- Sailnews Polska
« POWRÓT

Wyniki Mini Transat La Boulangère 2019 - Michał Weselak zajął 15 miejsce

Aktualizacja 24.11.2019

Organizatorzy opublikowali wyniki generalne Mini Transat La Boulangère 2019 po 2 wyścigach.

Michał Weselak zajął 15 miejsce w grupie Proto na 22 jachty (w tym 2 się wycofały)

Porównując czas obu wyścigów do wolniejszej grupy Serie, klasyfikowany byłby na ok. 49 miejscu na 65 jachtów (w tym 7 się wycofało)

Poniżejklasyfikacja generalna (po 2 wyścigach) zwycięzcy w klasach:

20.11.2019

Wielki szacun i gratulacje dla Michała za całokształt i dopłynięcie w jednym kawałku do mety.

Czas Michała w pierwszym wyścigu: to 10 dni 12 godzin 50 minut 24 sekundy

Wynik sportowy Michała jest chyba na miarę pozycji regatowego żeglarstwa morskiego w Polsce, aktualnych naszych możliwości? i niewygórowanych umiarkowanych ambicji? (pomimo całkiem niezłego jachtu), wstydu też nie przyniósł, ostatni nie był ...

W skrócie:

drugi wyścig wypadł lepiej niż pierwszy, ale dalej szału nie ma. W drugim wyścigu Michał zajął 12 miejsce w Proto na 22 jachty (w tym dwa się wycofały).

Porównując do grupy wolniejszej Serie: Michał zajął około 29 miejsce na 65 jachtów (w tym 7 się wycofało).

Pierwszy wyścig:16 miejsce w Proto na 22 jachty (w tym 1 się wycofał). Porównując do wolniejszej grupy Serie: 50 miejsce na 65 jachtów (w tym 3 się wycofały).

Warto przypomnieć, że nasz zawodnik miał awarię wytyku genakera w pierwszym wyścigu.

Czekamy na końcowe wyniki po dwóch wyścigach.

Jeśli chodzi o wynik sportowy to przed Michałem jeszcze wiele wiele pracy, o ile planuje on dalej na poważnie ścigać się dalej w Mini.