258 dni
15H 0M 3S
NEWS
02.09.21
- Sailnews Polska
« POWRÓT

Marina Dąbie - Port Jachtowy - Marina Jachtowa w Szczecinie.


Aktualizacja 06.09.2021

64 wolne miejsca na Marinie Dąbie
Ze względu na liczne zapytania o wolne miejsca na marinie informujemy, że ich sukcesywnie ubywa.
Obecnie mamy jeszcze 64 wolne miejsca, dlatego warto pilnować terminów zakończenia umów postojowych i w odpowiednim czasie podpisać kolejną umowę.


Aktualizacja 30.08.2021

Bardzo dobre informacje dla Mariny i żeglarzy

Na mocy prawomocnego wyroku sądowego, w dn. 27 sierpnia 2021 r. Pan P. W. wydał w posiadanie Tian Yu sp. z o.o. działkę na ul. Żaglowej 2 w Szczecinie.

Spółka zwraca się o zabranie rzeczy pozostawionych na nieruchomości przez ich właścicieli w terminie do dnia 3 września 2021r. (Pan P. W. nie wskazał do kogo rzeczy należą). Rzeczy pozostawione na nieruchomości zostaną oddane pod dozór na koszt ich właścicieli. Od 3 września br. zostanie zamknięty dojazd do nieruchomości. Po tym terminie dojazd będzie możliwy po uprzednim ustaleniu terminu.


Aktualizacja 22.01.2021

Wynik wyroku Sądu vs powiększenia naszej Mariny o tereny portowo-lądowe jest POZYTYWNY !

W najbliższym czasie oznacza to dla nas rozbudowę, rozwój i powiększa wachlarz oferowanych usług.

Dziękujemy za trzymanie kciuków :) 


#MarinaSzczecin
#PomorzeZachodnie

#YachthafenStettin


Aktualizacja 14.02.2021

Port Jachtowy Marina Dąbie zaprasza żeglarzy z całego świata! Mamy wolne miejsca! Zarezerwuj miejscie dzwoniąc do bosmanatu (+48) 732 259 170 lub napisz do nas na adres info@marina-szczecin.pl

Nowa Marina Jachtowa w Szczecinie.
Zapraszamy w sezonie 2021. Postój jednostek według cennika na stronie internetowej KLIKNIJ. Rezerwacja miejsc i opłata u bosmana portu.
Nasza marina powstała w 2019 roku we wschodniej części jeziora Dąbie. Jest ogrodzona, monitorowana, a 24h na dobę pomocą służą bosmani portu. Na terenie znajdują się sanitariaty oraz Kokos Bar.
Otwartość mariny stwarza przepiękne spektakle przy Zachodzie Słońca. Odległość od granicy z Niemcami to jedyne 27km. Jezioro Dąbie jest połączone przez Zalew Szczeciński z Morzem Bałtyckim.
DE
Nouer Yachthafen in Stettin.
Wir laden Sie herzlich in der Saison 2021 ein. Das Festmachen der Einheiten folgt gemäß der Preisliste auf der Website http://www.marina-szczecin.pl

Die Reservierung von Liegeplätzen und Bezahlung folgt beim Hafenbootsmann.
Unser Yachthafen entstand 2019 im östlichen Teil des Dąbie-Sees. Er ist eingezäunt, überwacht und der Hafenbootsmann ist rund um die Uhr für Sie da. Auf dem Gelände befinden sich Toiletten und eine Kokos-Bar.
Die Offenheit des Yachthafens schafft wunderschöne Spektakel bei Sonnenuntergang. Die Entfernung von der Grenze zu Deutschland beträgt nur 27 km. Der Dąbie-See ist durch das Stettiner Haff mit der Ostsee verbunden.


Aktualizacja 22.01.2021

Kolejne atrakcje dla wodniaków i mieszkańców Szczecina:

Oj będzię się działo w sezonie 2021
Mimo śniegu i lodu rozwijamy naszą wypożyczalnie sprzętu wodnego..Nowe rowerki wodne to nie jedyna niespodzianka jaką dla Was szykujemy na wakacje. Będzie też coś dla wędkarzy, leniuchów i surferów
Już dziś wszystkich wodniaków zapraszamy do rezerwacji miejsc postojowych w naszym porcie jachtowym ceny za roczny postój zaczynają się od 1000zł

http://www.marina-szczecin.pl/
Tel.732259170


Aktualizacja 22.01.2021

Marina Dąbie w Szczecinie opublikowała nowy cennik na sezon 2021
Cennik uwzględniaja wszystkie podwyżki i podatki w nowym roku.
REZYDENCI (przedłużający umowę) otrzymają zniżkę -10%

Zapraszamy wszystkich armatorów, marina oferuje nową infrastrukturę, bezpieczny postój i miłą atmosferę w marinie.
#damyradę
#sezonżeglarski2021

#MarinaDąbie #PortJachtowy #HotSpringBay


Aktualizacja 10.09.2020

Nowe atrakcje i nowa infrastruktura w nowej Marinie Dąbie:

Otwarty został plażowy Bar o nazwie Kokos Bar - zapraszamy wszystkich chętnych na spacer i skosztowanie specjalności baru w otoczeniu najlepszego w Szczecinie widoku na Jez. Dąbie :)

Uruchomione zostały nowe toalety i prysznice zlokalizowane w nowych kontenerach. Dotychczas żeglarze i rezydenci mogli korzystać z pełnej infrastruktury sanitarnej na barce mieszkalnej zacumowanej w marinie i pełniącej funkcje biurowo, hotelowo, sanitarne.

#MarinaDąbie #PortJachtowy #HotSpringBay


Aktualizacja 31.08.2020

Ostatnie korekty, ostatnie poprawki i lada moment oddane zostanie świeżutkie wydanie Locji Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.
W nowym aktualnym wydaniu:
plany nowej Mariny w Szczecin Dąbiu
ponad 100 stron najbardziej aktualnych informacji dotyczących warunków żeglugi oraz infrastruktury portowej na Pomorze Zachodnie
ponad 30 przystani wraz ze zdjęciami lotniczymi, podejściami do portów i obszernymi wskazówkami nawigacyjnymi!
Locja będzie dystrybuowana bezpłatnie.

#MarinaDąbie #PortJachtowy #HotSpringBay


Aktualizacja 02.07.2020

Nowy Port Jachtowy Marina Dąbie Zaprasza.
Na żeglarzy czekają: nowe przyjazne ceny, nowa stale rozbudowująca się infrastruktura i bardzo miła obsługa - Polecamy :)

#Marinadabie Szczecin
Poniżej kontakt z mariną i nowe ceny :

.


18.05.2019

Odbyło się uroczyste otwarcie Mariny Dąbie, która leży obok plaży miejskiej i ośrodka HOM.

Pomosty są nowe, teren ładny i duży. Kompleks sanitarny znajduje się na jednostce pływającej zacumowanej w marinie.

Ceny w Marinie należą do jednych z najwyższych w regionie i nie są zbytnio zachęcające biorąc pod uwagę okrojony zakres usług i brak zimowania, woda i prąd tylko dla rezydentów w cenie, pozostali żeglarze muszą dodatkowo płacić.... wprowadzono nietypowy system opłat dla żeglarzy tranzytowych liczonych od osoby i długości jachtu. 

System odwrotny niż w Trzebieży preferuje ograniczone liczebnie załogi jachtów, postój 10 osobowym czarterowym jachtem kompletnie będzie nieopłacalny.

Zastanawia również sens i wysokość opłaty na cumowanie poniżej 3 h. W większości marin tego typu postój jest bezpłatny. 

Cennik uwzględnia i preferuje jachty średnie i duże, zapomniano o armatorach małych jachtów, których skipperzy będą musieli płacić jak za jacht 9 m - bo taka długość cennikowa jest najmniejsza ... (zdecydowana większość jachtów motorowych to jednostki poniżej 9 m, duża część jachtów żaglowych jest również poniżej 9 m)

Wynika z tego że kompletnie nieopłacalne będzie cumowanie w nowej marinie jachtem małym ze stosunkowo dużą załogą (dla tranzytu) i cumowanie jachtem małym w przypadku rezydenta.

W cenniku zwraca uwagę bardzo rozbudowany system kar dla żeglarzy (połowa dodatkowych punktów to właśnie kary) , nawet krótkie chwilowe cmumowanie wymaga opłaty.

Kary zostaną nałożone na tych żeglarzy, którzy wpłyną do portu bez zgłoszenia bosmanowi :) - to jakaś innowacja która może być kosztowna dla nieświadomych tego zapisu żeglarzy ....

Poniżej oficjalny cennik z dnia otwarcia mariny:

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z EFRR. 

Głównym założeniem projektu jest stworzenie przystani – portu jachtowego dla obsługi żeglarskiego ruchu turystycznego do obsługi sezonowej od 8.0 do 15,0 metrów. Głębokość portu wynosi od 3 do 3,5 m, ale farwater podejściowy ogranicza zanurzenie jachtów do około 1.8 m.
W pierwszym etapie oddano nabrzeża, pomosty i ponad 200 miejsc do cumowania, nie ma możliwości zimowania w miejscu mariny, zarządca udostępnia miejsce zimowania w innym miejscu (osobna umowa z innym podmiotem).

Budowa mariny kosztowała ponad 12 milionów złotych z czego niecałe pięć pochodziło ze środków unijnych.

W przyszłości w jej pobliżu mają stanąć dwa duże budynki, w których będą się mieścić m.in. apartamenty, centrum konferencyjne oraz restauracje i SPA  spółki Tian Yu, która jest fundatorem mariny i chce zbudować kompleks hotelowy z geotermą i parkiem solankowym. Budowa potrwa trzy lata. Szacunkowy koszt powstania kompleksu Hot Spring Bay to miliard złotych.


Projekt nowej Mariny w Dąbiu Hot Spring Bay

Na południowym brzegu jeziora Dąbie powstanie nowoczesny kompleks turystyczno-rekreacyjny, 

Kompleks będzie nosił nazwę Hot Spring Bay, czyli Zatoka Gorących Źródeł przy ulicy Portowej. Nazwa pochodzi od znajdujących się w tej części Szczecina gorących źródeł. Na głębokości około 2 kilometrów woda osiąga temperaturę około 70-75 stopni.

Do dyspozycji gości hotelowych oraz mieszkańców apartamentowca będzie trzypoziomowy parking na 888 miejsc.Hotel Maritim ma być gotowy za trzy lata.

Historia tej inwestycji jest bardzo długa i sięga roku 2006, gdy firma Tian Yu kupiła dwuhektarową działkę nad jeziorem Dąbie, w sąsiedztwie Harcerskiego Ośrodka Morskiego.

Nad jeziorem Dąbie powstanie marina na blisko 200 jachtów. Jej budowa zakończy się najszybciej, bo do końca bieżącego roku. Inwestycja warta ponad 12 milionów otrzymała dofinansowanie od marszałka województwa w kwocie 4,8 mln zł.

Przez wiele lat działo się raczej niewiele, aż do 9 marca, gdy na targach ITB w Berlinie podpisana została umowa z siecią hoteli Maritim.

W pięciogwiazdkowym hotelu znajdzie się 458 pokoi, centrum konferencyjne oraz część gastronomiczna i wypoczynkowa. Bedzie to pierwszy hotel Maritim w Polsce. Sieć istnieje od 1969 roku i posiada hotele m.in. w Niemczech, Egipcie oraz Hiszpanii.

Obok hotelu powstanie 17-piętrowy apartamentowiec "Spinaker". Znajdzie się w nim 266 apartamentów o powierzchni od 45 do 80 metrów kwadratowych.

Użytkowa powierzchnia osiemnastokondygnacyjnej zabudowy apartamentowej ma wynosić 69 tys. metrów kwadratowych, z czego największą część zajmują mieszkania - 21 tys. metrów kwadratowych, których jest 266. Niedaleko znajdują się budynek Miernicza 24-26 i Osiedle Aquarius oraz będzie stał kompleks Kąpielisko Dąbie.

INFORMACJE DODATKOWE

  • kompleks składa się z pięciogwiazdkowego hotelu Martim o wysokości 7 kondygnacji oraz 17-piętrowego apartamentowca Spinaker
  • lokale mieszkalne w apartamentowcu mają metraże od 45 do 80 metrów kwadratowych
  • hotel i apartamentowiec połączone są podziemnym parkingiem , a całość ogrzewana wodami termalnymi
  • hotel Maritim, oprócz pokoi hotelowych, oferuje centrum konferencyjne na 1500 osób oraz m.in. windę wielkogabarytową umożliwiająca transport samochodów
  • kompleks posiada marinę
  • w apartamentowcu Spinaker znajdują się dwie restauracje - na parterze i na 17. piętrz

Marina Dąbie - Port Jachtowy Szczecin

back

Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek