65 dni
16H 28M 46S

Wydarzenia wszystkie

czerwiec »

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

NEWS
25.02.10
« POWRÓT

Ralf Pritzkow i jego Seba - najtwardsi z najtwardszych


Długi samotny rejs Ralfa Pritzkowa na polskim Bałtyku

Wielką sympatię uczestników VII Regat Unity Line zdobył niemiecki niepełnosprawny żeglarz Ralf Pritzkow. Żegluje on samotnie na 10-metrowym jachcie „Seba” typu Sun Odyssee  33. Za swój hart ducha i znakomite żeglarskie umiejętności otrzymał w 2007 roku Puchar „Kuriera Szczecińskiego”. Na zakończeniu VII Regat Unity Line na promie „Polonia” wszyscy zebrani uhonorowali Jego żeglowanie i urodziny śpiewając „Sto lat” na stojąco.

W dniu 10 sierpnia 2008 r. otrzymałem email od samotnego żeglarza z Ustki Edwarda Zająca. Pisze on – „wczoraj mocno wiało i jachty cumujące po wschodniej stronie portu miały problemy z falą. Jeden z nich chciał przenieść się do Basenu Węglowego, gdzie stoją jachty usteckie. Niestety, w tratwach po 3 - 4 jednostki. Jacht pod niemiecką banderą zrobił kółko, samotny żeglarz zobaczył, że brak miejsca i chciał wracać na stare miejsce, gdzie rwało mu cumy.

Dopiero wówczas zorientowałem się, że przecież to Ralf Pritzkow! Był zdziwiony, gdy zawołałem go po imieniu. Oczywiście jakieś miejsce mu znaleźliśmy, pomogliśmy w cumowaniu. Przed startem w Regatach Unity Line zwiedza polskie wybrzeże. W Ustce na kilka dni zatrzymały go przeciwne wiatry. Nawet wyszedł, ale musiał zawrócić. Teraz obaj czekamy na odpowiedni wiatr, aby przeskoczyć do Świnoujścia. W załączniku zdjęcie”.

4 sierpnia Ralf Pritzkow przesłał potwierdzenie swego ubiegłorocznego zgłoszenia do VIII Regat Unity Line. Jednocześnie poinformował, iż był wówczas w Łebie. Pisał także iż czeka na korzystny wiatr w rejsie do Świnoujścia na start regat, gdyż nie chciałby używać silnika.Ralf Pritzkow wystartował w VIII i IX Regatach Unity Line, w uznaniu jego wyczynu otrzymał w roku 2009 Puchar Konsula Republiki Federalnej Niemiec w Szczecinie Bartłomieja Sochańskiego. A teraz szykuje się do X Regat Unity Line. W ostatnim czasie miał poważne problemy zdrowotne, ale mimo tego chce odwiedzić Targi Szczecinwatershow. Zapewne podzieli się swoimi doświadczeniami żeglarskimi z uczestnikami targów.


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek