358 dni
15H 45M 18S
NEWS
29.08.19
- Sailnews Polska
« POWRÓT

Kontrowersyjna reklama firmy eventowej - a na zdjęciu skipper typu "debil idiota"


Akcja poprawy bezpieczeństwa na zachodniopomorskich akwenach Fundacji Sailportal.pl: "Stop falowaniu w miejscach cumowania jachtów"


Aktualizacja 28.08.2019

Zgodnie z naszymi obietnicami kontynuujemy wątek kontrowersyjnej reklamy i straszenia nas przez właściciela? firmy Holiday Charter.

Otrzymaliśmy odpowiedź właściwego Urzędu sprawującego nadzór nad akwenem na którym wykonano kontowersyjne zdjęcia z pędzącym na złamanie karku w rejonie bulwarów szczecińskich jachtem motorowym Holiday Charter łamiącym wszelkie w tym miejscu obowiązujące przepisy:

Właściwy Urząd potwierdza:

Firma Holiday Charter nie otrzymała zgody na zachowania uwidocznione na publikowanych w reklamie i artykułach sponsorowanych zdjęciach, ani o nie nie występowała !!! 

Wynika z tego że zgodnie z naszymi przypuszczeniami Pan Grzegorz właściciel? Holiday Charter, po pierwsze:

Chyba nie ma zielonego pojęcia o obowiązujących przepisach

Po drugie najzwyczajniej w świecie beszczelnie kłamał w swoich wpisach na FB i w korespondencji sms - owej, że takie pozwolenie od właściwego Urzędu otrzymał, przy okazji szkalując naszą Fundację.

Oj nieładnie ..... 

Warto aby firmy czarterowe były przykładem dla innych użytkowników naszych dróg wodnych - i tego życzymy Panu Grzegorzowi i firmie Holiday Charter.

Dodamy jeszcze, że do dzisiaj nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytania skierowane do Pana Grzegorza:

- Kto i kiedy wydał ustne pozwolenie na łamanie przepisów w miejscu wykonanego zdjęcia? (jak ustaliliśmy Holiday Charter nie posiadał takiej zgody)

- Gdzie Holiday Charter zamierza prowadzić reklamowane ekstemalne rejsy "prawdopodobnie najszybszą łodzią w regionie, z podziwianiem panoramy Szczecina " - przypominamy, że na większości szczecińskich akwenów obowiązują ograniczenia prędkości a w niektórych miejscach zakaz wytwarzania fali.

Odpowiedzi ze strony Holiday Charter do dzisiaj brak.

Ps. Feralne zdjęcie, promujące niebezpieczne zachowania w miejscach w których obowiązuje ograniczenie prędkości i wytwarzania fali w artykule sponsorowanym na portalu wSzczecinie zostało wymienione na normalne - brawo :)

Nie można było tak od razu?


Aktualizacja 30.07.2019

Na stronach Holiday Charter można znaleźć więcej zdjęć dużej łodzi motorowej, która pędzi wzdłuż bulwarów szczecińskich w strefie ograniczenia prędkości i zakazu wytwarzania fali. Gratulujemy reklamy, bezpieczeństwo przede wszystkim …

Udostępniliśmy je na FB, dosyć szybko właściciel firmy Eventowej je usunął, więc aktualnie są niedostępne ...

Brawo ...:)


Aktualizacja 30..07.2019

Jest pierwszy sukces: kontrowersyjne zdjęcie z którego chyba? tak dumny był właściciel firmy Holiday - zniknęło z artykułu publikowanego we wskazanym artykule na stronach Wszczecinie. Ale pozostało w tytule .....

Brawo :)

Więc mamy pierwszy pozytywny efekt - Pan Grzegorz nie będzie propagował w swoich materiałach nagannych zachowań, które mogą być złym przykładem dla innych.

Brawo panie Grzegorzu, nie można było tak od razu?

Podpowiadamy:

Może ładniejszym widokiem na reklamie byłby jacht sunący spokojnie w tle centrum Szczecina? zamiast skippera "idioty" wariującego na akwenie gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości i zakaz wytwarzania fali?

A może lepiej było pójść w katamarany solarne? pływają szybko i bezszelestnie bez fali.

Będziemy kontynuować wątek i monitorować gdzie mająsię odbywać się mają te zapowiadane 30 minutowe rejsy wyścigowe po Odrze z możliwością obejrzenia panoramy Szczecina. Na większości akwenów są ograniczenia prędkości, a na wielu zakaz wytwarzania falowania


Aktualizacja 29.07.2019

Pan Grzegorz (właściciel?, współwłaściciel? Holiday - nie znamy statusu tego Pana) - straszył nas cały dzień za pomocą sms - ów i szkalował we własnych wpisach na FB

Działania te majązupełnie odwrotny skutek od zamierzonego, jeszcze bardziej wnikliwie zajmiemy się sprawą zdjęć z jachtem motorowym rażąco łamiącym przepisy w rejonie bulwarów i promowanymi planowanymi rejsami wyścigowymi na prawdopodobnie najszybszej łodzi sportowej w rejonie zachodniopomorskiego - tak mówi reklama.

Pan Grzegorz potwierdził, że zdjęcie jest autentyczne, a łódź motorowa (pędząca na zakazach w rejonie bulwarów) należy do ich firmy. 

Reklamowanie firmy w ten sposób to w naszym przekonaniu propagowanie nagannych zachowań na wodzie.

Pan Grzegorz twierdzi, że otrzymał pozwolenie na niebezpieczne zachowania w tym rejonie kapitanatu w Szczecinie. Gdy poprosiliśmy o kopię, stwierdził że pozwolenia pisemnego nie posiada. Podobno zgoda była ustna ???

Wyślemy zapytania do odpowiedzialnych urzędów czy, kto, kiedy i na jakich warunkach wydał taką zgodę.

Przy okazji zadaliśmy pytania Panu Grzegorzowi pytania:

  1. Kto, kiedy i w jakim zakresie wydał wspomniane pozwolenie
  2. Gdzie mają odbywać się odbywać te reklamowane sportowe 30 minutowe rejsy prawdopodobnie najszybszą w zachodniopomorskim łodzią sportową? i czy firma Holiday ma pozwolenia odpowiednich urządów na takie pływania (na większości akwenów obowiązują ograniczenia prędkości, a na wielu zakaz wytwarzania fali)

 Jak do tej pory odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Będziemy kontynuować wątek.


Wyskoczyła nam oto taka reklama firmy Eventowej ze Szczecina:

"30 minutowe rejsy wyścigowe po Odrze z podziwianiem Panoramy Szczecina, prawdopodobnie najszybszą łodzią w zachodniopomorskim" 

Reklama firmowana jest zdjęciem jachtu motorowego, który pędzi na złamanie karku w rejonie bulwarów szczecińskich i która wyczynia różne niebezpieczne manewry (wszystko w rejonie ograniczenia prędkości i w rejonie zakazu wytwarzania nadmiernej fali). W sieci znaleźliśmy więcej tego typu zdjęć z tym jachtem.

Walczymy z takimi zachowaniami, a zdażają się one w warunkach zwiększania ilości jachtów w regionie wyjątkowo często. Wpływ mają na to słabe wyszkolenie skipperów, brak edukacji, brak rozsądku, myślenia i przewidywania ewentualnych skutków takiego zachowania.

Oczekiwalibyśmy więcej rozsądku od reklamy firmy eventowej, która chwali się nienagannym zachowaniem i istnieniem 2 lata - taki marketing promuje negatywne zachowania na naszych akwenach. 

Warto aby ze zdjęciami tego jachtu zapoznali się Inspekrtorzy Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie. 

Czy właściciele wspomnianej firmy Eventowej mają świadomość ograniczeń szczecińskich akwenów? i tego że użytkowanie ekstremalnie szybkiej łodzi może być niebezpieczne dla innych użytkowników dróg wodnych?

Poniżej Print Screen wspomnianej reklamy zamieszczonej w portalu Wszczecinie 28.07.2019:

Żródło: WSzczecinie Link do artykułu kliknij

#StopWytwarzaniuFali

#sailportal.pl

#FundacjaSailportal.pl

#BezpieczeństwoNaWodzie

#portalzeglarski.com

#PomorzeZachodnie

#społecznik

#ProgramSpołecznik

#KARR


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek