359 dni
6H 23M 16S
NEWS
19.01.20
- Sailnews Polska
« POWRÓT

Kandydaci do Żeglarskiej Nagrody Szczecina poszukiwani


Znasz kogoś kto żegluje, pływa po morzach i oceanach, a może na lądzie promuje tradycje i kulturę marynistyczną? Nie czekaj, zgłoś swojego kandydata do Międzynarodowej Nagrody Żeglarskiej Szczecina. Spośród zgłoszeń kapituła wybierze laureatów w 11 kategoriach.
Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina są ukłonem w kierunku środowiska żeglarskiego. Mają na celu popularyzację żeglarstwa i jego tradycji, uhonorowanie ważnych osiągnięć, kształtowanie i rozwijanie świadomości morskiej, wyróżnienie dokonań w dziedzinie wychowania morskiego dzieci i młodzieży. Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczynamy 10 stycznia i potrwa do połowy lutego.

Głównym wyróżnieniem podczas gali jest Nagrodą im. kapitana Ludomira Mączki, znanego żeglarza i podróżnika. Przyznawana jest za nieprzeciętne osiągnięcie żeglarskie, które miało miejsce w ciągu ostatnich dwóch lat. Pod uwagę brane są także dokonania związane z kulturą morską m.in. wyreżyserowanie filmu, napisanie książki o tematyce żeglarskiej/morskiej czy propagowanie kultury marynistycznej, w czasie nie krótszym niż 15 lat. Laureatem może zostać też osoba doceniona za całokształt działalności w dziedzinie żeglarstwa prowadzonej przez co najmniej dwadzieścia lat. Laureat Nagrody im. kapitana Ludomira Mączki otrzymuje statuetkę oraz 10.000 PLN netto ufundowane przez Gminę Miasto Szczecin.
Pozostałe kategorie to:
• Rejs Roku - Nagroda imienia Wyszaka - Przyznawana jest kapitanowi lub sternikowi wybitnego rejsu, który zakończył się w roku poprzedzającym rozdanie nagród i był związany z Pomorzem Zachodnim lub Przednim. Załogę rejsu powinni w większości tworzyć żeglarze mieszkający na Pomorzu Zachodnim. Fundatorem Nagrody jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski.

• Żeglarz Roku - Nagroda przyznawana jest żeglarzowi z Pomorza Zachodniego lub Przedniego za szczególne osiągnięcia związane z żeglarstwem. Fundatorem Nagrody jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski.

• Regatowiec Roku - Nagroda imienia kapitana Kazimierza Kuby Jaworskiego, przyznawana jest żeglarzowi regatowemu lub trenerowi regatowemu z Pomorza Zachodniego, który osiągnął nieprzeciętne sukcesy w żeglarstwie wyczynowym.

• Popularyzator Żeglarstwa - Nagroda imienia kapitana Kazimierza Haski, przyznawana jest osobie, która popularyzuje żeglarstwo na terenie Szczecina, Pomorza Zachodniego lub Pomorza Przedniego, w czasie nie krótszym niż 10 lat.

• Nagroda Kota Umbriagi - Nagroda stanowi wyróżnienie przyznawane za znaczące osiągnięcia na polu żeglarstwa lub jego popularyzację. Przeznaczono ją dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat oraz placówek oświatowych Pomorza Zachodniego i innych podmiotów prawnych, krzewiących żeglarstwo wśród dzieci.

• Nagroda Kulturalna Żeglarskiego Szczecina - przyznawana jest osobom fizycznym i prawnym, organizacjom, stowarzyszeniom, fundacjom, instytucjom oraz innym podmiotom za działalność artystyczną lub kulturalną o tematyce morskiej (wodnej, żeglarskiej) o szczególnym znaczeniu dla Szczecina lub Pomorza Zachodniego.

• Wydarzenie Żeglarskie - jest nagrodą, którą wyróżnia się organizatora regat, uroczystości, imprez, koncertów, festiwali, wystaw o tematyce żeglarskiej lub innych nieprzeciętnych wydarzeń z nimi związanych, które zostały zorganizowane na terenie Szczecina lub Pomorza Zachodniego.

• Młody Żeglarz Roku - Nagroda przyznawana jest okazjonalnie nie częściej niż raz w roku, dla żeglarza w wieku od 13 do 18 lat, mieszkańca Pomorza Zachodniego, który wyróżnił się w czasie regat lub rejsu postawą, zachowaniem godnym naśladowania lub nieprzeciętnym czynem, a jego wyróżnienie jest godne uhonorowania.

• Trener Roku, Nagroda imienia Teodora Czarneckiego - Nagroda przyznawana jest osobie, będącej mieszkańcem Pomorza Zachodniego lub Pomorza Przedniego, która wyróżnia się pasją oraz zaangażowaniem w edukację początkujących żeglarzy.

• Żeglarska Nagroda Specjalna - Nagroda przyznawana osobie, organizacji lub instytucji, za działalność związaną z żeglarstwem, wodą lub marynistyką.
Kandydatów do nagród zgłaszać mogą mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego i Pomorza Przedniego, a w przypadku Nagrody imienia kapitana Ludomira Mączki, także mieszkańcy całej Polski; członkowie Kapituły; instytucje publiczne, związki, stowarzyszenia, fundacje. Na zgłoszenia czekamy do 15 lutego 2020 roku. Formularze zgłoszeniowe należy pobrać ze strony http://nagrodyzeglarskie.szczecin.pl/ oraz wysłać na adres: nagrody.zeglarskie@zstw.szczecin.pl Nagrodzonych poznamy podczas uroczystej Gali Nagród Żeglarskich, która odbędzie się 28 marca.

 


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek