359 dni
7H 22M 46S
NEWS
19.01.20
- Sailnews Polska
« POWRÓT

Kpt. Wojciech Maleika z Nagrodą Specjalną PZŻ


Jury konkursu Rejs Roku 2019 doceniło kapitana s/y Dar Szczecina Wojciecha Maleikę za prowadzenie jachtu podczas regat The Tall Ships Races 2019. Nagroda Specjalna Polskiego Związku Żeglarskiego wchodzi w skład najważniejszych polskich trofeów, które przyznawane są wraz z Nagrodą Honorową Rej Roku i Srebrny Sekstant.

W rejsie, podzielonym na trzy etapy, wzięło udział 18 młodych żeglarzy. Szczecińska jednostka, należąca do Centrum Żeglarskiego okazała się najszybsza w swojej klasie podczas tegorocznego wyścigu The Tall Ships Races na Morzu Północnym. W pierwszym etapie załoga Daru Szczecina zajęła II miejsce w klasie C z Aalborga do Fredrikstad. Ale najwięcej satysfakcji przyniosła ostatnia część rozgrywek z Bergen do Aarhus, kiedy to Dar Szczecina od samego startu nie odpuszczał pozycji lidera, zajmując I miejsce w łączonej klasie C/D. W klasyfikacji generalnej zajął również I miejsce.
Uczestnicy biorący udział w regatach tworzą żeglarską Reprezentacja Szczecina w The Tall Ships Races. Proces rekrutacji do grupy jest wieloetapowy i obejmuje rozmowy rekrutacyjne oraz prezentacje swoich zainteresowań, doświadczenia i umiejętności. Wybrani przechodzą szkolenie merytoryczne oraz szkolenie z zakresu team building, które ma na celu przygotować załogantów do promowania miasta Szczecin w portach goszczących.
Należy wspomnieć, że jacht został doprowadzony do regat i odprowadzony do portu macierzystego przez załogę zrekrutowaną z wychowanków Szkolnych Kół Edukacji Morskiej ze Szczecina. Dla niektórych uczestników był to pierwszy tak poważny rejs.
Nad powodzeniem całości wyprawy czuwał kpt. Wojciech Maleika wraz z załogą stałą, który z Centrum Żeglarskim i jachtem Dar Szczecina związany jest od 2006 roku. Na jego pokładzie już dziesięciokrotnie uczestniczył w regatach wielkich żaglowców. We wrześniu 2018 roku objął funkcję kapitan i opiekuna jednostki.
Udział Regatowej Reprezentacji Szczecina w międzynarodowych imprezach żeglarskich jest ukoronowaniem całorocznego szkolenia młodzieży w Centrum Żeglarskim oraz w realizowanym przez Pomorskie Centrum Edukacji Pałac Młodzieży miejskim programie. Jest to szansa sprawdzenia swoich umiejętności w niejednokrotnie bardzo trudnych morskich warunkach.

 


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek