77 dni
3H 55M 39S

Wydarzenia wszystkie

maj »

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

NEWS
20.09.17
- Testy wyposażenia i odzieży żeglarskiej
« POWRÓT

Unikalna książka o pogodowym planowaniu drogi czyli o Weather Routing'u - Polecamy


Bardzo polecam tę wyjątkową książkę opisującą planowanie drogi jachtu żaglowego "Weather Routing". Jej unikalność wynika z tego, że to praktycznie pierwsza tego typu pozycja polska na rynku.

Książka ta na pewno powinna pojawić się na półce każdego morskiego regatowca, zastosowanie wiedzy autora może przyczynić się do szybszej i bardziej efektywnej żeglugi w wyścigu, a o to przecież chodzi w regatach. Książka ta przydatna może być również w żegludze turystycznej co w treści udowadnia sam autor - każdy może poprawić swoje bezpieczeństwo, szybkość, czy też komfort żeglugi typowo rekreacyjnej stosując dostępne proste narzędzia.

Zaletami tej książki jest to, że autor prostym dostępnym językiem przekazuje wiedzę o tym, co to pogodowe planowanie drogi, a teorię uzupełnia przykładami jego zastosowania w praktyce.

Czytelnicy otrzymują odpowiedzi: jak z takiego routingu skorzystać mając dostęp do internetu i niekoniecznie nowy zestaw podstawowych urządzeń elektronicznych, autor podaje wiele praktycznych linków po którymi możemy znaleźć opisywane oprogramowania i dane.

W treści czytelnicy mogą znaleźć odpowiedzi na proste pytania: co to jest grib, autor przedstawia różne modele pogodowe i jaki grib wybrać. Autor tłumaczy jak sporządzić samemu Polar Plot i jak z niego korzystać. Pokazuje, że wprowadzenie routingu na jachcie nie kosztuje wiele. Pokazuje również, że w pływaniu rekreacyjnym nie są konieczne drogie zakupy oprogramowania i sprzętowe. Poza starym laptopem i myszą GPS wszystko inne - program, griby i polar plot dla swojego jachtu możemy ściągnąć za darmo. Czytelnik przekona się, że Weather Routing nie jest zarezerwowany tylko dla regat i pozna jak poprawia on bezpieczeństwo, szybkość i komfort pływania rekreacyjnego i turystycznego.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydania, dostępna jest już kolejna książka: pt. komputer na jachcie"

Ps. Na stronie internetowej autora można znaleźć bardzo ciekawe kalkulatory, które można pobrać na swój komputer - mogą one ułatwić prowadzenie nawigacji i planowanie routingu

Kpt. j. Krzysztof Krygier

 


Tytuł: Weather Routing Pogodowe planowanie drogi jachtu żaglowego
Autor: Adam Michel
ISBN 978-83-944588-0-5
Wymiary: 21 x 15cm
Ilość stron: 112

SKLEP - kup książkę

Strona autora: KLIKNIJ
Blurb:
Adam Michel swój rejs dookoła świata przez Horn odbył jako młody chłopak już w 1974 roku. Był członkiem załogi jachtu Otago, dowodzonego przez Kapitana Zdzisława Pieńkawę w Whitbread Round the World Race (dziś te regaty nazywają się Volvo Ocean Race). Przez całe życie związany był z jachtingiem, najczęściej pływając rekreacyjnie i regatowo po Zatoce Biskajskiej i wodach omywających Zachodnie Wybrzeże Irlandii. To tam zgłębił tajniki nawigacji na wodach pływowych o silnym, stale zmieniającym się prądzie. Tam też poznał Weather Routing , czyli pogodowe planowanie drogi , które stało się jego pasją.

Książka Weather Routing

back

Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Skomentuj powyższy artykuł

  Aby dodać komentarz, zaloguj się
Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek