięcia udziału w rekrutacji do programu szkoleniowego przy projekcie jachtu pod polską banderą.

Jesteś osobą wytrzymałą fizycznie? Masz niezwykle silny charakter?
Chcesz przeżyć przygodę życia, reprezentując jednocześnie Polskę na międzynarodowych akwenach wodnych? W takim razie nie zwlekaj dłużej
i prześlij swoje zgłoszenie!

I Love Poland to projekt promujący narodową żeglugę oceaniczną
oraz Polskę poza granicami naszego kraju.

Dołącz do nas już dzisiaj!

APLIKUJ TERAZ!

Jak wyglądają eliminacje?

ETAP 1 ZGŁOSZENIA UCZESTNIKÓW

Nabór zgłoszeń od 02.12.2019r. do 16.12.2019r., zwieńczone ogłoszeniem zakwalifikowanych uczestników w dniu 23.12.2019r.

ETAP 2 ZGRUPOWANIE I WYKŁADY

od 10.01 do 12.01.2020r. odbędzie się zgrupowanie laureatów. Ostatniego dnia ogłoszeni zostaną finaliści.

ETAP 3 KARIERA NA JACHCIE

Na przełomie stycznia/lutego rozpocznie się praktyka dla finalistów na światowej klasy jachcie trzeciej generacji typu Volvo 70.

Dołącz do załogi,

która nie boi się ciężkiej pracy na morzu i wymagających treningów. Reprezentuj razem z nimi Polskę na największych regatach świata!


Aktualizacja Listopad 2019

Media  podały następującą informację:

To prawdopodobnie już koniec promocji Polski za pomocą jachtu Polskiej Fundacji Narodowej. Jednostka nie weźmie udziału w prestiżowych regatach Rolex Sydney Hobart Yacht Race 2019.

Jak ustaliło RMF FM, remont już został zakończony, a do USA poleciała w czwartek załoga jachtu. Jednak nie po to, żeby nim pływać, ale tylko w celu ściągnięcia go do Europy.

Polska Fundacja Narodowa oświadczyła, że nie jest możliwe wypłynięcie na regaty do Sydney, "bo nie jest to już technicznie wykonalne".

Żeby wystartować w regatach trzeba trenować, a załoga nie była w stanie ćwiczyć na swojej jednostce z powodu problemów technicznych.

PFN stwierdziła także, iż koszty naprawy nie zostały jeszcze podliczone. 


Aktualizacja Październik 2019

to tak dla przypomnienia odnośnie mediów i ordynarnej propagandy sukcesu: zwiastun najdroższego polskiego państwowego projektu żeglarskiego ostatniego 30 lecia .... a może dłużej ... boki można zrywać ...

Cytat z informacji prasowej TVP INFO: "Załoga jachtu "I love Poland" wraca do kraju. To powrót triumfalny, bo Polacy czterokrotnie zwyciężyli w regatach na Karaibach. Projekt "I Love Poland" stworzyła Polska Fundacja Narodowa, by nasza rodzima bandera zaistniała w światowym żeglarstwie."

Warto tu zauważyć że Gutek a nie Kaczorowski był skipperem jachtu w relacjonowanych regatach - w przekazie zero info o Gutku 

Jacht do dzisiaj stoi po utracie masztu w USA - nie pływa, ale za to chyba promuje polskie żeglarstwo w marinie w USA? buhaha

VIDEO KLIKNIJ


Kwiecień 2019

Najdroższy polski projekt żeglarski i mizerne jak do tej pory efekty promocji Polski, wypadek wydarzył się 22 kwietnia - do dzisiaj nie poinformowano o nim opinii publicznej, o sprawie przypadkowo dowiedział się amerykański korespondent RMF FM Paweł Żuchowski.

Efekty projektu który trwa już rok:

Olbrzymie koszty zakupu jachtu i jego utrzymania idące w miliony pln-ów?

Rejs turystyczny z Polski przez Atlantyk na Karaiby i do USA z bliżej nieokreśloną załogą

Odwiedzona garstka portów, zapalone kilka zniczy i złożone kilka wiązanek

Zwycięstwo w jednych regatach na Karaibach o charakterze towarzysko sportowym

A teraz złamany maszt i uszkodzona burta

Miał promować Polskę i brać udział w prestiżowych regatach, tymczasem uszkodzony cumuje w małej marinie na Rhode Island w Stanach Zjednoczonych.

Jacht "I love Poland" kupiony za 900 tysięcy euro ma złamany maszt i uszkodzoną burtę.

22 kwietnia złamał się maszt, który później uszkodził burtę, "I Love Poland" znajdował się 50 mil na wschód od półwyspu Sandy Hook. Wcześniej wypłynął z portu w Nowym Jorku.

Korespondentowi RMF FM udało się porozmawiać z kapitanem jachtu "I love Poland" Jarosławem Kaczorowskim. 
Żadnego błędu jako żeglarze nie zrobiliśmy. Zawiódł sprzęt - tłumaczył kapitan. Jachty to są bardzo skomplikowane przyrządy służące do pływania. Tam jest mnóstwo elementów, które mogą zawieść. Czasami coś pęknie, coś zawiedzie- przekonywał.

Pytany o to, jak długo potrwa naprawa, Kaczorowski przyznał, że trudno to precyzyjnie określić. Ten sprzęt, który musimy dokupić, te elementy takielunku to nie jest coś, co jest w sklepie na półce- wyjaśnił. Są dwie firmy na świecie, które robią takie rzeczy. Jest wiosna, więc wszyscy chcą teraz kupować. Trzeba te elementy zamówić i poczekać w kolejce- przyznał. Pytany o to, jak długo potrwa naprawa, kapitan przyznał, że trudno to precyzyjnie określić

Jak tylko się tutaj ogarniemy to będziemy promować Polskę- zapewnił Kaczorowski. To chyba dobra promocja Polski, jak sobie poradziliśmy na morzu z taką awarią, nie wzywaliśmy żadnych służb ratunkowych i nikomu nic się nie stało - zauważył.

To nie pierwsze problemy związane z rejsem, który miał promować Polskę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Początkowo projekt - za blisko 20 milionów złotych - nazywał się "Polska 100" , a za jego sterami miał stać Mateusz Kusznierewicz. Jacht trzeba było jednak przemalować - po konflikcie między Polską Fundacją Narodową a słynnym żeglarzem. Strony porozumiały się w czerwcu, wtedy powstał projekt I love Poland. 

PFN chwaliła się m.in. wygraną jachtu w pierwszych regatach, ale dość osobliwie wyjaśniała strategię promowania Polski na świecie - na przykładzie "biało-czerwonego weekendu" zorganizowanego w Miami. 
Na zdjęciach z wydarzenia widoczne były m.in. puste biało-czerwone leżaki, władze Fundacji i niewielka grupa uczestników. Organizatorzy nie byli w stanie podać, ile osób wzięło w nim udział, wyjaśniali jednak, że biorąc pod uwagę liczbę statków wycieczkowych w porcie, jacht "I love Poland", mogło zobaczyć kilkanaście tysięcy osób. Fundacja sugerowała, że przeczytanie nazwy jest jednoznaczne z promowaniem Polski. 

Nikt nie wie ile na dzisiaj kosztuje ta żeglarska zabawa, efekty jak na kilkunastomilionowy budżet raczej żadne ... 

Zainwestowane w ten mierny projekt środki można było zainwestować bardziej racjonalnie, polskie żeglarstwo jest niedoinwestowane i wymaga dofinansowania.

Poniżej link do Video KLIKNIJ

#portalzeglarski

#sailportal
#PomorzeZachodnie
#społecznik
#ProgramSpołecznik
#KARR

#ilovepoland

#pfn


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek