140 dni
5H 2M 45S

Wydarzenia wszystkie

marzec »
Nd
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

NEWS
17.02.14
« POWRÓT

Żeglarskie Mistrzostwa Europy w Match Racingu - Świnoujście 2014


Żeglarskie Mistrzostwa Europy w Match Racingu - Świnoujście 2014

Dwunastu najlepszych żeglarzy starego kontynentu, desygnowanych przez krajowe federacje żeglarskie, spotka się w lipcu w Świnoujściu, aby powalczyć o tytuł mistrza Europy w match racingu. Polish Match Tour oraz Miasto Świnoujście - organizatorzy mistrzostw już teraz zapowiadają wspaniałe emocje.

W dniach 9-13 lipca 2014 roku na wodach Zatoki Pomorskiej w okolicach Stawy Młyn odbędą się Mistrzostwa Europy w Match Racingu. Ta najbardziej widowiskowa, żeglarska formuła regatowa po raz pierwszy zawita do Świnoujścia.

Miasto, które w naturalny sposób związane jest z morzem, od wielu lat jest organizatorem regat morskich oraz turystycznych, jednak nigdy nie odbyła się tu żeglarska impreza sportowa tak wysokiej rangi. Walory naturalne jakie posiada miasto, czyli bardzo dobry akwen przy ujściu Świny oraz wielka i piękna plaża stanowiąca naturalną trybunę dla widzów, w połączeniu z nowoczesną infrastrukturą nowej mariny sprawiają, że jest to miejsce idealne do przeprowadzenia tak ważnej imprezy.

Na starcie zobaczymy wybitnych zawodników regatowych, którzy sklasyfikowani są w czołówce światowego rankingu sterników ISAF. Dokładną listę startową będziemy znali dopiero miesiąc przed regatami, gdyż do tego czasu będą trwały wewnętrzne, krajowe eliminacje w poszczególnych federacjach. Każde państwo ma prawo wystawić tylko jedną - najlepszą załogę.

Regaty match racingowe to seria krótkich wyścigów jeden na jeden. Trasa przebiega bardzo blisko brzegu co w znaczy sposób ułatwia dostęp do zawodów dla publiczności. Każda załoga ściga się przynajmniej raz z każdym z przeciwników w rundzie eliminacyjnej. Osiem najlepszych drużyn kwalifikuje się do rundy play off, którą rozpoczynają ćwierćfinały, następnie półfinały i wielki finał. W tej formule rozgrywa się między innymi najsłynniejsze regaty świata o Puchar Ameryki. Wyścigom towarzyszyć będzie komentarz na żywo oraz wiele atrakcji na wodzie i lądzie, które przygotują dla uczestników i publiczności organizatorzy.

Cykl objęty jest patronatami Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydenta Miasta Szczecin.

Foto R. Hajduk

 


« POWRÓT


Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek